G DATA nie może usunąć wirusów

To znaczy ,że w BIOS-ie jest inaczej ustawione.

Naciskając klawisze F2,F1,F10 spróbuj uzyskać wejście do BIOS-u tzw Setup.W nim ustaw pierwsze bootowanie na CD.Nie znam tego laptopa u mnie wchodzi się przez F2.Więcej informacj Masz tu

http://www.agavk.p9.pl/strony/win_bios.php

ok już doczytałam i znalazłam ustawiłam… przycisnę ENTER I CO DALEJ??

Niebieski ekran z menu

1. Advanced BIOS Features

Advanced Chipset Features

itd.

Ustawienie sekwencji bootowania ustawia się w 1

EDIT:

Podświetlone okno jest aktywne - o BIOS-ie jes w linku ,który podałem.

W Advanced BIOS Features lub w innym menu gdzie jest informacja ze słowem Boot ustaw FirstBoot na CD.

Możesz wchodzić w każde menu i wychodzić z niego ESC - nic się nie stanie.Jeżeli znajdziesz - zmieniasz ,wychodzisz ESC ,wchodzisz w exit setup ,zatwierdzasz i na pytanie czy wprowadzić zmiany odpowiadasz tak.

nic z tego nie moge zrobić… komp nie reaguje ani na enter ani na 1. nie mam niebieskiego ekranu tylko nadal wybór HDD,CD/DVD, FDD, LAN…

weszlam w biosa (F2) ->Boot-> strzałkami wybrałam CD/DVD… i dalej zero reakcji… przycisnąć Save and exit(F10)?

Ta 1 oznaczała menu Advanced Bios Features.

O.K. należy wybrać CD/DVD.

mam i co dalej?

Jak rozumiem Masz wybór bootowania F10?

Jak tak to umieść płytę UBCD w napędzie CD/DVD i po wyborze CD/DVD oraz jego zatwierdzeniu powinna płyta UBCD się instalować -troche to trwa i będzie czarny ekran z napisami po zakończeniu pojawi się obraz z napisem UltimateBootCD.Zatwierdzasz ENTEREM i powinno pojawić się menu o którym pisałem wyżej/wcześniej.

F10 to jest SAVE AND EXIT… jestem w tym samym miejscu co byłam: strzałkami wybrałam (zaznaczyło się z niebieskiej czcionki na białą) naped CD/DVD … nic więcej

To się pomyliłem,niektóre komputery mają osobny klawisz do wyboru bootowania.Ty jesteś w BIOS-ie więc jak jest ustawione pierwsze bootowanie z CD/DVD zatwierdzasz F10 i komputer powinien się zrestartować.Jak jest włożona płyta UBCD to powinna wystartować.

niestety sytuacja jak poprzednio:(.ekran uruchamiania po 205 sek szary ekran… co dalej robimy??

Złączono Posta : 04.09.2007 (Wto) 15:29

chyba się nie pomylileś… F12 tez u mnie jest na boota… spróbuję jeszcze tym sposobem

niestety znów nic:(.

ta płytka z USCD mialybyć nagrane pliki z obrazu czy cały obraz? bo wrzucam płytkę z plikami…

Na próbę umieść płyte instalacyjną WINDOWSa XP Home w napędzie CD?DVD i zrestartuj system - sprawdzimy czy pojawi się okno instalatora WINDOWSa.

niestety to samo…:(… szary ekran

Powiedz czy przy starcie systemu w obu wypadkach pojawiał się wybór uruchomienia - jeżeli tak to jaki?.

za każdym eazem pojawia się to samo…

czarny ekran..... bla bla bla potem 

tryb awaryjny,

tryb awaryjny z obsługą sieci,

tryb awaryjny z wierszem polecenia,

ostatnia dobra konfiguracja,

uruchom system normalnie,

Przy czym dwie ostatnie możliwośći nie dają rezultatu- już próbowałam wcześniej

To jednak oznacza ,że pierwsze bootowanie jest ustawione z HDD a nie z CD/DVD .Próbuj dalej z BIOSem aby zmienić ustawienie bootowania.

Dwie ostatnie nie mogą być uruchomione bo przypadkowo został rejestr uszkodzony lub usunięty.Teraz najwazniejsze jest uruchamianie z CD bo może sie okazać ,że płytka bezpieczeństwa też nie będzie się chciała uruchomić - ale to ostateczność.

udało się !!

mam niebieski ekran

instalator systemuWindows ładuje pliki…

dobra i co dalej?

Teraz wyjdż klawiszem F3 - tę opcję zostawimy na póżniej.Przejście do Konsoli odzyskiwania polega na wybraniu R.

Ale jeszcze raz spróbujmy z UBCD - powyższa opcja zostawi pliki ale nie wszystkie programy będą działać.Musisz wybrać.

zdecydowanie wybieram pliki!:slight_smile: wkładam tą druga płytkę … ma być z plikami czy z obrazem płyty?

nie uruchamia się… startuje z dysku twardego…:frowning:

Tego pytania nie rozumiem.Ściągnięty plik obrazu płytki winien być nagrany jako płyta .W opcji nagrywania wybiera się nagraj z obrazu ,podaje się ścieżkę i powstanie bootowalna płyta.

EDIT:stąd te problemy.Czekamy na właściwą płytkę?.

to chyba coś źle nagrałam zawsze robiłam to tak zwyczajnie z nero start smart…

W opcji nagrywania wybiera się nagraj z obrazu

Gdzie w nero 7 mogę znaleźć tą opcję?