Funkcje NX i SSE2 w windows 8.1

Witam. Posiadam obecnie stary komputer na który chciałbym zainstalować system Windows 8.1.Moje pytanie brzmi czy nie będzie problemu z zainstalowaniem systemu na starych podzespołach. Przeszukując strony Microsoftu natknąłem się na wątek ze nowy system wymaga funkcji NX oraz funkcji SSE2 o których nie mam najmniejszego pojęcia. Chciałbym aby ktoś mi doradził czy opłaca się instalować ten system i czy moje podzespoły są zgodne z tymi nowymi opcjami.

 

Specyfikacja

MSI-K9N-Ultra

AMD Athlon 64 3200+

nVidia 7300 GT 256

1 GB RAM

Przy takich parametrach komputera to nic powyżej Windows xp nie ma sensu, tym bardziej przy takiej ilości pamięci ram 1GB to stanowczo za mało dla systemów powyżej Windows vista, nawet jeśli by ci ruszył Windows 8.1 to praca na nim była by raczej marna.

Witam, obecnie pracowałem na Windows 7 i muszę powiedzieć że ,tragedii" nie było. Co prawda było spowolnienie i połowa zużytego Ramu , ale dało się w miarę przyzwoicie pracować. Powracając do tematu to w dalszym ciągu chciałbym się dowiedzieć, czy nie będzie kłopotów z tymi nowymi opcjami w Windows 8.

Hej,

Przecież według opisu, procesor obsługuje zarówno instrukcję SSE2, jak i NX - tyle że to ostatnie w procesorach AMD najczęściej nazywane jest funkcją Enhanced Virus Protection (EVP).

Pozdrawiam,

Dimatheus