Gadu Gadu 11 rozłącza się na Windows 7

Witam ma problem z rozłączającym się g.g i nie wiem co to może być

Już odinstalowałem i usunąłem wszystkie foldery i na nowo zainstalowałem i nic Może zacznę od początku przed wyjazdem zagranice zaktualizowałem sobie g.g w domu w Polsce wszystko działało dobrze bo sprawdzałem jak rozmowy działają na tym nowym GG 11.3.44.10692 a zagranica rozłącza się cały czas co kilka minut i niema żadnego komunikatu o błędzie a co najlepsze internet się nie rozłącza bo strony działają normalnie i jak jestem na web g.g czy jak to się zwie to tam działa dziwne i jeszcze co najlepsze to w zeszłym roku miałem ten sam internę te starsze g.g i wszystko działało prawidłowo a internet mam mobilny internet 3g coś w stylu naszego plusa który już tez odinstalowałem i na nowo instalowałem

Może ktoś ma pojecie co to może być ?

A jeszcze dodam ze zainstalowałem Skype i on działa poprawnie

Yamakazi81 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dodane mniej niż minutę temu

Hej,

:arrow: Czy w innych programach też pojawia się problem z przerywanym transferem?

:arrow: Próbowałeś użyć alternatywnych komunikatorów, na przykład WTW?

:arrow: Czy po rozłączeniu GG automatycznie łączy się ponownie, czy też zostaje niepołączone?

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. nie w innych programach nie ma problemu zainstalowałem skypa i rozmawiam przez niego i nic się nie dzieje ale zależy mi na g.g bo tam mam wkupiony nr telefoniczny i mogę dzwoni na numery komórkowe i stacjonarne

  2. tak zainstalowałem właśnie WTW i ta mam nr g.g i skypa i na tym programie widać dokładnie ze skyp działa bo cały czas jest zielona chmurka a na g.g jest jakiś czas żółte słoneczko a co jakiś czas robi się czerwone chociaż nic nie robię

  3. tak po rozłączeniu samo automatycznie łączy się ponownie

Hej,

:arrow: Rozumiem, że do WTW podłączyłeś inne konto GG. Na WTW z tym podłączonym GG nie było żadnych problemów? Nie gubiło się połączenie z siecią?

:arrow: Sprawdzałeś w opcjach programu, czy nie są aktywne jakieś automatyczne zmiany statusów bądź wyłączanie dostępu do sieci GG?

:arrow: Czy masz możliwość skorzystania z innego łącza - choć na kilka chwil, by sprawdzić, czy na innym łączu nadal pojawia się problem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

hej

  1. nie na WTW tez nie działa g.g się rozłącza skyp działa prawidłowo

  2. zmień status gdy mnie niema przy komputerze mam wyłączony :slight_smile: wyłączanie dostępu do sieci GG a gdzie mogę to sprawdzić ? bo nie jestem zbyt biegły z informatyki :slight_smile:

  3. własnie z tym jest problem ale próbowałem na innym komputerze ale ma internet z tej samej sieci i taki sam modem podłączany pod USB jak ja i tam tez się rozłączało

na moim komputerze tez założyłem nowe nr g.g i był ten sam problem nowy nr tez się rozłączał poszedłem do znajomego co ma taki sam internet jak ja i u niego zainstalowałem tez nowy nr g.g i u niego tez się rozłączało a on ma Windows xp

Wiec wygląda na to jak by coś było z internetem jak by blokował dostęp ale tylko g,g tak jak pisałeś ale ja się na tym nie znam jak to sprawdzić

Hej,

Spróbuj zatem w WTW zmienić serwer GG, z którym łączy się program. Zrobisz to kolejno w: Narzędzia -> Opcje -> Sieci -> Gadu-Gadu. Na samym niemal końcu jest pole Określ serwer połączenia ręcznie i wpisz jeden z tych serwerów. Czy cokolwiek się zmienia?

Fałszywy trop - skoro nie tylko GG nie działa, ale i inne komunikatory, to na próżno szukać usuwania usterek w standardowych opcjach. Dlatego na przykład warto zmienić serwer, tak jak pisałem wyżej - w programie GG niestety nie jest to możliwe.

Dlatego przydałoby się skorzystać z innego łącza - na przykład jakiegoś Hot Spota. Może dostawca blokuje wspomniane porty. W końcu w Anglii mają swoje własne komunikatory, więc nikt nie zwraca uwagi na konkurencję z Polski. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

hej

Zmieniłem na WTW jak pisałeś serwer g.g i dalej się rozłącza :expressionless: no trudno dam sobie spokój z tym g.g jedynie będę używał skypa bo nie mam możliwości sprawdzeniu tego na innym rodzaju internecie

tylko jedno mnie ciekawi dlaczego skyp działa poprawnie ?

Hej,

Gdyby taka możliwość się pojawiła i sprawdziłbyś, wróć, proszę, z rezultatami. Powiem szczerze, że i mnie to zastanawia.

Pewnie dlatego, że Skype jest usługą o zasięgu globalnym, a GG to rozwiązanie z naszego rodzimego rynku i przeznaczone dokładnie dla tego samego rynku - krajowego. Być może podobne protokołu i porty wykorzystywane są przez inny komunikator w Anglii i stąd problem.

Pozdrawiam,

Dimatheus