Gadu-gadu - nie można się zalogować

Witam!

Po przeinstalowaniu Windowsa XP nie działa gadu-gadu. Wpisuje login i hasło(na pewno są poprawne, nie mogę również zalogować innego użytkownika), włącza się program, nie pobiera listy kontaktów z serwera i nie można przejść na status dostępny.

Co może być tego przyczyną?

Na przykład program może być blokowany przez firewall. Sprawdzałeś czy tak jest?

Całkowicie wyłączyłem wbudowanego firewall’a, za pomocą programu xp-AntiSpy [3.95-2].

Login? A nie numer użytkownika gg?

A kontakty zaimportuj “ręcznie”:

kontakty/importuj listy kontaktów/z serwera

No właśnie chodziło mi o numer a nie login.

Ręcznie nie można zainportować bo wyskakuje komunikat że nie jestem zalogowany.

To zaloguj się, wtedy będziesz mógł zaimportować kontakty na wszelakie sposoby, a nawet pisać i rozmawiać z wieloma osobami.

Proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem, używając opcji Edytuj

Ale w temacie wyraźnie pisze że problem tkwi w tym, że nie moge się zalogować (słoneczko miga przez chwilę i nic się nie dzieje), przed reinstalacją nie było tego problemu, wszytko działało normalnie.

Proszę o jakieś sugestie co mogę jeszcze zrobić /sprawdzć, co pomoże mi rozwiązać ten problem, bo narazie jedyny wyjściem jakie widze to ponowna reinstalacaj Windowsa (chociaż system jest “świeży” więc teoretycznie wszystko powinno normalnie działać).

Może im serwery padły? :E

Tylko, że na innym komputerze GG działa normalnie, nie ma tego probemu, nawet teraz kożystam z komunikatora GG i nie ma problemów z logowaniem, importem listy, itp. Tylko na jedym komputerze mam taki problem.

Czy przez Web Gadu-Gadu możesz się połączyć ? Spróbuj odzyskać hasło przy pomocy klienta gadu-gadu (nawet jeśli uważasz, że jest poprawne). Spróbuj utworzyć nowe konto i zobacz, jak się program zachowa.

A żadnego innego nie używasz ? Na pewno ?

Właśnie próbowałem utworzyć nowe konto i dzieje się to samo, nie mogę się zalogować na nie, chwile pomiga słoneczko i nic się nie dzieje.

Web Gadu-Gadu jeszcze nie próbowalem (spróbuję takie rozwiązanie, ale jak będe miał dostęp do tego komputera).

Alternatywny komunikator nie wchodzi w grę.

Na 100% nie mam żadnego innego firewall’a bo żadnego nie instalowałem, a tak jak pisałem wyłączyłem wbudowaną zaborę Windowsa.

Proszę o jakieś sugestie.

Moja dziewczyna (bo to jej komputer) przywiązana jest do komunikatora Gadu-Gadu. System jest z poprawką SP2, pozatym tak jak pisałem wcześniej wszystko działało dobrze, jedynie teraz nie mogę sobie z tym poradzić. Pozostałe aplikacje dobrze działają, jedynie Gadu-Gadu nie.

Proszę o jeszcze jakieś porady, jak nie to reinstalacja, może to coś pomoże (chociaż system jest “świeży”), może to jakiś błąd podczas instalacji wystąpił, którego nie da się przeskoczyć… sam już nie wiem.

Ekhm, przywiązana jest sznurem? Trudno, niech żałuje. Alternatywne komunikatory zapewniają zazwyczaj większe bezpieczeństwo i stabilność działania.

A może po prostu wpisujesz złe hasło? Czasem się zdarza, że po długim nieużywaniu po prostu się zapomina…

Tzn., raczej kwestia gustu, ale spróbuje ją przekonać, hasło na pewno dobrze wpisuje (pozatym gdyby było złe to wyskonczyłbym komunikat że nie można się połączyć ze serwerem i okienko do ponownego wpisania hasła, a tu nie pojawia się nic). Spróbuję zainstalować może komunikator AQQ, tylko mam pytanie: ma on możliwość wysyłania smsów z poziomu programu, tak jak to było w GG?

Tak, ma możliwość wysyłania SMS-ów. Jedną wadą ostatniej wersji 1.x jest brak możliwości wysyłania plików do sieci GG 7.7, jednak ma to być naprawione w nowszej wersji 2.x, która na razie jest w fazie testów.

Wysyłanie plików to nie jest wielka wada, jak dla mnie. Tylko nie wiem czy komunikator AQQ ściągnie mi liste z serwera GG, bo jak próbowałem to Tlen sobie nie poradził… nie wime poważnie dlaczego tak się dzieje… Wypróbuje tego AQQ i napisze czy działa, a tymczasem jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę.

skoro firewall wyłaczyłeś to mogłeś jeszcze zobaczyć komunikat podczas szukania znajomych “Musisz być zalogowany aby szukać znajomych”.

cytat: Moja dziewczyna (bo to jej komputer) przywiązana jest do komunikatora Gadu-Gadu. System jest z poprawką SP2, pozatym tak jak pisałem wcześniej wszystko działało dobrze, jedynie teraz nie mogę sobie z tym poradzić. Pozostałe aplikacje dobrze działają, jedynie Gadu-Gadu nie.

Proszę o jeszcze jakieś porady, jak nie to reinstalacja, może to coś pomoże (chociaż system jest “świeży”), może to jakiś błąd podczas instalacji wystąpił, którego nie da się przeskoczyć… sam już nie wiem. Proponuje sprawdzić czy masz łącza internetowe uszkodzone i czy torrenta pobierasz.

Poproś o przypomnienie hasła.Hasło zostanie wysłane na twój e-mail.Też miałem taki problem okazało się że nie pamiętałem hasła do swojego konta .Pozdrawiam Józef

Dziekuję za wszystkie porady, rozwiazanie problemu było banalne, źle wpisana była maska podsieci (dostawca internetowy przydzielił inny adres niż ten automatyczny 255.255.255.0, a ja to przeoczyłem przy wpisywaniu).