Funkcje PowerPointa - nagrywanie zachowania pióra, flamastra

Witam,

Jestem w trakcie Tworzenia prezentacji w powerpoincie, która po stworzeniu narracji ma się stać kursem. No i właśnie tu przyuważyłem pierwszy problem. Może zacznę od początku i ktoś kto się na owym programie zna powie mi czy obrałem dobrą drogę :wink:

Więc kurs, który tworzę będzie działał na zasadzie odtwarzania slajdów ( każdy slajd ma odpowiednio dobrane animacje poszczególnych elementów ) i komentowania na bieżąco tych slajdów, czyli nagrywanie narracji. Kiedy cała prezentacja zostanie zrobiona chcę wynająć kogoś, kto ubierze to w ładną szatę graficzną i stworzy system, który pozwoli odtwarzać ów kurs każdemu użytkownikowi bez użycia powerpoint, czyli ogląda już czystą narrację.

Teraz czego mi brak ? A więc podczas prób nagrania narracji używałem pióra i flamastra do podkreślania różnych rzeczy. Już po odtworzeniu slajdów tych zapisków nie odtwarzało, nie było ich. Jeśli natomiast wybrałem opcje ich “zachowania” to owszem były one, ale nie wyświetlały się w pożądanej kojeności. Były one wyświetlone wszystkie na raz. Jak sobie z tym poradzić ?

Kolejna sprawa. Czasem potrzebuję się odwołać do karty pracy. Mam ją w pdfie na komputerze, czy można ten pdf jakoś przywołać konkretnym przyciskiem, albo dodać go do slajdu, żeby się wyświetlił, żeby można było go lekko powiększyć i wskazać o jaki wzór, bądź element chodzi ? Jeszcze lepiej by było, gdyby dało się odwtorzyć cały pdf i mógłbym na oczach “ucznia” przewijać strony w poszukiwaniu konkretnego elementu. Po znalezieniu zamykamy plik i dalej jesteśmy we wcześniejszym miejscu na slajdzie. Jak da się coś takiego zrobić ? Na pewno się da bo widziałem takie cudo :slight_smile:

Proszę, więc doświadczonych o pomoc. :slight_smile:

Witam,

Sądzę, że efekt pracy ma przyjąć formę podobną jak na poniższym filmiku:

Co do pisma odręcznego:

Najpierw należy stworzyć je podczas uruchomionego pokazu slajdów. Następnie zamknąć pokaz z zachowaniem pisma odręcznego oraz użyć okna animacji niestandardowych do przypisania ruchu.

Otwieranie PDF-ów i innych plików:

Do każdego elementu w PowerPoincie można dodać hiperłącze, które nie tylko przenosi do strony internetowej, ale także

do pliku (plik zostaje otwarty programem domyślnym wskazanym w Windowsie np. Adobe Reader).

Jeżeli chodzi o otwieranie prezentacji bez PowerPointa to można nagrać filmik, pokazujący prezentację,

który każdy będzie mógł otworzyć na swoim komputerze.

Chcę też dodać, że do prezentacji PowerPoint istnieje możliwość dodawania makr napisanych w języku VBA (Visual Basic for Application),

które bardzo rozszerzają zakres tworzenia interaktywnych prezentacji.