Ga-8GE667Pro - pare pytan

Posiadam ta plyte glowna gigabyte(socket 478 - zamontowany pentium 4 2.4@3.1).

http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-8ge667_pro.html

Mam pare pytan odnosnie tej plyty:

  1. Jak widac plyta pracuje przy uzyciu chipsetu 845 i jak widac na stronie gigabyte zalozone jest na chipset chlodzenie aktywne. Czy jest ono niezbedne ? Czy przy 845 nei wystarczyl by zwykly pasyw ?

  2. Jest to zapewne wina biosu. Ale moze ktos juz mial problem z ta plyta. Na stronie producenta oraz w manualu pisze ze plyta moze obsluzyc do 2gb ram, niestety problem jest tego typu ze widzi mi max 1gb(obecnie 2x512). Na 100% zadna kosc ktora testowalem nei byla uwalona, oraz wszystkie sloty na pamiec sa sprawne. Prosze konkretne odpowiedzi, powtarzam jeszcze raz, przegladnalem strone gigabyte oraz manuala, nie ma nic na ten temat. Podejrzewam ze trzeba update biosu … prosze o odpowiedź i pozdrawiam :slight_smile:

Rozumiem że masz 1 giga wpięte po 512 MB w sloty. A te pozostałe kości są tego samego typu, z tej samej marki?

tak, ten sam typ, ale poza tym testowalem goodramy, elixiry i kingstony. Nie ma szans. Obecnie mam wpiete (512x2) = 1024, ale dla testow dokladalem rozne kosci , 256, 512 (w ten 3 slot) i zadna, zadnej firmy nie smiga. Kosci 100% sprawne i slot jak powtarzam rowniez 100% sprawny. Poprostu niewazne co bym robil plyta widzi max 1gb