FunSpot Orange - parametry?

Witam

Mam pytanie odnośnie tej usługi. Może ktoś będzie wiedział. Pytałem na czacie, na 19393 i wszędzie odsyłaja na  płatna linie ich. a tam tez tylko sie zapłaci i wysłucha melodyjki w oczekiwaniu na pseudo konsultanta, który będzie się naradzał albo przekieruje dalej. Wujek Google tez mi nie pomógł :frowning:

 

Pytanie to:

1- Jak aktywuje usługę to z automatu mi zabiera z łącza 1Mbps czy tylko wtedy kiedy ktoś się połączy z moim FunSpotem?

2- Wiemy ze na pobieranie zabiera 1Mbps, a ile zabiera na wysyłanie i tez z automatu czy tylko jak ktoś się połączy ?

3- Ilu użytkowników może się połączyć z jednym FunSpotem

4- Jeśli ktoś ma słabe parametry i ma ledwie, albo mniej niż 2Mbps to tez może mieć tą usługę ?

5-jak się ta usługę wyłącza ?

6- W regulaminie pisze ze użytkownik LB nie ponosi odpowiedzialności za działanie innego użytkownika FunSpota Rozumiem, ze jest to tak zrobione ze łatwo udowodnić ze ktoś się połączył do FS z swoim loginem i hasłem. A w razie co to, użytkownik Lb musi udowadniać ze jest nie winny?

7- Biorąc pod uwagę punkt 6 Jeśli ktoś połączony z FS zarejestruje się na takiej stronie podobnej jak “Pobieraczek.pl” to do kogo przyjdzie pismo z nakazem zapłaty z tej strony ?

8- Jeśli korzystam z FS poza domem, to w domu net działa normalnie?

9- Użytkownik FS ma inne IP niż użytkownik LB ?

10- czy mapa z położeniem użytkowników FS jest legalna, zdradza ona kto może mieć jakie usługi ? tym samym prywatność maleje.

10- … ktoś jeszcze ma jakieś pytania heheh

Ten FunSpot to dziadostwo jak można komuś zabierać prędkość internetu BEZ ŻADNEGO ZEZWOLENIA moja dziewczyna zawsze miała wolniejszy internet od kiedy jej to włączyli. BEZ WZGLĘDU CZY BYŁ KTOŚ POŁĄCZONY CZY NIE, MIAŁA 1 MB MNIEJ. A że ma ona internet nie całe 2 MB to możecie sobie wyobrazić jak to wszystko chodziło. Koszmar jednym słowem. To jest nie uczciwe że płacąc dajmy na to ze 2 MB ktoś nam zabiera połowę prędkości. Jakim prawem? Nie dajmy się robić w balona i nie róbmy z siebie instytucji charytatywnej Rozumiem gdyby to się dało łatwo wyłączyć ale oni specjalnie każą dzwonić ktoś mniej obyty nawet nie będzie wiedział że da się to wyłączyć albo liczą na to że ludzie nie mają na to czasu by takie rzeczy załatwiać. Dla mnie to jest czyste  złodziejstwo, chamstwo,  ze strony Orange że takie coś robią. Jak tak orange chciał komuś udostępniać to czemu wszystkim co włączyli nie obniżyli rachunków o ten 1 MB mniej skoro jakby nie patrzeć zabierają nam.

 

Z tego co się orientuję, to się włącza samemu. I działa to na zasadzie “coś za coś”, czyli udostępniając swoją sieć można korzystać z sieci udostępnionych przez innych. Jak dla mnie - ma to sens.

cholinex

  1. Po aktywowaniu usługi, bez względu na to czy ktoś się połączy z Twoim Liveboxem, prędkość jest zmniejszona.

  2. Prędkość wysyłania nie ulega zmniejszeniu.

  3. Nie ma ograniczonej ilości osób, które mogą się podłączyć.

  4. Z usługi mogą korzystać osoby, które posiadają synchronizację na poziomie minimum 3MB/s.

  5. Usługę można aktywować tylko przez swoje konto na orange.pl

  6. Nowy użytkownik po podłączeniu się do usługi, aktywuje ją poprzez swój login i hasło, otrzymuje również swój adres IP. W razie nadużyć on jest pociągany do odpowiedzialności. 

