G-Data blokuje połączenie sieciowe

Witam!

Właśnie zarejestrowałem sobie program G-Data na pół roku (od mikołaja :slight_smile: ) i przypomniałem sobie pewną rzecz, poco ja to rejestrowałem skoro i tak na Windows 7 po instalacji G-Daty wywala net.

Sprawa jest taka, że niezależnie od wersji, czy 2009 czy 2010, po instalacji G-Daty internet przestaje działać. Neta mam LAN, osiedlową sieć i wtedy wykrywa sieć, wykrywa otoczenie sieciowe (inne komputery) ale nie łapie mi neta. Próbowałem 2009, 2010 na kilku instalacjach, zawsze to samo, po instalacji i resecie net się wyłącza, jednak po usunięciu G-Daty i resecie net powraca i wszystko jest OK.

O co w tym necie chodzi? Jak to naprawić?

Naprawdę, bardzo prosze o pomoc- za 4 dni skończy mi się trial AVG, i mam zamiar zainstalować G-Date, chociaż mam jeszcze KISa 2010 na pół roku (rzeczpospolita) to wolałbym G-Date.

Hmm… Sam AV nie powinien Ci blokować internetu, bo od tego jest firewall, którego w tym zestawie chyba nie ma. Sam posiadam G-Data NotebookSecurity 2010 i żadnych problemów wynikających z użytkowania programu nie mam, co najwyżej od mojego ISP, który ostatnio nawala, ale to nie firewall jest tu winowajcą. Poszukaj w opcjach programu, o ile masz tam Firewall-a, opcji Firewall :arrow: Sieci :arrow: Zaznacz wszystkie na Zaufane. Ja, przy moich 6 sieciach, nie mam żadnego problemu, wszystkie działają jak należy.

hmmm no właśnie- przecież licencja jest na AntiVirus-więc chyba on nie ma firewalla i wszystko powinno być OK, z tym że ja zawsze próbowałem instalować Internet Security :slight_smile: Zaraz pobiorę G-Datę i sprawdzę czy działa :slight_smile:

Dodane 06.12.2009 (N) 11:34

mam jeszcze pytanko czy ten klucz licencyjny od mikołaja G-Data AV działałby z Inrternet Security?

Oraz czy można byłoby doinstalować do tego pakietu Firewalla np. Comodo?

Ostatecznie zdecydowałem, że G-Datę zostawię sobie na później albo komuś podaruję bo mam KISa 2010 którego muszę zaaktywować do końca tego roku. po 90dniowym KISie będzie czas na G-Datę :slight_smile:

Dzięki za odpowiedź.

Nie wiem, czy będzie działał, wątpię w to.

Co do dodatkowego firewalla, to tak, nawet wskazane by było, żeby jakiegoś mieć, Comodo/ZoneAlarm/inne.

Przed instalacją nowego programu z rodziny G-Data wyczyść rejestr najlepiej, żeby się śmieci nie walały.

dzięki

ja miałem wcześniej G-Datę 2009 i nic mi się nie działo z kompem. teraz też na mikołaja (od żony :stuck_out_tongue: ) dostałem AV tylko F-Secure IS 2010. ku mojemu zdziwieniu komputer znacznie przyśpieszył. widocznie jest mniej pamięciożerny. :stuck_out_tongue:

Dawidd , w Gdata w ustawieniach AV wyłącz skanowanie HTTP

bardzo dziękuję za odpowiedź napewno przetestuję jednak teraz mam KIS 2010 na 90 dni a później popróbuję nad G-Data.