Gadu Gadu legenda powraca

Przeczytałem na innej stronie że GG powraca … Pewna zagraniczna firma kupiła polski komunikator : )
Ciekaw jestem czy wygra z innymi komunikatorami.
A ty jak myślicie, da radę się przebić przez Messengera ??

Przecież i tak GG od dawna nie należało do żadnej polskiej firmy tylko do zagranicznej a teraz inna firma go kupiła. Myślę że jak zaoferują coś nowego, innego, atrakcyjnego czego nie ma Messenger to może się przebije przez niego.

Szczerze wątpię. Ludzie siedzą na Facebooku nie tylko ze względu na komunikator. Sam uczestniczę w kilku grupach, które de facto zastąpiły fora. Tak jest po prostu wygodniej.

Nie zapominajmy że GG wciąż ma sporą bazę danych osób, jakieś tam podstawowe dane o nich + e-mail. Wiadomo, część to dawno nie używane maile i fake dane. Grupa Sare która kupiła komunikator to firma prowadzący marketing e-mailowy, kampanie sms i ankiety.
Miejmy nadzieję że jakoś ożywią komunikator, wiele firm jeszcze go używa w komunikacji wewnętrzej, można szybko wymienić informację, przesłać pliki, robić konferencję. Cieszyłoby mnie, gdyby poszli w kierunku rozwoju komunikatora dla firm.

Messenger ma rozmowy głosowe i połączenie z przeglądarką Opera Reburn - czy GG teź tak może mieć?