G DATA nie może usunąć wirusów

po ścieżce się nie daje i unlocker też nie :frowning:

Co Ty masz za system, że nic Ci nie działa jak należy? :slight_smile: :slight_smile:

Najpierw znajdź folder: C:\WINDOWS\system32\drivers\ setup.

Zaznacz go, potem prawoklik, właściwości, i zobacz, czy data jego powstania zgadza się z datą zainstalowania całego systemu.

Pewnie nie, bo u mnie takiego folderu w ogóle nie ma, i dlatego daję cały ten folder do usunięcia.

Ale jeśli u Ciebie data jego powstania będzie zgodna z datą Twego systemu, to tę linijkę w usuwaniu opuść.

>>GMER>>Uruchom go>>gmer.zip>>gmer.exe

>Rozwiń>>>zakładka CMD >>zaznacz CMD —w górne czarne pole wklej to:

Kliknij „Uruchom” z prawej strony. Komputer powinien się samoczynnie wyłączyć i włączyć.

Napisz, jak poszło.

jessi

kurcze chyba nie zdążyłam przeczytać zanim zrobiłam to co zrobiłam…POMOCY:

wszystkie ścieżki z pierwszego pilku wkleiłam do OTMoveIt (czy jakoś tak, pisaliście o nim) żeby usunąć te pliki tak jak pisałaś… na koniec zrobił się restart, komp nie uruchomił się poprawnie, potem uruchom normalnie z czarnego jakby dosowskiego ekranu, niebieski ekran i teraz szary monitor…

To jest laptop więc restart chyba nie wchodzi w grę,… wygląda na to że dysk chodzi…

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam: wkleiłaś wszystko, co było w raporcie Kaspersky,ego? :frowning: :frowning: :frowning:

Przecież to tak, jakbyś usunęła cały system, bo w raporcie było dużo plików nie skanowanych (locked").

Miałaś usuwać tylko te wykryte.

Teraz zrób przywracanie systemu, jeśli miałaś je włączone, bo jeśli było wyłączone, to czarno to widzę.

jessi

Holender, to się nie dogadałyśmy :frowning:

Teraz zrób przywracanie systemu

to znaczy po kolei co? nigdy sama nie robiłam czegoś takiego!!

Już lepiej sama się za to nie bierz, jeśli nie wiesz jak. :frowning:

Poproś jakiegoś znajomego, który się na tym zna, lub zanieś komputer do serwisu.

jessi

kurcze szkoda!!:frowning: mam go tak zostawić na pół chodzącego?

Dzięki za pomoc i starania…

Przejrzałam dziś oba raporty Kasperskiego.

Wczoraj obejrzałam tylko jeden raport (i dałam z niego usuwanie), bo do drugiego raportu w ogóle nie mogłam się dostać.

Dzisiaj tak patrzę i dochodzę, do wniosku, że nawet jeśli usunęłaś wszystko, co było w raportach, to to i tak nie powinno powodować takich ujemnych skutków, jakie wystąpiły u Ciebie. Po prostu w raporcie nie było żadnych ważnych dla systemu obiektów.

A nawet gdyby były, to wystarczyłoby wyciągnąć je z folderu “_OTMoveIt”, bo nic nie pisałaś, że go zdążyłaś już usunąć.

A nawet gdybyś ten folder “_OTMoveIt” już został usunięty, to i tak, wg mnie to usuwanie nie ma związku z tym, co nastąpiło u Ciebie.

Wg mnie, to raczej nastąpiły jakieś kłopoty z kartą graficzną.

Być może to się samo naprawi po restarcie, lub trzeba będzie wymienić kartę graficzną.

