Funkcjonalny telefon do 400 - 500 zł

Właśnie sprzedaję Nokię E51, która już nie spełnia moich wymagań. Opiszę wymagania odnośnie kolejnego telefonu:

  • system: miałem już Symbiana, dlatego teraz preferowałbym coś innego, ale jeśli znajdzie się coś godnego uwagi z tym systemem, rozważę to

  • aparat: fajnie by było mieć coś lepszego od 2 Mpix w E51

  • wyświetlacz: musi być spory, jako że będę korzystał z Internetu. Myślałem o wielkości przynajmniej 3 cali

  • obowiązkowo Wi - Fi

  • myślałem też o dotykowym wyświetlaczu i qwerty, aczkolwiek pełna klawiatura nie jest aż tak konieczna. Dlatego proszę, abyście podawali propozycje z nią i bez niej - mając kilka telefonów do rozpatrzenia, porównam wady i zalety i wtedy wybiorę

  • przydałaby się też dobra bateria, a to przez sms - y i rozmowy

Mój budżet to 400 - 500 zł. Do tej pory zwróciłem uwagę bardziej na dotyki bez qwerty, więc proszę o podanie propozycji. Sam dostrzegłem na razie Samsung i5700 Galaxy Spica, ZTE Blade, Samsung i5510 Galaxy, LG P500 i Samsung Wave S5330.

Trzeba wgrywać system, bo domyślnie jest strasznie stary android

Chyba najlepszy wybór w tej cenie, możliwość aktualizacji do androida 2.2(oficjalny) lub 2.3.4 (nieoficjalny)

Jaka szkoda, że nie masz więcej…

Myślę, że Galaxy S byłby bardzo dobrym i uniwersalnym wyborem.

Niezły aparat, świetny odtwarzacz muzyki, procesor i grafika do gier - coś naprawdę świetnego, spory ekran, rozdzielczość…

Wada to głównie aparat bez lampy błyskowej…

Ja mam Nexusa S, a jest to pokrewny telefon w sumie z tymi samymi bebechami, tylko z lampą błyskową i nagrywaniem rozdzielczości 720x420, a nie HD jak w Galaxy S.

Jestem bardzo zadowolony ! Świetna jakość muzyki - w zupełności zastępuje niezłe mp3, dobry aparat, dobre oświetlenie przy robieniu zdjęć ( przy Nexus S )…

no wymieniać tak można :stuck_out_tongue:

No w tej cenie myślę, że rozglądaj się za jakimś Samsungiem z Androidem…

Swoją drogą - nigdy nie lubiłem telefonów Samsunga, ale polubiłem odkąd zaczęły wychodzić te Galaxy itp.

Tez polecam Samsunga I5700. Miałem dłuższy czas i był dobry.

ZTE Blade - potwierdzam najlepszy stosunek ceny do jakości i możliwości.

Może znalazłoby się jeszcze coś z qwerty?

Jeżeli jesteś nastawiony na QWERTY to poszukaj HTC G1. Trochę wiekowy, ale w tym przedziale cenowym nic innego w tej konfiguracji nie znajdziesz. Chyba, że dołożysz parę złotych i kupisz Desire Z. Sam go posiadam i jestem super zadowolony.

Te HTC jest zbyt wiekowe. W tej chwili muszę wybierać między ZTE Blade a Samsung i5510 Galaxy, jeśli zdecyduję się na QWERTY.

Może wyrwiesz motorole Milestone z qwerty, Polecam ZTE Blade, 512 ram, rozdzielczość 480x800, niektóre modele są z Amoledem. Nie polecam Spicy, telefon jest po prostu wiekowy.

Co do Milestone, raczej ciężko byłoby ją dorwać w takie kwocie, jaką mam do przeznaczenia. Jeszcze tylko muszę się porządnie zastanowić, czy mi zależy mocno na QWERTY. W zasadzie Blade ma przewagę nad i5510 tylko w postaci wyświetlacza. Czy mocno widać w nich różnicę? W Blade jest trochę większy i ma większą rozdzielczość.

Bierz Blade’a. Bez porównania lepszy.

Zgadza się, tylko nie wiem, czy na dłuższą metę nie będzie denerwowało mnie pisanie sms - ów na dotykowym ekranie, a nie klawiaturze. Może ktos ma jakieś doświadczenie w tej kwestii?

Ja do niedawna po kiepskich doświadczeniach z dotykowcami poprzednich generacji (ekrany oporowe) zarzekałem się, że nigdy nie kupię telefonu dotykowego. Jednak skusiłem się na HTC Desire Z w niedawnej promocji Playa i jestem super zadowolony. Pisanie sms na ekranie pojemnościowym jest o niebo bardziej komfortowe.