  7. Pismo otrzyma osoba, która skorzystała z FS, nie osoba udostępniająca pasmo.

  8. Są to 2 niezależne pasma, więc przy korzystaniu poza domem, domownicy mają nieograniczony dostęp do internetu.

  9. Tak, są to 2 zupełnie różne numery.

  10. Na mapie nie ma podanych żadnych danych prywatnych.

Orange Expert

" 5. Usługę można aktywować tylko przez swoje konto na orange.pl "

na pewno ?jak byłem u kumpla ,to zawsze mogłem się połączyć z jego liveboxem ze smartfona ,

a ostatnio gdy przedłużyła mu się umowa i zmienili mu prędkość z 2Mb na 10Mb to w przeglądarce otwiera mi się strona fun spot do wpisania danych  :?

mogę się połączyć bez tego wpisywania,ale za każdym razem trzeba biegać i wciskać na liveboxie przycisk reg (wcześniej ,przycisk reg był potrzebny tylko przy pierwszym połączeniu )

kumpel nic nie aktywował ,to skąd mu się to wzięło ?

@OS

“2. Prędkość wysyłania nie ulega zmniejszeniu.”

Hmm się nie zmniejsza, ale żeby użytkownik FS mógł korzystać z internetu musi mieć możliwość wysyłania pakietów i mieć jakiś limit na wysyłanie, bo zakładam ze przez FS można wysyłać Email ??

Skoro nie jest mi zabierana prędkość, to znaczy ze możliwa jest wyższa dla mnie jeśli nie aktywuje FS. a mam tylko 0.5Mbps

wiec haloo coś tu chyba nie tak jest ?

 

@Użytkownicy

Połonczyc sie tez mogę z FS tami ale nie mam aktywowanego jego i net nie działa łaczy sie tylko z siecia wifi. przynajmniej ja tak mam

 

PS: I to mi sie podoba OS udzielił konkretnych odpowiedzi gdzie było ich brak na Stronie Orange

djosdanielos, przycisk REG dostępny jest jedynie na Liveboxie w wersji 1,1 na której nie ma możliwości włączenia pasma publicznego FS. W tej wersji urządzenia fabrycznie włączona jest filtracja adresów MAC a REG służy jedynie do akceptacji nowego adresu.

Jeżeli jednak Twój znajomy korzysta z Liveboxa w wersji 2.0 może włączyć bądź wyłączyć pasmo publiczne logując się na swoim koncie na portalu orange.pl.

Po połączeniu się z siecią Orange_FunSpot wystarczy otworzyć przeglądarkę Internetową gdzie następnie wprowadzasz nazwę użytkownika oraz hasło otrzymane podczas aktywacji usługi, której dokonujesz również na portalu.

 

cholinex, maksymalne pasmo udostępnione w dla usługi FS to 1Mbps. Nie ma limitów transferu, możesz również bez problemu wysłać mail. Jednak, aby móc uruchomić sieć na Liveboxie użytkownik musi spełnić warunki techniczne. Jednym z nich jest minimalna prędkość synchronizacji 3Mbps.

 

 

Wszystkie szczegóły, sposób aktywacji oraz regulamin znajdziecie pod adresem http://www.funspot.orange.pl/dokumenty.html

@Orange Ekspert

 

Nie zrozumiałeś mnie widać.

 

Żeby wysłać przez FS, musi być możliwość udostępnienia łącza dla wysyłania, i muszą być jakieś normy ustalone, czyli jaka jest maksymalna szybkość wysyłania przez FS,   Proste pytanie i prosta odpowiedz powinna być !!

Podobnie jak z Sytuacja pobierania gdzie jest jasno napisane 1Mbps.

 

To jest parametr Pobierania, a jaki musi być spełniony wysyłania??

Skonfigurowane zostały odpowiednie polityki jakości (QoS), które nie pozwalają zarówno na wysycenie łącza przez gości (użytkowników podłączających się do SSID Orange FunSpot) jak i przez właściciela łącza. Prędkość wysyłania dla pasma publicznego nie będzie jednak większa jak 1Mbps.

Co to dokładniej ma oznacza może tak w liczbach?

 

 

To chyba jakieś jaja są. No niby jak ma być większa jak w opcji do 20Mbps oferowana prędkość to maks 1Mbps

 

Przy czym trzeba tu podkreślić Ze mało kto taka ma. Ja osobiście mam 0.5 Mbps (synchronizowane) To jak ktoś się połączy z moim FS to ja ile będę miał 0.1Mbps ??

