G DATA AntiVirus 2007 - uszkodzona baza wirusów

Witam.

Wczoraj kupiłem antywirusa G DATA AntiVirus 2007 a dzisiaj włączam kompa i widzę:

bafeba9417.jpg

Gdy probuję zaktualizować bazę wirusów sprawdza wersję bazy i mówi:

b1d543e23d.jpg

I można tak w kółko… każe zaktualizować, ja aktualizuję a po zaktualizowaniu baza jest ble i znowu każe mi ją zaktualizować…

Co mam zrobić? Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

Pozdro4all.

hm…nie masz przypadkiem 2 antyvirów zainstalowanych?używałeś Avasta?

Z pewnością nie.

nie jestem pewien ,ale to wygląda tak- jakbyś miał na kompie silnik AVASTA,lub jakąś pozostałość po nim…

Mam system [Vistę] od 3 dni więc na pewno nie jest to inny antyvir tylko po prostu taka nazwa bazy… nie wiem już sam co jest…

Dokładnie az ztego co widać to wygląda to tak jakby G-Data chciał korzystać z bazy Avasta a ona po usunięciu avasta została uszkodzona

G DATA posiada 2 silniki antywirusowe Kaspersky i Avast . Każdy z nich ma swoją baze sygnatur. Widocznie baza Avasta jest uszkodzona. Spróbój ponownie zainstalować G DATA.

Może musisz poczekać aż wydadzą nową wersję bazy, zdarza się to dość często.

Może i tak wygląda ale ja nie instalowałem avasta. Może pociągnął złą bazę z serwerów czy coś?

Złączono Posta : 10.12.2007 (Pon) 20:26

matrix012345 też mi się tak wydaje wtedy ściągnie sobie świeżą.

Powtarzam baza AVAST jest integralnym składnikiem programu G DATA dlatego ci wyskakuje ten komunikat.

Ale jest to baza avasta czy G DATy i po prostu się tak nazywa ?

W programiie G DATA sa zintegrowane z soba 2 bazy sygnatur 2i innych programów antywirusowych KASPERSKY i AVAST. Takie 2 w jednym. Pogrzeb troche w ustawieniach i spradż czy oba silniki antywirusowe sa włączone.

Czyli wychodzi na to, że nie działa mi skaner pomocniczy [mam włączone oba]:

Jest napisane: Skaner pomocniczy: [c] Alwil software

7d7be8d9cd.jpg

Czyli zawiera silnik i bazę avasta.

Złączono Posta : 10.12.2007 (Pon) 21:52

Aha mam jeszcze jedno pytanie. Na pudełku od tego antyvira jest naklejka “Bezpłatny upgrade do wersji 2008”. I niby jak mam przeprowadzić ten upgrade? Ściągnąć po prostu tą nową wersję i JAKOŚ ZAREJESTROWAĆ? Czy co ? :expressionless: :expressionless:

na dobrychprogramach jest nowa wersja 2008 sam testuje ,ale czasami są problemy z wyświetlaniem interia.pl

ze strony producenta lub z dobrych pobierasz wersje 2008 wpisujesz klucz do baz i masz juz nowsza wersje :slight_smile:

OK dzięki za pomoc ściągnąłem ze strony producenta v2008 i teraz ma nową bazę. Wszystko działa.

Pozdrawiam.

Temat do zamknięcia