GA-M61PME-S2P - czy podzespoły będą pasować?

(Damiankonior) #1

Witam. Mam płyte główną: Gigabyte GA-M61PME-S2P planuje zakupić kartę graficzną HD5770 1gb lub GTS450 1gb oraz procesor AMD Phenom X4 9850 lub AMD Phenom 9500 2.2 MHz i moje pytanie brzmi: czy te komponenty będą współpracować ze sobą i czy spasują do mojej Płyty Głownej ? I który z tych podzespołów będzie lepszy do gier ? Obecnie mam AMD Athlon II 240 2x2.8GHz.

Pozdrawiam.

(Rradek22) #2

Do Twojej płyty możesz wsadzic dużo lepszego procka, patrząc na ceny to najlepszy będzie Phenom II X4 945 za 300zł teraz są

(Damiankonior) #3

A zasilacz uciągnie? Mam AMACROX AX450-PNF.

(Rradek22) #4

Uciągnie bez problemu

(Damiankonior) #5

Z tego co widze to ten procesor który podałeś jest na socket AM3 a moja płyta obsługuje do AM2+. Wiec jak ?

(Rradek22) #6

Obsługuje, Twój obecny procek też jest na AM3

Nie wiem jaki masz obecnie bios, ale najlepiej jak go zaktualizujesz do najnowszej wersji, przed zmianą procka

Ja mam płytę na AM2 i wsadzony właśnie ten procek Phenom II X4 945 i wszystko ładnie śmiga

U Ciebie pójdzie nawet 6 rdzeniowiec

(Damiankonior) #7

Bios mam zaktualizowany.

(Rradek22) #8

To śmiało będzie chodził

Nie wiem ile masz kasy ale jakbyś chciał nawet 6 rdzeni to i taki będzie chodził, tylko że już 400zł http://www.ceneo.pl/14540375?gclid=COKO ... 3godRxsAbA

(Damiankonior) #9

Po świetach chce kupić karte graficzną, potem sprzedać mój procesor i kupić jakiś 3-4 rdzeniowy. I pytanie: Czy Procesor 3 rdzeniowy 3x2.2GGz, będzie wydajniejszy od mojego dwurdzeniowca 2x2.8GHz ? Jeśli tak to o ile ?

(falcon89) #10

Rożnicę najbardziej odczujesz w nowszych grach.

(Damiankonior) #11

Czyli każdy procesor który ma więcej rdzeni od dwurdzeniowego będzie wydajnieszy tak ?

(Rradek22) #12

zależy jaki, bo np taki dwurdzeniowy intel core i3 jest tak samo wydajny jak czterordzeniowy Phenom II X4 945

(Damiankonior) #13

Na mojej płycie niestety działają tylko procesory AMD.

(Rradek22) #14

Wiem ale mowie Ci ogólnie do co procesorów

U Ciebie najlepszym wyborem będzie właśnie Phenom II X4 945 4 rdzenie po 3.0Ghz

Nie ma co kupować 3 rdzeniowych gdyż ten jest najlepszy cena/jakość/wydajność , nigdy nie był jeszcze tak tani, 300zł

A Phenomy pierwszej generacji o których piszesz są słabe

(Damiankonior) #15

A która lepsza karta graficzna będzie lepsza do tego procka? Warto dorzucić 40zł by kupić HD5770 czy brać GTS 450? Duża jest różnica ?