Funkcje, które przestają działać po odblokowaniu bootloadera w Xperii M5

Witam!
W weekend odkurzyłem moją starą Xperię M5 E5603. Działa ona na Androidzie Marshmallow 6.0. Chciałem się dowiedzieć, czy ona ma wszystko w stanie fabrycznym, tj. zabawy w moddowanie i rootowanie. Bootloader ma zablokowany (był kiedyś odblokowany). Chcę wiedzieć, czy wszystkie funkcje będą działały tak, jak bez żadnych modów. Było coś takiego, jak dm-verity i 3 rodzaje kernela stockowego. Link tu:
[Kernel] [Unmaintained] Stock Marshmallow Kernel with Root + DRM Fix | XDA Forums (xda-developers.com)

Po wgraniu jednego, działały funkcje wszystkie, ale nie działało ładowanie na wyłączonym telefonie. Po wgraniu Stock’a, działało ładowanie na wył. telefonie, ale chyba coś innego nie działało (blokada po odblokowaniu bootloadera.

Ja nie będę i nie zamierzam się bawić w odblokowywanie BL. Ja chcę tylko wiedzieć, jakie funkcje są blokowane przez Sony w tym modelu po odblokowaniu BL i chcę wiedzieć, czy wszystko obecnie jest fabryczne. Na przykład nie działa mi obsługa Dysku Google w odtwarzaczu muzycznym od Sonego i opcja „Podcast” w tymże playerze. Pojawia się błąd połączenia pomimo tego, że internet działa.

Ktoś coś? Z góry dzięki :wink: