Gadu gadu w playfresh

(Jestememcezjemcie) #1

Krótko, zwięźle i na temat:

1.

Na stronie operatora wyczytałem taką informację, że oprócz opłacenia usługi, płacę za przesyłkę danych. 100kb = 0.12 zł.

Moje pytanie brzmi " Ile to 100kb? " i gdyby jeszcze ktoś mógł mi powiedzieć, czy chodzi o ilość wysłanych i odebranych wiadomości, czy ilość spędzonego czasu z włączoną aplikacją? Dziękuję z góry.

2.

Czy mogę zmienić jakoś ustawienia internetu w telefonie, aby troszkę " oszukać " tych, którym płacę :> :smiley:

(Cedar) #2
  1. ogólnie: 1 bajt = jedna litera, 100 kb = 100 000 bajtów, ale dochodzą jeszcze różne dodatkowej wysłane i odebrany bajty, na transmisje których nie masz wpływu . Do tego transfer pewnie jest rozliczny w paczkach po 100 kb - każde zaczęte połączenie to 0,12 zł i gdy jego nie wykorzystasz a zakończysz to i tak płacisz stałą stawkę a nie jej część. Zaczynasz nowe połączenie - zaczyna się liczyć nowa paczka danych. Płacisz za ilość wysłanych/odebranych danych a nie za czas jaki jesteś połączony.

2. NIE jest to możliwe - no i chyba się coś pomyliłeś, tu się takich porad nie udziela

Tu jest ładnie wyjaśnione: http://mobilne.gadu-gadu.pl/ (lepiej aktywować sobie pakiet internetowy 5 MB)

(suchmen) #3

to jest tak że za 100kb płacisz 0,12 zł i jest to liczone za dane pobierane+wysłane czyli razem niestety aczkolwiek w play fresh jest za 5 zł pakiet 5mb zamiast 6zł standardowo i to spokojnie starcza na miesiąc gadania na gg bardzo dużo

(Jestememcezjemcie) #4

Jeśli kupię sobie ten pakiet w PlayFresh będę miał nieskończoną ilość tych wiadomości, czy po prostu tak dużo, że ciężko będzie mi je wypisać, że nie mam co się bać o wyczerpanie limitu? :wink:

(Cedar) #5

5 MB to 5 000 000 bajtów a nie nieskończenie wiele - druga część Twojego pytania (zarazem odpowiedzi) jest prawidłowa.

PS. nie wiem w jakich "paczkach" są rozliczne te dane, ale jeśli są one dość duże a będziesz często przerywał sesję (np. wyłączał i włączał program GG) to ten pakiet może Ci się skończyć np. po 2 tygodniach.

(Jestememcezjemcie) #6

Planuję po prostu odpalić to Gadu i tylko je minimalizować w razie potrzeby :>

Czas wolny to średnio parę ( 6- 7 ) godzin, z czego 3- 4 spędzam przy komputerze i tam odpalam gadu :slight_smile: .

Jeśli będę włączał PlayGG w tym czasie ( róznica może być w 2- 3 godzinach w tę, czy w tę ) i minimalizował w razie potrzeby, na długO mi wystarczy? :wink:

(Cedar) #7

Tego nikt Ci na 100% nie potwierdzi - musisz sprawdzić to sam.

Są telefony, które przy bezczynności aplikacji i nie przesyłaniu danych zrywają samoczynnie połączoną sesje. W części tych telefonów można wyłączyć takie zrywanie sesji w innych nie. Czeka Cie około miesiąc testów. powodzenia :wink:

PS. A w plusie nie ma opłaty za transfer, sesje, nie martwię się zrywaniem sesji na GG (dotyczy tylko aplikacji Mobile GG) :wink:

PS.2 Bardzo ważne - skonfiguruj odpowiednio połączenie internetowe z którego korzysta GG bo jeśli nie zrobisz tego dobrze to kasę będzie Ci pobierało z głównego konta a nie z wykupionego pakietu i "pójdziesz z torbami"

(Jestememcezjemcie) #8

Nie znam się na tym :frowning: .

Może mi ktoś powiedzieć, jak sprawdzić ustawienia internetu i na jakie ewentualnie je zmienić? :wink:

Proszę o wypowiedź kogoś, kto wie to napewno. Dziękuję. :slight_smile:

(Cedar) #9

Na 99% musisz ustawić aby aplikacja GG korzystała z połączenia wap, najlepiej jak doczytasz szczegóły na stronie http://mobilne.gadu-gadu.pl/ (zakładka Play)

A stąd wyślij odpowiednie ustawienia na Swój telefon: https://konfiguracja.playmobile.pl/hsco ... ervice.do#

Jeśli chcesz aby ktoś podał Ci więcej szczegółów to podaj jaki masz model telefonu.

(Jestememcezjemcie) #10

SE k800i