Gadu - Gadu w sieci Play

(Maciek012) #1

Witam. Jestem w sieci Play mam Gadu - Gadu i pytanko:) Jakie są opłaty za to GG? Na forum czytałem że płaci się tylko 1 za 7 dni, na innym forum mówili że płaci się za internet. Czy wchodząc na GG mam wybierać Internet GPRS jako pkt. dostępu? Czy za to dużo wybulę? Dzięki za pomoc, pozdro! !!

(Kamil2993) #2

płaci sie za 7 dni nie za internet !!

(Maciek012) #3

Czyli w każdej sieci płaci się tylko 1 zł za 7 dni a czy opłata aktywuje się sama co 7 dni czy ja muszę ją aktywować?

(Mariusz9a) #4

Nie. W Erze płaci się tylko za aktywację czyli 1zł za 7 dni. W innych sieciach (w tym Play) dochodzą do tego koszty transmisji danych.

(Seba52a) #5

(Maciek012) #6

Mam Nokię N80 i łączę się przez INTERNET_GPRS. Inne punkty dostępu jakie mogę wybrać to: Era Interenet, GPRS Internet, Heyahmms, Heyahwap, INTERNET_GPRS, MMS, MMS_GPRS, ptt.plusgsm.pl, VIDEO_PLUS, WAP_GPRS. Przez co mam się łączyć aby mniej płacić??

(Seba52a) #7

Spróbuj zrobić takie ustawienia

Nazwa:Internet

Nośnik Danych: Pakiet danych

Nazwa p-tu dostępu: internet

N. użytkownika:(tutaj nic nie wpisuj)

Żądanie hasła:Nie

Hasło:(tutaj nic nie wpisuj)

Uwierzytelnianie: Bezpieczne

Strona główna:Brak

W ustawieniach zaawansowanych

Typ sieci: IPv4

Adres IP tel. :Automatyczny

Serwery DNS: Automatyczny

Adres serwera proxy: Brak(tutaj nic nie wpisuj)

Numer posrtu proxy: 0

Ja sam używam tych ustawień i chodzą w każdej sieci :smiley:

(Maciek012) #8

Dzięki tak zrobiłem. Będę miał tańsze GG i internet niż w INTERNET_GPRS?

(Seba52a) #9

W "Internet" płacisz tylko za to ile tam napiszesz(5gr za 10kb) nie zależnie od czasu.

Jak się nie mylę w GPRS jest naliczany też jest czas więc według mnie bardziej opłaca się przez "Internet'

(Mariusz9a) #10

W transmisji GPRS, a co za tym idzie łącząc się przez ustawienia wap gprs (czy coś w tym rodzaju), opłata również jest pobierana za ilość przesłanych danych a nie za czas. Operatorzy rozdzielają ustawienia na wap oraz internet z prostej przyczyny. Strony wapowskie zajmują mniej miejsca przez co operatorzy naliczają w zasadzie tą samą stawkę co za połączenie przez punkt internet, ale taryfikacja jest inna (dla wapu naliczanie jest np co 10kB a w internet np co 100kB). Oczywiście w ustawieniach wapu naszym APN jest wap.xxxx.xx, natomiast dla internetu http://www.xxxx.xx. Rzecz jasna z ustawień wap połączymy się ze zwykłymi stronami www a z ustawień internet ze stronami wap.

Proszę tego nie brać dosłownie bo każdy operator taryfikuje to indywidualnie i inaczej. To jest tylko taki poglądowy opis po co się stosuje taki podział.

(Se13astian) #11

ja mam SE w810i też w playu i mam takie pytanie, bo jakbym chcial miec gg ze strony mobilne.gadu-gadu.pl to musiałbym zainstalowac Jave 2.0??

bo tam oferują na samym dole o zainstalowanie nowszej javy.

(Gola 666) #12

pomocyyyy mam telefon sony ericsson w play na karte chcialabym zainstalowac gg tylko problem w tym ze nie wiem jak to zrobic i nie wiem jakie sa tego koszta znalazlam pare stronek o tym ale nie kapuje ... prosze niech mi ktos pomoze piszac wszystko czarno na bialym... :frowning:

(Maciek012) #13

Za każde połączenie z GG płacisz 5gr. Pierwszy tydzień użytkowania za darmo. Później płacisz 1zł tygodniowo.

A stąd możesz pobrać: http://mobilne.gadu-gadu.pl/mgg.jar

a później wgraj przez USB na tela.

(Emi741) #14

Mam pytanko. jak mam telefon w play na abonament to jak ściągne sobie to gg to będzie mi bralo opłate z konta czy poza abonament..?? :?:

(Cezaryturowski) #15

Niestety będzie Ci jadło poza abonamentem.. Mam ten sam problem.

(Ewelina70052) #16

JA MAM NOKIE1680 CLASSIC I MI NIE PIJDZIE JAK MAM TO USTAWIC ZEBY POSZŁO MAM W PLAY SIEC

(Kamil2993) #17

Skorzystaj z auto konfiguracji :

klik!

Podajesz swój numer telefonu , markę i model komórki , wybierasz jaką chcesz usługę skonfigurować w twoim przypadku będzie to Internet/GPRS .

POZDRAWIAM , w razie czego kontakt ze mną na gg :

6669185

(kamil19116) #18

Po co sie bawic w mgg.Lepszy mobidesk-placi sie tylko za dane. http://www.mobidesk.pl/get

-- Dodane 22.08.2010 (N) 21:27 --

Choc znacznie lepszy inspiro www.inspiro.pl i tu tez tylko dane-8817099 gg jak cos pisac poprowadze

(Mili97) #19

Cześć... Mam nokie e52 i mam w sieci play .. Jak sciagnac gg na fona. ? ;]

(ra-v) #20

Kup pakiet internetowy 25 MB jeśli chcesz korzystać z komunikatora, lub większy jeśli również z internetu. Płacisz grosze. Pozatym masz możliwość korzystania z innego komunikatora. np. Inspiro czy Parlingo.

-- Dodane mniej niż minutę temu --

Kup pakiet internetowy 25 MB jeśli chcesz korzystać z komunikatora, lub większy jeśli również z internetu. Płacisz grosze. Pozatym masz możliwość korzystania z innego komunikatora. np. Inspiro czy Parlingo.