Funkcje touchpada

Jak wiadomo w laptopie nie ma myszki tylko dotykowy ekranik po którym jeździ sie palcem. No i mam z nim mały problem - w zasadzie nie tyle ja, co mój tato, bo ja już się przyzwyczaiłem.

Jak się kliknie w ten ekranik to czynność ta zastępuje naciśnięcie lewego przycisku myszy. I teraz właśnie moje pytanie: czy da się jakoś zrobić aby ekranik służył jedynie do poruszania kursorem myszki a nie zastępował jej lewego przycisku. Bo on nie może się do tego przyzwyczaić i go to troszkę denerwuje, bo cały czas otwiera każdy link na stronie a tego nie chce :mrgreen:

Mam winde XP :wink:

może nie na temat ale można zwykłą mysz chyba podpiąć

no rzeczywiście nie na temat :wink: Mi zależy na wyłączeniu tej opcji w touchpad’zie. - czyli tym ekraniku

Na razie nie chce zakupywać dodatkowej myszki :slight_smile:

Panel sterowania->mysz->Zaawansowane->Tapping settings

musisz w zakladce zaawansowane znalezc ta opcje, w zaleznosci jakiego producenta jest touchpad opcja jest schowana gdzie indziej…

ale nazywa sie tapping …

u mnie jest wlasnie tam…

niestety nie mam takiej opcji :frowning:

Mam touchpad firmy synaptics wraz z najnowszymi sterownikami i w ustawieniach myszy nic o tym nie.

tyka lub inni ==> moglibyście podać firmę oraz (opcjonalnie) link do producenta waszego touchpad’a. Zainstaluje sobie inne sterowniki :mrgreen:

czesc…

moj kolega mial HP’ka z touchpadem firmy synaptics i Panietam ze byla tam taka funkcja bo ja musialem my ja zalaczyc…i dalo rade

sterowniki do innych touchpadow nie zadzialaja… to jakby zainstalowac stery z ato do nvidii bez sensu…

musi byc tam gdzies taka opcja :slight_smile:

1123934 moj gg napisz to moze rozwiazemy problem razem

Witam.

Konsola dotykowa Synaptics.

screenshot0026ju.jpg

Trzeba odhaczyć - Stuknij, aby kliknąć

Pozdrawiam : Marian

Maryś leci pochwałka do Ciebie, ja szukałem po opcjach a ppm nie wpadło mi do głowy :smiley:

Wielkie dzięki :slight_smile:

Złączono Posta : 29.12.2005 (Czw) 22:20

update:

nie leci ;] w dziale harware nie ma pochwał :wink:

Złączono Posta : 29.12.2005 (Czw) 22:28

UPDATE2:

a da się jakoś to zrobic, aby nawet po restarcie system pamiętał iż “powstrzymaj stuknięcia” jest włączone. Bo tak to trzeba za każdym razem po logowaniu to ustawiać ;]

Wszystko zależy od urządzenia i jego sterownika.

Metoda prób i błędów,może nie dać się wyłączyć tej funkcji.

JNJN

już się udało wyłączyć. Porada Maryś pomogła. Tylko iż po restarcie trzeba na nowo to ustawiać --> co prawda zbytnio mu to nie przeszkadza… ale miłoby było jakby dało się tak zrobić

Witam.

Ciekawe. Specjalnie sprawdziłem. U mnie ustawienia po restarcie pozostają.

Pozdrawiam : Marian

Zainstalowałem inne sterowniki w wersji 8.1.2.0 i w nich wszystko gra, ustawienia po restarcie zostają zapisane. Temat uważam za zamknięty :slight_smile:

Złączono Posta : 30.12.2005 (Pią) 16:08

albo jeszcze się zapytam bo co mi szkodzi :wink:

jak na touchpadzie zrobić funkcje scroollocka --> tego kółeczka w myszce, do przesuwania stron. Bo nie raz mi wychodzi ale nie do końca wiem jaką kombinacje wykonać :smiley: