FunPack HD z tabletem w Orange - proszę o opinie

Witam

Orange ostatnio proponuje mi przez telefon FunPack HD z tabletem w cenie 114zł. W skład tej opłaty wchodzi internet + telefonia cyfrowa i do tego dostaję tablet Fun Tab 7.0 za 1 zł. I moje pytanie dotyczy tego, ponieważ w tej ofercie trzeba przejść z telefonii analogowej na cyfrową, kabelek od telefonu podpina się do Liveboxa. Wadą przejścia na telefonię cyfrową jest, jak mi powiedzieli, że nie można z powrotem w Orange wrócić do telefonii analogowej. Jak się teraz mówi, telewizja cyfrowa i podobno również telefonia cyfrowa mają same zalety. A czy są może jakieś wady przejścia na telefonię cyfrową? Czy ktoś może korzysta z tego pakietu w Orange i może się podzielić jakimiś informacjami?

Z góry dzięki za wszelkie informacje

Za ten tablet zapłacisz 1zł plus co miesiąc 10 zł przy każdej fakturze. Ta firma to banda złodziei. Mimo, że teoretycznie masz telefon stacjonarny, to i tak musisz płacić 30zł za utrzymanie łącza. Ale żeby nie było tylko spraw niemiłych podam, że obiecane “do 10Mb” jest faktycznie, internet działa dobrze, bez żadnych problemów.

@ramoses7

To oferta jak się domyślam na 2 lata. Bo faktycznie było tak ze niby tablet za 1zł ale abo. z tabletem jest większe o 10zł miesięcznie. reasumując można dołożyć troszkę i kupić coś lepszego samodzielnie.

Jako ze nie jestem expertem mogę się mylić, ale ktoś tu chyba jakieś bzdury i wyłudzenia podaje jeśli to wiadomość od Orange.

Sprawa samego FunPack-a wygląda tak:

Z tego co piszesz to masz telefon stacjonarny(tak mi się wydaje) wtedy zawieszasz telefon stacjonarny i płacisz za ta usługę 22zł

FunnPack dostajesz wtedy za 89zł (10Mbps)To podaje ci w wersji na rok, taka opcje mam. W tym Podstawowe kanały TV , Telefon HD w którym rozmowy na stacjonarne w Polsce masz za free, oraz na stacjonarne i komórki do krajów w strefie 1 tez za free. Haczyk jest na połączenia komórkowe w PL ze za pierwszą minute płacisz góry, a dopiero od drugiej minuty jest naliczanie sekundowe

W razie pytań pisz

Ja funpack’a mam już rok czasu i nie jestem zadowolony często się zdarza, że nie mam sygnału w livebox wiec i nie mam tel. bo wszystko jest do siebie połączone :frowning: . Mam jeszcze inny problem zdarza się że nikt nie możne się ze mną połączyć choć wszystko powinny być ok . Więc czeka tylko na zakończanie umowy :-x

Nieprawda. 10 zł to opłata miesięczna za dzierżawę Liveboxa. Więc tablet jest za 1 zł.

Tak, mam telefon stacjonarny. A po przejściu na FunPack HD z tabletem na 2 lata płaciłbym za telefonie cyfrową i za internet w sumie 114zł i nic więcej.

Do konkurencji nie zamierzam przechodzić ponieważ cenię sobie usługi Orange, dawniej TP, w razie drobnych dwóch problemów przez osiem lat, zawsze miałem natychmiastową i fachową pomoc. Wolę zapłacić jednak trochę więcej i nie mieć potem problemów.

Ale moje pytanie dotyczy właśnie tej telefonii cyfrowej jak w pierwszym poście. Czy nie ma z tym żadnych problemów w przyszłości?

Nie wiem kto ci to nagadał , ale wesz jak uważasz, a tu masz cytat z strony Orange

nowoczesny modem WiFi i dekoder HD za 0 zł

Z tej strony:

http://www.orange.pl/kid,4002268607,id, … ticle.html

PS: zawsze tak było, że przy TV LB był za free.

Tu masz screen z umowy:

LiveboxJP_xeapsws.JPG

Nie ma żadnej telefonii cyfrowej, a VoIP Telefonia Internetowa ( można to uznać za cyfrową ?)

Tak jak pisze rafalski6. brak neta równa się brak telefonu. z połączeniami bywa rożnie. Swego czasu miałem kilka reklamacji na rok. po wymianie na LB2 się uspokoiło. Co do dźwięku uważam ze na zwykłej analogówce głos jest lepszej jakości.

Szczerze? Polecał bym zostać przy tradycyjnym stacjonarnym i wziąść tylko tv - nie pchając się w pakiet funpack.

Owszem, w pakiecie niby taniej, niby nowocześniej …ale ta telefonia to porażka.

Jak nie ma neta, to i nie ma telefonu, brak zasilania - nie ma telefonu, jak LB się zawiesi - też nie ma telefonu.

U mnie pada to to gdzieś co 2-3 dzień, niby diody wszystkie się palą, niby z netu korzystam …a telefon nie działa (choć sygnał jest) - nie da się ani zadzwonić ani nikt się nie dodzwoni. I tak co i rusz na komórkę dostaję sygnał - “chyba znowu wam telefon nie działa, bo się dodzwonić nie można”.

Restart LB i znowu jakiś czas działa a potem bez żadnego ostrzeżenia zwiecha i telefon przestaje odpowiadać.

Telefon sprawny, instalacja sprawna, LB wymieniany - problem jak był, tak jest.

@adpawl

Masz podobnie jak u mnie było. ale teraz w sumie nie narzekam na ta usługę. ma mankamenty. Głowna to to ze po odebraniu połączenia trzeba odeczekac sekundę dwie i mówić bo od razu nie łączy i dzwoniący do nas nie słyszy pierwszego słowa. Nie wiem czy numery alarmowe działają.

No i ten kit co mówią ze w tym pakiecie nie ma opłaty za utrzymanie łącza heheh

Orange tez planuje całkowicie odstąpienie od telefonii analogowej. Ciekawe jak to se wyobraża.

@cholinex, taaa, z tym opóźnieniem to faktycznie kolejny minusik.

No i opłata za utrzymanie linii jest wliczona. A pamiętam jak jeszcze kilka lat temu na szkoleniu nam tłumaczyli z czego to wynika i jak to będzie pięknie i fajnie gdy tradycyjna telefonia odejdzie do lamusa. Baju, baju …a płacić trzeba dalej. :stuck_out_tongue:

Sprawa ‘niedziałania’ to kwestia Liveboxa 2.0, tego ze ściętym rogiem. To jest tak nieudany router jak mało który. Ja podobnie jak reszta, polecam TV i internet od Orange. Natomiast telefon rzeczywiście zostawić tradycyjny.

@ankon91

I tu się mylisz!

Ja mam LB2 i działa w zasadzie tak jak to ma działać.

Jak wiadomo są różne serie. Te, z którymi spotykam się ja i znajomy technik z TP to tragedia. Zawieszają działanie telefonu stacjonarnego (nie voip), chociaż sam internet działa na nich zadowalająco. No i do jakości samej neostrady nie mam żadnych zastrzeżeń od 7 lat.

2 chyba czy 3 wymieniłem LB2 i na każdym działało tak samo(do momentu kompletnego zawieszenia się oczywiście)

Nie wiem co do analogowej tel. ale to nie powinno mieć żadnego wpływu.

Moze się mylę ale działanie VoIP tez ma znaczenie jaka karta siedzi w centrali chyba, cos takiego kiedyś uzyskałem na infolini, A polepszenie jakości VoIP zbiegło się tez z przyspieszeniem neo U mnie w okolicy. kiedyś było max 6.

teraz jest oferowane 20