GA-870A-USB3L V3 i CPU AMD FX-8370

Witam,
Do płyty głównej Gigabyte GA-870A-USB3L V3 czy mogę zamontować procesor AMD FX-8370

Witaj

Bardzo się cieszymy, że możesz… :slight_smile:

Chyba, że było to pytanie, to wtedy na końcu zdania należy użyć pewnego znaku… nazywa się znak zapytania i wygląda mniej więcej tak: “?” :wink:

A jeśli było to jednak pytanie, to według internetów i tej strony:
http://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-870A-USB3L(rev._3.1).html
nie możesz.

1 polubienie

Tak było to pytanie :wink: Moje obawy się niestety potwierdziły - czyli nie będzie pasował. ;(
To mam jeszcze jedno pytanie w związku z tą płytą: czy da się zamontować RAM DDR3 8GB w jednej kości?

Tak, może. Nawet 16 GB
Twoja płyta obsłuży w sumie do 32 GB RAM.

To mnie cieszy :wink: jaki byś mi polecił najmocniejszy procesor do tej płyty? W cenie do 600-700 zł Teraz mam DualCore AMD Athlon II X2 250

Właściwie możesz wybierać między dwoma.
FX-8100 lub Phenom II X6 1100. Ten pierwszy może być trudnozdobywalny, ten drugi do kupienia np na aukcji już od 350 zł bez chłodzenia lub cały komplet za około 500-550 zł. Oczywiście używane. Jednak musisz wziąć pod uwagę, że procesor ten potrzebuje aż 125W mocy do swojej pracy. Twój obecny procesor pobiera tylko 65W, a jeśli jest w wersji “e” to tylko 45W.

Chłodzenie z mojego procesora (box) będzie za słabe?
Grafika: Gigabyte GeForce GT 430 1GB
Zasilacz: Highlander 450

Myślę że zasilacz wystarczy?

Trudno powiedzieć. Chłodzenie Phenoma wygląda jednak nieco solidniej. Trzeba by przeprowadzić testy.
Chyba, że jest ktoś kto już testował i podpowie. Gdybym ja miał wybierać, kupiłbym komplet.

Dużego zapasu nie będzie, ale powinien dać radę.
Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć to podaj dokładną specyfikację posiadanego sprzętu, z uwzględnieniem kart rozszerzeń, używanego HDD, ilości i wielkości pamięci RAM, DVD, ilości podłączonych urządzeń USB itd.

Wysyłam cała specyfikę komputera. Z tej listy procesorów myślałem nad FX-8100 lub FX-8140 ale problem z dostaniem tych procesorów to pozostanie tylko Phenom II X6 1100.

Jest ok. Powinien wystarczyć.
Tylko mała uwaga. Nie ma sensu zmieniać procesora, jeśli zamierzasz pozostać przy 2 GB pamięci RAM.

Konieczną moc zasilacza obliczałem z zapasem dla pamięci RAM 2x8GB. :wink:

Mam zamiar kupić 1 kość 8gb z czasem dokupić drugą kość. To te procesory FX-8100, FX-8140, Phenom II X6 1100 podejdą w zależności jaki uda mi się kupić.

Dobry pomysł.

Tak. Tu masz jeszcze specyfikację producenta płyty:

OK ma to doże znaczenie bo ja mam Rev 3 a tu jest Rev 3.1

Ano właściwie ma.
Dobrze, że zauważyłeś.

Rev.3.0 nie wspiera AM3+ więc jesli chodzi o wybór procesora, to pozostaje Ci jedynie Phenom II X6 1100T

To jest dziwne z tą płytą, bo na płycie jest nadruk AM3+ Ta płyta chyba obsługuje max 16 GB ram i teraz nie wiem czy m mogę zamontować 8 GB ram w jednej kości

Ila masz slotów na RAM?

Są dwa solty, czyli mogę zainstalować jedną kość 8 gb. Odczytałem też z płyty jest Rev 3.1. (Napis umieszczony małymi literkami zasłonięty karta :wink: ) Mogę założyć procesor z serii FX pod warunkiem wersji biosu F4?

No to się wyjaśniło :wink:
Wersja tej płyty dla rew 3.0 nie ma litery L w nazwie. Dla tego nie pasowała mi ta wersja rev.

W takim razie tak. Możesz do jednego slotu włożyć pamięć o maksymalnej wielkości 16 GB
I jak słusznie zauważyłeś dla tych procesorów potrzebny jest bios w wersji conajmniej F4 lub F5g
Zawsze aktualizujesz do najnowszego.

Temat do zamknięcia, padła decyzja na zmianę płyty i procesora :wink:
pozdrawiam i dziękuje za poświęcony mi czas.