Fx5200 i sterowniki na widnows 7

Witam zainstalowałem na swoim sprzęcie (Sepmron 2.2 Ghz, 1 GB ram, 80GB dysk, FX5200) Windowsa 7. Na pierwszy rzut oka wszystko działa super (lepiej nawet niż Vista,którą poprzednio posiadałem) ale czar szybko prysł. Przy zapamiętywaniu haseł w mozilli wysuwa się pasek z góry i wysuwał się baaardzo powoli i to mnie zaniopokoiło, Nie działało tez aero a na forum DB pisali że będzie działało … Następnie chciałem zagrać w grę wolfenstain Enemy Territory no i wyskoczył błąd Could not load Open GL. Co oznacza że muszę zaktualizować sterowniki. Ale skąd je mam wytrzasnąć ?? śviągając 184 ileś tam pisze że nie znaleziono odpowiedniego sprzętu… na necie czytałem że te sterowniki nie obsługują FX. Ściągnąłem więc 96.84 pod Windows Vista. Włączam kompa i :slight_smile: jest Aero :smiley: Nawet gra się włączyła :slight_smile: pograłem kilka sekund i zauważyłem że gra straaasznie chodzi wolno. Włączam ile ma klatek a tam 17-50 na Viscie poniżej 40 mi nie schodziło… Dodatkowo pojawiają się kolorowe artefakty…

Skąd wsiąść więc DOBRE sterowniki ??

na stronie Nvidi Jest DETECT BEst Driver skanuje chwile i pisze mi tak

NVIDIA GeForce FX 5200 96.85 Your PC currently has the latest driver installed for your GPU. No driver update is necessary at this time.

Prawda jest taka, że NVidia nie wspiera tych kart już, a już z pewnością nie pod “siódemką”. Pozostaje pokombinowanie z driverami dedykowanymi Viście, czyli metoda prób i błędów…

Najnowsza wersja sterowników NVidii dla W7, ostatnią najstarszą kartę na liście ma GeForce 6100, i powątpiewam czy starsze karty znajdą się w niedalekiej przyszłości na liście. Taka to niestety polityka Nvidii i innych, wymuszająca kupowanie nowych układów. :frowning:

Hmm a co to za problem ściągnąć najnowsze drivery Nvidii dla Win7 i podmienić nv4_disp.inf / nvac.inf lub ręcznie dodać kartę FX5200. Musisz znać ID karty i dodajesz lub podmieniasz odpowiednie wartości w pliku nv4_disp.inf / nvac.inf.

W taki sposób to co najwyżej odblokuje sobie możliwość zainstalowania tych sterowników, ale czy w ogóle one będą działać? A nawet jak “zaskoczą” to będą działać prawidłowo? Wątpię, no ale jak to się mówi, tonący brzytwy się chwyta, można próbować, najwyżej jakiś ładny BSOD z tego wyjdzie :wink:

Hmm a co to za problem ściągnąć najnowsze drivery Nvidii dla Win7 i podmienić nv4_disp.inf / nvac.inf lub ręcznie dodać kartę FX5200. Musisz znać ID karty i dodajesz lub podmieniasz odpowiednie wartości w pliku nv4_disp.inf / nvac.inf.

nawet nie wiem o czym mówisz ale jeśli dla ciebie to takie proste to myśle że NVidia tak samo by robiła… poza tym niby z czym mam podmieniać ?? rozwiń głębiej swój wątek

Skoro działa to pod 2000/XP/Vista to na 100% działa i pod 7.

Drivery + zmodowany nv_disp.inf masz na stronie:

http://laptopvideo2go.com/drivers

Czyli pobierasz NVIDIA 185.81 for Windows Win7 64bit lub 32bit i rozpakowujesz pobrany pakiet sterowników. Następnie wchodzisz do folderu w którym masz wypakowane sterowniki i podmieniasz plik nv_disp.inf. Pamiętaj aby pobrać nv_disp.inf dla 32bitowego lub 64bitowego sterownika.

zrobiłem tak jak mówiliście. Sterownik się zainstalował ale Żadnych efektów (tak jakby go nie było)

No to musisz coś żle robić bo karty FX 5xx0 działają na modowanym inf-ie.

bardzo bym wiec prosziło zmodyfikowanie tego infa i wysłanie go na jakiś server . Nie wiem co mogę robić żle pobrałem infa i drivery z tej strony co ty podałeś…