G-data 2010 nie skanuje wszystkich plików na dysku

Dlaczego g-data antywirus + firewall 2010 przy skanowaniu na żądanie skanuje mi po wyborze “skanuj komputer” tylko koło 95 tysięcy plików, skoro mam ich na dysku minimum 200tys? Jak wybiorę “wykrywaj rootkity” jako profil skanowania i włączę to faktycznie skanuje mi pod kątem szukania rootkitów jakieś 200tys plików ale jak już wezmę “skanuj komputer” to rzekomo skanuje obszary systemowe+rootkity+wirusy i jakoś tylko skanuje ~95 tysięcy plików. Co z tym robić? Czy aby przeskanować w pełni dysk, to muszę wybierać najpierw skanowanie pod kątem rootkitów a następnie po tym skanowaniu wybrać “skanuj system”? Dodam, że w opcjach skanera wyraźnie zaznaczyłem aby skanował wszystko i skanował nie tylko nowe i zmienione pliki ale all i to nic nie dało.

Dodane 19 gru 2009, o 21:29

I kolejna rzecz - czemu w win7 w centrum akcji nie wykrywa mi g-daty jako programu chroniącego przed szpiegami? Firewall i antywir jest a antyszpiega nie wykrywa mimo, że jak wiadomo g-data w pakiecie antywir+firewall ma wykrywanie różnych adware,spyware,phishing itp. Co może być tego przyczyną?

domyślam, że podczas instalacji przeskanował wszystkie pliki pod kątem obecności szkodników i przy następnym skanowaniu pomija te pliki skanując tylko nowe i zmodyfikowane. To taki trik zastosowany przez producenta w celu skrócenia czasu skanowania komputera :wink:

Odnośnie drugiego. Nie wszystkie programy Windows 7 ma w “bazie”, by je wykrywać. Najlepiej to wyłącz Centrum zabezpieczeń

Dzięki za odpowiedź. Tylko, że dziwię się temu co ten program dalej skanuje na żądanie, bo mam odhaczone “skanuj tylko nowe pliki” a więc powinien skanować wszystko. Poza tym zawsze skanuje tak samą ilość plików (w przypadku skanuj komputer-95 tysięcy a wykrywaj rootkity-56 tysięcy plików) no ale jednak nie będę zwracał na to uwagi-zaufam temu programowi, tym bardziej że świetnie integruje się z operą i pocztą a także ma świetny firewall i prócz dłuższego uruchamiania systemu, reszta chodzi bardzo szybko nie spowalniając systemu jak kaspersky