I pytanie jak to się rozdzieli jeśli powiedzmy 10  użytkowników się połączy z moim FS.

Za wszystko odpowiada QoS, który dzieli prędkość na wszystkich użytkowników nie pozwalając jednocześnie na wysycenie łącza. Nie ma możliwości, aby użytkownik sieci publicznej praktycznie uniemożliwił wysyłanie dla użytkownika sieci prywatnej i odwrotnie. Regulamin nie określa konkretnych przedziałów prędkości, w tym nie ma określonych warunków technicznych dla prędkości wysyłania.

Docelowo w wyższych opcjach prędkości FS również będzie dostępny. Przy opcjach do 40 i 80 prędkość wysyłania to 4 oraz 8Mbps.

1Mbps zostanie podzielone na 10 użytkowników sieci publicznej.

To w takim razie nie wiem kto się na takie coś zgodzi. Ok przy 10 minus jeden zostaje 9 ok można to przeboleć.

Ale z wysyłaniem nie dość ze i tak nędza. to jeszcze ktoś. mi to przymuli, to o wysłaniu kilku zdjęć, czy filmu w HD nie wspomnę. to i strony z wolną z otwieraniem.

 

Wiem wiem, ktoś powie ze nikt ciągle nie będzie, podłączony. pewnie i tak ale z reguły los robi tak ze jak się chce wysłać to wtedy dwóm naraz.

 

STANOWCZE NIE! !!

Hm… Przecież skoro 1 Mb/s jest dzielony pomiędzy 10 użytkowników, to zostaje ci minimum 2 Mb/s transferu dla siebie. I - co jest korzyścią - możliwość korzystania z cudzych FunSpotów w całej Polsce.

 

Nie do końca cie zrozumiałem Te 1Mbps masz na myśli ściąganie czy wysyłanie?

Ściąganie owszem zostanie mi teoretycznie 9, a rozbiega tu się o wysyłanie gdzie jest na poziomie 0.5 Mbps (u mnie) gdzie się ktoś jeszcze połączy to spadnie jeszcze mniej. A nie wiem jak by to miało wyglądać na 2 czy 3 użytkowników jeszcze.

W tej chwili nawet wysyłanie większych załączników poczty jest problematyczne i czaso chłonne. 

 

I dlaczego Ściąganie nie jest kontrolowane przez podobny proces jak wysłanie, Tylko za automatu jest zabierane 1mbps czy ktoś się połączy czy nie.

Tym samym ucinają ludziom łącze, i ograniczają zapchanie swych łączy.  (1 niby nie wiele) ale jak pomnożyć to razy x to da już pewnie jakaś spora liczbę)

 

PS: Do tego brak informacji na stronie tej usługi na pytania która musiałem szukać odpowiedzi na forum. W salonie tez oczywiście tylko mogą zrobić wielkie oczy. I odsyłanie na płatna infolinie zęby posłuchać melodyjki za 35gr za minutę, bez pewności ze dostane pewna i dokładna odpowiedz na soje pytania. 

1Mbps dzieli się na 10 użytkowników, ale nie więcej jak 1Mbps zmniejszane jest pasmo sieci wewnętrznej. Więc jeżeli korzystasz z opcji 10Mbps, zostanie 9 dla użytkownika sieci wewnętrznej.

To jeśli chodzi o download, a co z uploadem?

Hahaha…

Zadałeś “trudne” pytanie, a diabeł, jak to mówią, tkwi w szczegółach. Jak się domyślam upload jest dzielony również, bo pewnie ci za darmo nie dołożą. No i ta z innej strony ciekawa usługa robi się mniej ciekawa.

Czyli kompletna swawola :slight_smile:

 

@kwalimir

W jakim aspekcie ta usługa jest ciekawa, poza marketingową sprawą. ?

 

 

Dla kogoś kto sporo podróżuje to ciekawa sprawa, i poświęcenie tego 1Mb na rzecz innych użytkowników, przy założeniu że masz minimum te 10Mb, nie będzie jakoś specjalnie odczuwalne. Dajesz coś od siebie  ale i dostajesz coś w zamian, jednak jak już napisałem diabeł tkwi w szczegółach :wink: