Gadu Gadu 11 rozłącza się na Windows 7

(Yamakazi) #1

Witam ma problem z rozłączającym się g.g i nie wiem co to może być

Już odinstalowałem i usunąłem wszystkie foldery i na nowo zainstalowałem i nic Może zacznę od początku przed wyjazdem zagranice zaktualizowałem sobie g.g w domu w Polsce wszystko działało dobrze bo sprawdzałem jak rozmowy działają na tym nowym GG 11.3.44.10692 a zagranica rozłącza się cały czas co kilka minut i niema żadnego komunikatu o błędzie a co najlepsze internet się nie rozłącza bo strony działają normalnie i jak jestem na web g.g czy jak to się zwie to tam działa dziwne i jeszcze co najlepsze to w zeszłym roku miałem ten sam internę te starsze g.g i wszystko działało prawidłowo a internet mam mobilny internet 3g coś w stylu naszego plusa który już tez odinstalowałem i na nowo instalowałem

Może ktoś ma pojecie co to może być ?

A jeszcze dodam ze zainstalowałem Skype i on działa poprawnie

(Dimatheus) #2

Yamakazi81 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dodane mniej niż minutę temu

Hej,

:arrow: Czy w innych programach też pojawia się problem z przerywanym transferem?

:arrow: Próbowałeś użyć alternatywnych komunikatorów, na przykład WTW?

:arrow: Czy po rozłączeniu GG automatycznie łączy się ponownie, czy też zostaje niepołączone?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Yamakazi) #3
  1. nie w innych programach nie ma problemu zainstalowałem skypa i rozmawiam przez niego i nic się nie dzieje ale zależy mi na g.g bo tam mam wkupiony nr telefoniczny i mogę dzwoni na numery komórkowe i stacjonarne

2. tak zainstalowałem właśnie WTW i ta mam nr g.g i skypa i na tym programie widać dokładnie ze skyp działa bo cały czas jest zielona chmurka a na g.g jest jakiś czas żółte słoneczko a co jakiś czas robi się czerwone chociaż nic nie robię

3. tak po rozłączeniu samo automatycznie łączy się ponownie

(Dimatheus) #4

Hej,

:arrow: Rozumiem, że do WTW podłączyłeś inne konto GG. Na WTW z tym podłączonym GG nie było żadnych problemów? Nie gubiło się połączenie z siecią?

:arrow: Sprawdzałeś w opcjach programu, czy nie są aktywne jakieś automatyczne zmiany statusów bądź wyłączanie dostępu do sieci GG?

:arrow: Czy masz możliwość skorzystania z innego łącza - choć na kilka chwil, by sprawdzić, czy na innym łączu nadal pojawia się problem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Yamakazi) #5

hej

1. nie na WTW tez nie działa g.g się rozłącza skyp działa prawidłowo

2. zmień status gdy mnie niema przy komputerze mam wyłączony :slight_smile: wyłączanie dostępu do sieci GG a gdzie mogę to sprawdzić ? bo nie jestem zbyt biegły z informatyki :slight_smile:

3. własnie z tym jest problem ale próbowałem na innym komputerze ale ma internet z tej samej sieci i taki sam modem podłączany pod USB jak ja i tam tez się rozłączało

na moim komputerze tez założyłem nowe nr g.g i był ten sam problem nowy nr tez się rozłączał poszedłem do znajomego co ma taki sam internet jak ja i u niego zainstalowałem tez nowy nr g.g i u niego tez się rozłączało a on ma Windows xp

Wiec wygląda na to jak by coś było z internetem jak by blokował dostęp ale tylko g,g tak jak pisałeś ale ja się na tym nie znam jak to sprawdzić

(Dimatheus) #6

Hej,

Spróbuj zatem w WTW zmienić serwer GG, z którym łączy się program. Zrobisz to kolejno w: Narzędzia -> Opcje -> Sieci -> Gadu-Gadu. Na samym niemal końcu jest pole Określ serwer połączenia ręcznie i wpisz jeden z tych serwerów. Czy cokolwiek się zmienia?

Fałszywy trop - skoro nie tylko GG nie działa, ale i inne komunikatory, to na próżno szukać usuwania usterek w standardowych opcjach. Dlatego na przykład warto zmienić serwer, tak jak pisałem wyżej - w programie GG niestety nie jest to możliwe.

Dlatego przydałoby się skorzystać z innego łącza - na przykład jakiegoś Hot Spota. Może dostawca blokuje wspomniane porty. W końcu w Anglii mają swoje własne komunikatory, więc nikt nie zwraca uwagi na konkurencję z Polski. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Yamakazi) #7

hej

Zmieniłem na WTW jak pisałeś serwer g.g i dalej się rozłącza :expressionless: no trudno dam sobie spokój z tym g.g jedynie będę używał skypa bo nie mam możliwości sprawdzeniu tego na innym rodzaju internecie

tylko jedno mnie ciekawi dlaczego skyp działa poprawnie ?

(Dimatheus) #8

Hej,

Gdyby taka możliwość się pojawiła i sprawdziłbyś, wróć, proszę, z rezultatami. Powiem szczerze, że i mnie to zastanawia.

Pewnie dlatego, że Skype jest usługą o zasięgu globalnym, a GG to rozwiązanie z naszego rodzimego rynku i przeznaczone dokładnie dla tego samego rynku - krajowego. Być może podobne protokołu i porty wykorzystywane są przez inny komunikator w Anglii i stąd problem.

Pozdrawiam,

Dimatheus