GA-EX58-UD5 + Antec Three Hundred Gaming

Witam!

Niedawno zakupiłem sobie nowy komputer z płytą główną:

Gigabyte GA-EX58-UD5

ta płyta znajduje się w obudowie Antec Three Hundred Gaming Case

Wszystko śmiga elegancko, działa jak należy ale mam 3 problemy:

  1. Z przodu obudowy mam wejście na słuchawki oraz mikrofon (porty usb z przodu działają) i nie chcą działać (kabel podłączyłem zgodnie z instrukcją).

  2. Mam nieznane urządzenie w menadżerze, a wcześniej nazywało się ono Audio device on high definition audio bus. Też nie wiem co z tym zrobić.

  3. Po zainstalowaniu programu Everest Home Edition przy uruchamianiu dostaje niebieski ekran i system mi się resetuje (mam Xp z Sp2) da się coś z tym zrobić?

Z góry dziękuje za pomoc.

ad.1 sprawdź czy napewno dobrze podłączyłeś

ad.2 zainstalować sterowniki

ad.3 pobrać everesta ultimate

pkt. 2 zapewne powoduje pkt 1 i pkt 3.

ad. 1 sprawdzałem podłączenie 2 razy i powinno być ok

ad. 2 próbowałem instalować sterowniki od audio z płyty głównej ale nic nie daje ;(

ad. 3 everest ultimate czasem nie jest płatny?

audio musisz podłączyć na płycie tam gdzie masz wyjście HD do panelu u mnie bez problemowo to działa a mam płytę na starszym chipsecie :slight_smile:

i dodam że mi wykrywa co podłączyłem do wyjścia audio

podłączałem i AC 97 i HD ale przy sterownikach na panelu gdzie mi wykrywa co jest podłączone w ogóle nie świeci się ze z przodu panelu coś jest podłączone, może właśnie to nieznane urządzenie w sterownikach to jest to?

Odinstaluj wszelkie sterowniki od płyty głównej i wrzuć kompakt ze sterownikami dołączonymi do płyty głównej, one razem z instalatorem gigabyte’a winny być niezawodne względem zintegrowanego dźwięku.

Problem z jack na obudowie rozwiązany, wtyczka była “niedociśnięta”. A jeśli chodzi o sterowniki to jak instaluje paczke od płyty głownej to właśnie mam to nieznane urządzenie i dźwięku nie mam, a ja ściągam z internetu sterowniki to przynajmniej mam dźwięk.