Ale, wg mnie, to nie ma związku z usuwaniem.

jessi

@jessica zostały usunięte rejestry

Teraz trzeba skorzystać z konsoli odzyskiwania systemu

http://support.microsoft.com/kb/229716/pl

i wykonać

http://support.microsoft.com/kb/307545/pl

lub skorzystać np. z Linuxa na CD i skopiować powyższe pliki rejestru z katalogu _OTMoveIt na miejsce.

tego folderka z usuniętymi plikami na pewno nie usunęłam…

Komputer uruchamia mi się tylko do czarnego ekranu z możliwością wyboru trybu uruchamiania, z tym że dwa dolne nie dają żadnego efektu…

M_i_r

niestety obawiam się że sama sobie z tym nie poradzę, chyba że ktoś by mnie poprowadził.

Masz płytę instalacyją Windowsa ? - jeżeli tak to sprawdż czy przy włożonej płytce do napędu CD startuje po resecie instalator WINDOWSA.

Mam płytkę z Windowsem… tyle że powiedzieli mi że jak się ją uruchomi to przywraca kompa do stanu po kupieniu…

Na płytce jest napisane: Nośnik Product Recovery…

Nie wiem czy próbować… w sumie w najgorszym wypadku polecą mi dane z kompa bo mam od zakupu zrobioną jedną partycje:(

Złączono Posta : 04.09.2007 (Wto) 9:45

A z drugiej stronyokładki:

To nie jest to - to płytka odtwarzająca system do stanu początkowego.

Jak startuje system Masz informacje o przywróceni kopi zapasowej ? np. klawiszem F11 - jest to też prawdopodobnie stara kopia.

Możesz pożyczyć płytkę instalacyjną WINDOWSA XP HOME ?

Proponuję ściągnięcie UBCD

http://www.ultimatebootcd.com/download.html

jest to obraz płyty bootującej pod Linuxem ale ma różne narzędzia :programy antywirusowe,menagery plików itp.

Nagrywasz na CD - może być mała płytka 210 MB.

ok sćiągam ten obraz płyty…

Powiedzieli mi ze na tej płytce jest system…

moge mieć plytke z windowsem ale kopiowaną…:frowning:

Mam teraz sprawdzić czy jak się ściągnie i bede miała windowsa?

Poczekamy na UBCD .Ta kopiowana może być tylko aby była bootowalna.

Na początku spróbujemy z płytką WINDOWSA czyli z Konsolą odzyskiwania.

tylko jest problem na plytce nie bedzie kodu… da się jakoś to obejść? jesli nie bede probowac zdobyc plytke z innych źrodel…

To nie będzie instalacja więc kod nie jest potrzebny.Masz orginalny system a My tylko wykorzystamy Konsolę odzyskiwania czyli linię poleceń zgodną z WINDOWSem bez korzystania z plików płyty do przywracania.

ok to super jeszcze 50% i bedzie sciągnięte… już teraz dzięki za pomoc:)

Złączono Posta : 04.09.2007 (Wto) 11:45

UBCD ściągnięte i nagrane i plytka z win tez gotowa…

czekam na instrukcje:)

Ponieważ przywracanie rejestrów z katalogu \repair przywraca “czyste” rejestry, czyli niektóre programy nie będą się uruchamiać ale dane i pliki zostaną na dysku ,przywrócimy zawirusowany system.

1.Umieść płytę UBCD w napędzie CD/DVD.

2.Załącz ponownie komputer - powinien się istalować UBCD.

3.Doprowadż do tablicy menu:

Mainboard Tools

Hard Disk Tools

to wybierasz >>>>>>> Filesystem Tools

4.Z tego menu wybierasz >>>>>>> File Maven

5.Usuwasz katalog

oraz

6.Z katalogu C:_OTMoveIt\ kopiujesz pliki

zgodnie z miejscem ich przeznaczenia.

7.Operacje przeprowadza się za pomocą kursorów,ESC,ENTER,myszy.

8.Powracając do menu wybierasz *Boot First Hard Disk aby zrestartować system.

9.Napisz czy system się uruchamia po wyjęciu płyty UBCD.

niestety po włączeniu pokazuje się tylko czarny ekran z wyborem trybów uruchamiania:(. po 20 sekundach robi się mam szary ekran, a napęd przestaje pracować…