Fx-8350 do ligthroom i montażu

Witam, napalilem siectroche na fx8350 , potrzebuje głównie ten sprzęt do montażu i obróbki zdjęć , ale także z chęcią bym sobie pobrał w warzone czy gta5… Czy to dobre wybór? Jaka grafika , płyta i zasilacz ? Budżet około 1500zl

To napaliłeś się jak 15sto latek na Panią z okładki magazynu dla Panów. Na papierze może i dobrze wygląda, ale to zły wybór, wszyscy o ile już nie mają kompa z tą platformą to omijają szerokim łukiem.
Poszukaj zestawu z Ryzen 1200/1300x/1400/1500x/1600 używanego, do tego nowy zasilacz i dysk.
PS: napisz czy masz jakieś części.

Zapomniałeś dodać, że ta dama była na okładce gazetek zbieranych przez dziadka za młodu i z tej racji niecco się przeterminowała. :wink:

Tragiczny. Stare, awaryjne (płyty powoli) gorące, mało wydajne… :wink:
W Twoim limicie któryś z Ryzenów, pewnie 1200 używana tylko, + płyta, jakbyś trafił używaba B350/B40 to super. Z grafiki pewnie wyżej GT 1050TI nie dostaniesz. Może nawet goła 1050/rx560. Zasilacz na 100 silentium 450w nic tańszego i akceptowalnego nie ma. Do kompletu 2x4 GB RAM + SSd min 240 GB.

Widzę,że poziom wiedzy co niektórych zaczyna się i kończy na egzaminie do komunii,po co pisać takie bzdury.Wszystko zależy od funduszy jak i częściami które posiadasz,oczywiście nowsza platforma ma sens,ale i koszta troszkę inne.

@kubasx4-celuj w SABERTOOTH,rewelacyjna płyta,z pełną pamięcią gskill w bankach 2400 MHz.Po modyfikacji biosu,obsługa dysku M2(pci-e,niestety ograniczenie 2.0,największy problem)działa dalej wyśmienicie,żadnych restartów,pełna stabilizacja,z 1080 działa wszystko na fhd.

Oczywiscie.
Ryzen 1200 Allegro 200-250 zł
FX 8350 Allegro od 300 do 600.
FX 8300 Allegro 300-400

Wydajność
Ryzen 1200 kilka procent wyżśza

Kultura Pracy?
~~100 vs 65 W dla Ryzena

Gwarancja i awaryjnosć?
Set Ryzena jeszcze na sklepowej dostaniesz, FX najwyżej, z fartem, na rozruchowej.

… i ja nie mówię, że nie da się i FX będzie źle działał.

Jeżeli ktoś jest masochista, to może składać droższy, wolniejszy i bardziej awaryjny zestaw. :wink:

Ok , już mniej więcej wiem że nie ma co się napalac i teraz już wiem że ryzen … ale co do płyty… Czy coś takiego “MSI B350M BAZOOKA” lub MSI B350M MORTAR będzie ok ? Głównie chodzi mi o to że można do 64 GB włożyć pamięci.

P.S. A jakbym takiego wychaczyl ? AMD Ryzen 5 1600 @ 2600 3,6GHz 1600AF 12nm 6 rdzen

Odgrzewany kotlet ale z dodanymi nowymi przyprawami sprawia, ze to całkiem zjadliwy procesor.

@LORDEK Podzielasz entuzjazm kolegi?

No to, to jest klasa i osiągi. Płyta bazooka czy mortar będą jak najbardziej OK.

Nie kupuj FX’a jeżeli masz zamiar zrobić upgrade platformy w przyszłości. Jak zamontujesz FX 83xx to koniec z rozbudową i potem komputer idzie do śmieci. Platforma względnie ok jak masz w domu totalnego szrota i nosisz się z zamiarem wywalenia tego za moment.

Lepiej nabyć Ryzena 1200 z tanią mobo - Gigabyte B450 DS3H za 300 - oraz RAM 8 GB za 200-250. W sumie wyjdzie 800 zł. Zostaje 700 na resztę. Trochę kiepsko ogólnie. Zasilacz 180, dysk SSD 150-300 (zależnie od pojemności), obudowa 150-200. 200-300 zł zostanie na GPU. dokładasz 500 i kupujesz do zestawu GTX 1650 Super - na tę chwilę chyba najbardziej opłacalne GPU z nowości, bo RX 570/580 się w tym momencie nie opłaca kupować, a używki to loteria koparkowa.

Obudowę i dyski mam … brakuje tylko płyty, procka , zasilacza ,ramu i grafiki

No to dołóż 100 zł i kup tego GTX 1650 Super:

https://proline.pl/koszyk/2fb43ca3

Proline ma tanio procka, mobo i grafike. RAM i zasilacz trzeba dobrać w innym miejscu.

Ewentualnie złóż wsio w X-kom i zapytaj o rabat w wątku:

https://forum.dobreprogramy.pl/t/rabaty-specjalnie-dla-czytelnikow-forum-dobreprogramy-pl/547604/747

2 polubienia

Tylko z 1500 zrobiłeś 2500. :wink:

Skoro Autor chce 32 GB RAM, czy więcej, to 1x8 może wybrać na start.
Podobnie z kartą, 1650 byłaby lepsza, ale dla 500zł - można 1050 za 250 wybrać.
Mobo i procek są bardzo dobre w cena/jakość. :wink:

Można 1x8, ale na starcie stracisz na wydajności. Ewentualnie od razu celować w 16 GB. W sumie zastanawia mnie po co autorowi 32GB. Budżet na sprzęt nie za bardzo wskazują na jakieś profesjonalne zastosowania.

1350 + 450 daje 1800, a nie 2500.

Jest nieopłacalna.Cena RX 570, wydajność niższa.

A ok, kartę 2x wliczyłem, oczywiście 1650 SUPER, nie gołą. :wink:

Czyli na miejscu autora bym teraz grzecznie podziękował Lordkowi i brał ten set, a za wolne środki dokupiłbym SSD240 za 150 zł. Na starszych dyskach HDD będziesz miał trochę spowolnienia przy otwieraniu dużych projektów. Gdyby teraz coś oszczędzić bardziej, to efekt byłby znacznie gorszy.

Dziękuję za propozycję, na 100% skorzystam … Co do ramu i ogólnie sprzętu, chce taka płytę żeby w przyszłości moc spokojnie rozbudować

Ryzen już niby tylko jeszcze jedna generacja, ale kupisz nawet używany Ryzen 1700 8/16, to długo nie będziesz miał potrzeby myśleć o nowszych. Oczywiście jak zarobisz, to nawet X900 są. :wink:

Z tą płytą nie nastawiałbym się na pewno na 3900X(T). Słabo chłodzona sekcja, ale 3700X powinno dać radę.

a te bazooki czy mortar ? … czy lepiej zostać na tym gigabyte ?

Konstrukcyjnie bardzo podobne płyty. Jedynie Mortar ma ten plus, że na tyle masz USB-C, przycisk od flashowania BIOS oraz wyprowadzone złącza 5.1 karty dźwiękowej + optyczne.

1 polubienie