Furczący odgłos czytania płyty dvd - windows 7

Mam laptopa dell inspiron Q15R z windows 7 ultimate x64. Otóż, chciałem ostatnio zainstalować grę Wiedźmin 1 (mam oryginalną wersję na płycie). Na początku słychać, że odczytuje dane, ale potem słychać dziwny odgłos, ale słychać, że płyta się kręci. Niestety jak klikam PPM na napęd i Zainstaluj oprogramowanie z nośnika to przez 10 min płyta się kręci, a potem wyskakuje error. Sterowniki ze strony della próbowałem zainstalować, ale wyskakiwały błędy.

sprawdź płytek czy niema zarysowań, odcisków palców. wyczyść płytkę i włóż odnowa.

Upewnij się, że płyta jest nieporysowana na innym napędzie (komputerze) - najlepiej przegrywając jej zawartość do jakiegoś katalogu na HDD.

Jeśli płyta jest OK, to na pewno problem leży po stronie napędu - programowo lub sprzętowo.

Sprawdź czy napęd czyta inne płyty (procedura ta sama - zgrywanie całej zawartości, najlepiej w całości wypełnionej danymi).

Znawca124 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Problem jest z softem. Na stronie della są sterowniki ale do innych napędów niż mój.