GA-M61PM-S2 problem z usb

Witam serdecznie. Mam taki problem byłem u rodziców przeinstalować system xp bo juz troche miał namieszane choc to mało powiedziane d=gdyż moja mama jest początkującym komputerowcem. Jak zwykle formacik i instalka xp sp2 bo taki miała z kompem. Ale nie otym chciałem pisać a mianowicie podarowałem mamie kamere creative live i o dziwo kamerka nie chce działac choć jest nowa. A problem polega na tym że po podłaczeniu kamerki i zainstalowanych najpierw sterownikach niby wszystko jest ok ale gdy kamera zostanie włączona naprzykład skype albo program do edycji obrazu z kamerki wychodzi komunikat że że jakieś porty czy coć nie maja wystarczającej przepustowość aby kamera działał i albo zawiecha systemu a przed reinstalacja xp nawet samoresetowanie systemu. Ale doszłem do wniosku iż chodzi tu o usb. Jak pamiętam ze starego kompa i sprawdziłem na lapku to w menadzęże użądzeń mam coś takiego

1.jpg

a tam tego nie ma są tylko te dwa

2.jpg

jakie stery musze dograć aby było ok

Zainstaluj aktualizację:

Aktualizacja dla systemu Windows XP (KB943198).

Sterowniki do płyty głównej zainstalowane?

Chyba to ten sam problem … co więcej też to miałem … a że miałem starą camerkę to ja do szuflady i kupiłem nową nie Creativa … :slight_smile:

Creativy tak mają często - nikt nie wie why …

viewtopic.php?f=19&t=211667

Sterowniki wszystkie zainstalowane z orginalnej płytki ale dlaczego nie instaluje tych wszystkich kontrecatorów usb ?