GA-M61PME-S2P - czy podzespoły będą pasować?

Witam. Mam płyte główną: Gigabyte GA-M61PME-S2P planuje zakupić kartę graficzną HD5770 1gb lub GTS450 1gb oraz procesor AMD Phenom X4 9850 lub AMD Phenom 9500 2.2 MHz i moje pytanie brzmi: czy te komponenty będą współpracować ze sobą i czy spasują do mojej Płyty Głownej ? I który z tych podzespołów będzie lepszy do gier ? Obecnie mam AMD Athlon II 240 2x2.8GHz.

Pozdrawiam.

Do Twojej płyty możesz wsadzic dużo lepszego procka, patrząc na ceny to najlepszy będzie Phenom II X4 945 za 300zł teraz są

A zasilacz uciągnie? Mam AMACROX AX450-PNF.

Uciągnie bez problemu

Z tego co widze to ten procesor który podałeś jest na socket AM3 a moja płyta obsługuje do AM2+. Wiec jak ?

Obsługuje, Twój obecny procek też jest na AM3

Nie wiem jaki masz obecnie bios, ale najlepiej jak go zaktualizujesz do najnowszej wersji, przed zmianą procka

Ja mam płytę na AM2 i wsadzony właśnie ten procek Phenom II X4 945 i wszystko ładnie śmiga

U Ciebie pójdzie nawet 6 rdzeniowiec

Bios mam zaktualizowany.

To śmiało będzie chodził

Nie wiem ile masz kasy ale jakbyś chciał nawet 6 rdzeni to i taki będzie chodził, tylko że już 400zł http://www.ceneo.pl/14540375?gclid=COKO … 3godRxsAbA

Po świetach chce kupić karte graficzną, potem sprzedać mój procesor i kupić jakiś 3-4 rdzeniowy. I pytanie: Czy Procesor 3 rdzeniowy 3x2.2GGz, będzie wydajniejszy od mojego dwurdzeniowca 2x2.8GHz ? Jeśli tak to o ile ?

Rożnicę najbardziej odczujesz w nowszych grach.

Czyli każdy procesor który ma więcej rdzeni od dwurdzeniowego będzie wydajnieszy tak ?

zależy jaki, bo np taki dwurdzeniowy intel core i3 jest tak samo wydajny jak czterordzeniowy Phenom II X4 945

Na mojej płycie niestety działają tylko procesory AMD.

Wiem ale mowie Ci ogólnie do co procesorów

U Ciebie najlepszym wyborem będzie właśnie Phenom II X4 945 4 rdzenie po 3.0Ghz

Nie ma co kupować 3 rdzeniowych gdyż ten jest najlepszy cena/jakość/wydajność , nigdy nie był jeszcze tak tani, 300zł

A Phenomy pierwszej generacji o których piszesz są słabe

A która lepsza karta graficzna będzie lepsza do tego procka? Warto dorzucić 40zł by kupić HD5770 czy brać GTS 450? Duża jest różnica ?