Gadu - Gadu w sieci Play

Witam. Jestem w sieci Play mam Gadu - Gadu i pytanko:) Jakie są opłaty za to GG? Na forum czytałem że płaci się tylko 1 za 7 dni, na innym forum mówili że płaci się za internet. Czy wchodząc na GG mam wybierać Internet GPRS jako pkt. dostępu? Czy za to dużo wybulę? Dzięki za pomoc, pozdro! !!

płaci sie za 7 dni nie za internet !!

Czyli w każdej sieci płaci się tylko 1 zł za 7 dni a czy opłata aktywuje się sama co 7 dni czy ja muszę ją aktywować?

Nie. W Erze płaci się tylko za aktywację czyli 1zł za 7 dni. W innych sieciach (w tym Play) dochodzą do tego koszty transmisji danych.

Mam Nokię N80 i łączę się przez INTERNET_GPRS. Inne punkty dostępu jakie mogę wybrać to: Era Interenet, GPRS Internet, Heyahmms, Heyahwap, INTERNET_GPRS, MMS, MMS_GPRS, ptt.plusgsm.pl, VIDEO_PLUS, WAP_GPRS. Przez co mam się łączyć aby mniej płacić??

Spróbuj zrobić takie ustawienia

Nazwa:Internet

Nośnik Danych: Pakiet danych

Nazwa p-tu dostępu: internet

N. użytkownika:(tutaj nic nie wpisuj)

Żądanie hasła:Nie

Hasło:(tutaj nic nie wpisuj)

Uwierzytelnianie: Bezpieczne

Strona główna:Brak

W ustawieniach zaawansowanych

Typ sieci: IPv4

Adres IP tel. :Automatyczny

Serwery DNS: Automatyczny

Adres serwera proxy: Brak(tutaj nic nie wpisuj)

Numer posrtu proxy: 0

Ja sam używam tych ustawień i chodzą w każdej sieci :smiley:

Dzięki tak zrobiłem. Będę miał tańsze GG i internet niż w INTERNET_GPRS?

W “Internet” płacisz tylko za to ile tam napiszesz(5gr za 10kb) nie zależnie od czasu.

Jak się nie mylę w GPRS jest naliczany też jest czas więc według mnie bardziej opłaca się przez "Internet’

W transmisji GPRS, a co za tym idzie łącząc się przez ustawienia wap gprs (czy coś w tym rodzaju), opłata również jest pobierana za ilość przesłanych danych a nie za czas. Operatorzy rozdzielają ustawienia na wap oraz internet z prostej przyczyny. Strony wapowskie zajmują mniej miejsca przez co operatorzy naliczają w zasadzie tą samą stawkę co za połączenie przez punkt internet, ale taryfikacja jest inna (dla wapu naliczanie jest np co 10kB a w internet np co 100kB). Oczywiście w ustawieniach wapu naszym APN jest wap.xxxx.xx, natomiast dla internetu http://www.xxxx.xx. Rzecz jasna z ustawień wap połączymy się ze zwykłymi stronami www a z ustawień internet ze stronami wap.

Proszę tego nie brać dosłownie bo każdy operator taryfikuje to indywidualnie i inaczej. To jest tylko taki poglądowy opis po co się stosuje taki podział.

ja mam SE w810i też w playu i mam takie pytanie, bo jakbym chcial miec gg ze strony mobilne.gadu-gadu.pl to musiałbym zainstalowac Jave 2.0??

bo tam oferują na samym dole o zainstalowanie nowszej javy.

pomocyyyy mam telefon sony ericsson w play na karte chcialabym zainstalowac gg tylko problem w tym ze nie wiem jak to zrobic i nie wiem jakie sa tego koszta znalazlam pare stronek o tym ale nie kapuje … prosze niech mi ktos pomoze piszac wszystko czarno na bialym… :frowning:

Za każde połączenie z GG płacisz 5gr. Pierwszy tydzień użytkowania za darmo. Później płacisz 1zł tygodniowo.

A stąd możesz pobrać: http://mobilne.gadu-gadu.pl/mgg.jar

a później wgraj przez USB na tela.

Mam pytanko. jak mam telefon w play na abonament to jak ściągne sobie to gg to będzie mi bralo opłate z konta czy poza abonament…?? :?:

Niestety będzie Ci jadło poza abonamentem… Mam ten sam problem.

JA MAM NOKIE1680 CLASSIC I MI NIE PIJDZIE JAK MAM TO USTAWIC ZEBY POSZŁO MAM W PLAY SIEC

Skorzystaj z auto konfiguracji :

klik!

Podajesz swój numer telefonu , markę i model komórki , wybierasz jaką chcesz usługę skonfigurować w twoim przypadku będzie to Internet/GPRS .

POZDRAWIAM , w razie czego kontakt ze mną na gg :

6669185

Po co sie bawic w mgg.Lepszy mobidesk-placi sie tylko za dane. http://www.mobidesk.pl/get

Dodane 22.08.2010 (N) 21:27

Choc znacznie lepszy inspiro www.inspiro.pl i tu tez tylko dane-8817099 gg jak cos pisac poprowadze

Cześć… Mam nokie e52 i mam w sieci play … Jak sciagnac gg na fona. ? ;]

Kup pakiet internetowy 25 MB jeśli chcesz korzystać z komunikatora, lub większy jeśli również z internetu. Płacisz grosze. Pozatym masz możliwość korzystania z innego komunikatora. np. Inspiro czy Parlingo.

Dodane mniej niż minutę temu

Kup pakiet internetowy 25 MB jeśli chcesz korzystać z komunikatora, lub większy jeśli również z internetu. Płacisz grosze. Pozatym masz możliwość korzystania z innego komunikatora. np. Inspiro czy Parlingo.