Gadu-gadu plugin w Firefoxie

Witam otóż wkurza mnie jedna rzecz. Używam Firefoxa 4 beta 9 i we wtyczkach mam “Gadu-Gadu plugin”. GG już dawno odinstalowałem, ale jednak coś po nim zostało. I teraz pytanie: Jak to usunąć całkowicie? Wchodziłem już w folder Mozilla Firefox -------> plugins, ale tam nie ma nic o wtyczce od GG.

Aha dodam też, że jedynie co mogę zrobić z poziomu FF to tylko wyłączyć tą wtyczkę.

sproboj wlaczyc FF “uruchom jako administrator” i wtedy odinstaluj dodatek

Możesz także przeprowadzić reinstalacje przeglądarki. :wink:

A może uruchom about:config i tam poszukaj czegoś co ma w nazwie gadu-gadu. Byleby ostrożnie z kasowaniem, żeby czegoś nie zepsuć.

Strata czasu. Nic to nie da, bo dane o wtyczkach “siedzą” w pliku pluginreg.dat w profilu użytkownika

Ja bym zrobił tak:

  • odszukał na dysku plik npgg.x.dll (u mnie, gg10 jakoś ze trzy tygodnie temu aktualizowany to dokładnie plik npgg.4.dll) i jeżeli miałbym PEWNOŚĆ, że to plik od gadu-gadu (bo np. był w folderze jednoznacznie kojarzącym się z w/w programem) usunął bym go/je (ja mam dwa takie) i sprawdził czy pomogło

  • odszukał bym w rejestrze wszystkie odwołania do w/w pliki i (OSTROŻNIE!) je usunął. Sprawdzam czy pomogło

  • jeśli nadal nic, to ostatni, desperacki krok - usunięcie (albo lepiej skopiowanie gdzieś na bok, tak na w w razie “W”) pliku pluginreg.dat i z nadzieją, że Firefox go odtworzy sprawdzam czy… pomogło :slight_smile: