G DATA AntiVirus 2007 - uszkodzona baza wirusów

(Maciek4477) #1

Witam.

Wczoraj kupiłem antywirusa G DATA AntiVirus 2007 a dzisiaj włączam kompa i widzę:

bafeba9417.jpg

Gdy probuję zaktualizować bazę wirusów sprawdza wersję bazy i mówi:

b1d543e23d.jpg

I można tak w kółko.. każe zaktualizować, ja aktualizuję a po zaktualizowaniu baza jest ble i znowu każe mi ją zaktualizować...

Co mam zrobić? Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

Pozdro4all.

(Mrader) #2

hm...nie masz przypadkiem 2 antyvirów zainstalowanych?używałeś Avasta?

(Maciek4477) #3

Z pewnością nie.

(Mrader) #4

nie jestem pewien ,ale to wygląda tak- jakbyś miał na kompie silnik AVASTA,lub jakąś pozostałość po nim....

(Maciek4477) #5

Mam system [Vistę] od 3 dni więc na pewno nie jest to inny antyvir tylko po prostu taka nazwa bazy... nie wiem już sam co jest...

(MariuszListecki) #6

Dokładnie az ztego co widać to wygląda to tak jakby G-Data chciał korzystać z bazy Avasta a ona po usunięciu avasta została uszkodzona

(Kaczotak) #7

G DATA posiada 2 silniki antywirusowe Kaspersky i Avast . Każdy z nich ma swoją baze sygnatur. Widocznie baza Avasta jest uszkodzona. Spróbój ponownie zainstalować G DATA.

(matrix012345) #8

Może musisz poczekać aż wydadzą nową wersję bazy, zdarza się to dość często.

(Maciek4477) #9

Może i tak wygląda ale ja nie instalowałem avasta. Może pociągnął złą bazę z serwerów czy coś?

Złączono Posta : 10.12.2007 (Pon) 20:26

matrix012345 też mi się tak wydaje wtedy ściągnie sobie świeżą.

(Kaczotak) #10

Powtarzam baza AVAST jest integralnym składnikiem programu G DATA dlatego ci wyskakuje ten komunikat.

(Maciek4477) #11

Ale jest to baza avasta czy G DATy i po prostu się tak nazywa ?

(Kaczotak) #12

W programiie G DATA sa zintegrowane z soba 2 bazy sygnatur 2i innych programów antywirusowych KASPERSKY i AVAST. Takie 2 w jednym. Pogrzeb troche w ustawieniach i spradż czy oba silniki antywirusowe sa włączone.

(Maciek4477) #13

Czyli wychodzi na to, że nie działa mi skaner pomocniczy [mam włączone oba]:

Jest napisane: Skaner pomocniczy: [c] Alwil software

7d7be8d9cd.jpg

Czyli zawiera silnik i bazę avasta.

Złączono Posta : 10.12.2007 (Pon) 21:52

Aha mam jeszcze jedno pytanie. Na pudełku od tego antyvira jest naklejka "Bezpłatny upgrade do wersji 2008". I niby jak mam przeprowadzić ten upgrade? Ściągnąć po prostu tą nową wersję i JAKOŚ ZAREJESTROWAĆ? Czy co ? :expressionless: :expressionless:

(Lukilapaj) #14

na dobrychprogramach jest nowa wersja 2008 sam testuje ,ale czasami są problemy z wyświetlaniem interia.pl

(pysiu) #15

ze strony producenta lub z dobrych pobierasz wersje 2008 wpisujesz klucz do baz i masz juz nowsza wersje :slight_smile:

(Maciek4477) #16

OK dzięki za pomoc ściągnąłem ze strony producenta v2008 i teraz ma nową bazę. Wszystko działa.

Pozdrawiam.

Temat do zamknięcia