G DATA TotalCare 2008 - wszystko o tym pakiecie

Witam wszystkich :slight_smile: Dziś zauważyłem w gazecie PcFormat że jest ten pakiet dostępny na 6 miesięcy. Chciałbym się o nim dowiedzieć, czy jest on dobry pod względem wykrywalności, firewalla, obciążania systemu, internetu i wymagania systemowego. Mam obecnie Eset Smart Security i niby jest ok, ale wolę spróbować czegoś innego :slight_smile: Poniżej mam opis mojego kompa i czy nie będzie spowalniał mi systemu? Internet - 1Mb neostrada. Proszę o doradzenie mi czy warto przejść z Eseta na ten pakiet? ![-o<

poczytaj najlepiej komentarze:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 … #komentarz

Zostań lepiej przy Eset Smart Security. Kupiłem niedawno gazetę PC Format i zainstalowałem ten pakiet… nie na długo zagościł on na moim notebook’u, ponieważ bardzo spowolnił pracę systemu (Windows Vista Ultimate) pomimo tego, że mam na pokładzie Core Duo T2250 1,73GHz i 2GB pamięci RAM DDR2.

Eset moim zdaniem jest najlepszym pakietem zabezpieczającym, ponieważ nie spowalnia pracy systemu i dobrze zabezpiecza system przed wirusami i innymi zagrożeniami.

Eset Smart Security jest teraz dostępny w gazecie Komputer Świat Ekspert z 3-miesięczną licencją.

No ja też ucieszony tym że w PcFormat pojawiła się 6- miesięczna subskrypcja kupiłem gazetę. Zainstalowałem pakiet i … no właśnie i tu zacząłem przywracać system. Mimo że mam dość szybki komputer obciążenie RAM znacznie wzrosło. Nawet po zaznaczeniu tylko jednego silniki (Kaspersky) system i tak był spowolniony. Tak więc przywracanie systemu i powrót do Kaspersky IS 7. Chcę przetestować NOD32, ale jakoś jestem zadowolony bardzo z Kaspersky IS i chyba się nie przesiądę. GData jest bardzo skuteczna mówią, ale czy faktycznie ? Wiem tyle że naprawdę zamula komputer. Osobiście nie polecam. Jeszcze mam pytanie NOD32 ma firewall ? :wink: A co do testów, to różnie raz prowadzi jeden program, za miesiąc inny i tak w kółko. Przetestuj i zobacz sam jak będzie działał.

sam NOD32 zabezpiecza komputer tylko przed wirusami spyware i spamem, natomiast pakiet Eset Smart Security posiada dodatkowo firewalla.

Co do kaspersky’ego… przepuścił mi ostatnio 2 keylogger’y i trojana, które wykrył mi niedawno zainstalowany Eset Smart Security.

Nom niby tak, ale zapora Kaspersky IS testach nie wypada najgorzej (4/15 miejsc) czego nie można powiedzieć o zaporze z Eset Smart Security która zajęła 13/15 miejsce. Jako pakiet zabezpieczeń polecam jednak Kaspersky, bo Eset Smart Security to świeży produkt. Naprawdę nie wiem jak wygląda ochrona i heurystyka w NOD32, bo nie używam tego programu. Mogę jedynie powiedzieć że skanowałem komputer przez internet kilkoma programami i nie wykryło niczego, a posiadam Kaspersky IS. Jak dla mnie sprawuje się wyśmienicie. :wink: