G Data 2010 AV 6 mies

Witam.

Dobry jest ten AV ? aktualnie mam ESS 4.0

Bardzo dobry ale wolniejszy i wykorzystujący większe zasoby niż eset

Ja korzystam z produktów GDATA SOFTWARE ( korzystam obecnie z GDATA Antyvirus 2010) od blisko prawie już 4 lat i nie miałem do tej pory żadnych problemów z wirusami, trojanami itp. Owszem poprzednie wersje troszkę przymulały chwilami system ale obecna wersja GDATA Antyvirus 2010 została lepiej zoptymalizowana pod kątem zużycia zasobów systemowych, przez co i program jak i cały system pracuje szybciej i wydajniej.

Jak dla mnie jest ok ale to ty sam musisz to zainstalować na swojej maszynie i sprawdzić.

Ja używam w prawdzie G-Data NotebookSecurity 2010, ale to prawie to samo. Nie odczuwam praktycznie żadnego mulenia, włączona oczywiście opcja Wstrzymaj skanowanie na czas aktywności systemu_, dzięki czemu nie muszę się martwić o powolne działanie systemu. Działam na nim od lipca (wtedy jeszcze 2009, ale w promocji była darmowa aktualizacja do 2010), skanuję od czasu do czasu Pandą, Kasprem czy innymi internetowymi, nic nie mam, 0 syfu._

Czyli to dowodzi, że wszelkie antywirusy z serii 2010 są obecnie szybkie (każdy stosuje podobne patenty i opcje znacznie wpływające na prędkość działania) to dobrze. Wyjątkiem jest kaspersky, który działa dobrze ale z czasem (3 miesiące używania) zaczyna tak spowalniać system, że pomaga dopiero jego ponowna instalacja (kasperskiego)