Funkcje w BIOS`ie...do czego służą?

jak w temacie…mam płytkę AsRock AM2NF3-VSTA i w biosie mam następujące funkcje które nie bardzo wiem do czego służą i na jakie parametry mają być ustawione:

  1. Flexibility Option

  2. Burst Length

  3. Bank Interleaving

  4. CPU - NB Link Speed

  5. CPU - NB Link Width

  6. PCI IDE BusMaster

dodam żę procesor to Sempron 2800, a pamieć to ddr II 800MHz

Za pomoc z góry dziękuje.

  1. zmniejsza taktowanie pamięci ram o połowę Ta opcja jest przydatna przy podkręcaniu procka, gdy zwiększasz taktowanie FSB. Jeśli nie podkręcasz FSB ponad częstotliwość pamięci to ustaw na disable

  1. przeplot banków pamięci

  2. CPU NB LINK SPEED – określa szybkość połączenia między CPU na NB, jej wartość wylicza się tak

1000MHz=(5xHTT) – mnożnik HT x wartość HTT

800MHz=4xHTT

600MHz=3x HTT

400MHz=2x HTT

200MHz=1xHTT

Po zwiększeniu HTT BIOS nie wylicza nowych wartości, tylko dalej pokazuje stare (defaultowe), jeśli ustawimy HTT na 250MHz, to zgodnie z tym wzorkiem wartość 1000MHz (5xHTT) w rzeczywistości będzie równa 1250MHz itd. Dlatego bezpieczniej jest zostawić tu 800MHz (4xHTT) dla niskich HTT (np. poniżej 250MHz), a dla wysokich 600 (3xHTT).

NB-SB Link SPEED, tyczy się szybkości połączenia mostu północnego z południowym. Opcja ta ma mniejszy wpływ na możliwości O/C niż CPU-NB, ale początkowo radze ustawić ją na identyczną wartość jak CPU-NB. Po uzyskaniu stabilnego maksimum w O/C można ja ustawić na większą wartość (nawet 1000, czyli 5xHTT) i przetestować stabilność platformy.

DRAM VOLTAGE: Napięcie dla pamięci RAM, dwie wartości – Normal (2.5V) i HIGH (2.77V). W zależności od typu pamięci, do O/C stosuje się wyższe wartości napięć. (Dla niektórych modułów te wartości są zdecydowanie zbyt małe – np. BH-5).

AGP P2P DEEP FIFO: Funkcja pozwalająca wyeliminować problem z kartami opartymi o chipset Nvidia.

  1. w punkcie tym aktywujemy tryb bys-master dla kontrolera IDE. Z punktu widzenia ogólnej sprawności systemu opcja powinna się znajdować w pozycji enabled. Chociaż niektóre systemy operacyjne (win 95) żądają wprowadzenia własnych sterowników programowych. W takim wypadku należy wybrać disabled

ok ślicznie dziękuje:)