Gadu-Gadu - wysyłanie

Witam wszystkich!

Mam dziwny problem z GG.Mianowicie chce z kumplem powysyłać sobie jakieś pliki przez GG i sprawa wygląda tak,że on może do mnie wysyłać,natomiast ja do niego nie,bo wyświetla mi,że “nie można nawiązać połączenia”.Tak samo sprawa wygląda z wieloma innymi osobami. Ja i kumpel mamy taką samą wersję GG.Bardzo proszę o pomoc! :frowning:

Witam

Moim zdaniem ma FireWall i on blokuje dostęp

Albo nie ma zaznaczonej funkcji “POŁACZEN BEZPOŚREDNICH”

Tylko jest w tym problem,że on od innych pobierał już.

No to pewnie ty masz jakąś źle skonfigórowaną zapore albo antywirusa również źle skonfigurowanego. Ja mam cały czas włączoną zapore i nikt do mnie nie przysyła ani ja do niego.

Albo nie wiem czy to coś da ale wejdź na

Połączenie lokalne/Właściwości/zaawansowane i odznacz (jeśli masz zaznaczone) “chroń muj komputer…”

Nie wiem czy to coś da :smiley:

Ale napisałem,że do niektórych osób ja też mogę wysyłać.

Ja mialem ten problem jak oboje mielismy inne wersje GG. Zobaczcie jakie macie wersje i zainstalujcie takie same.

Jamaica a co napisał Damian???

Uuuups naprawde wielkie sory! Niedokladnie przeczytalem :oops:

No ale pomóżcie

Jeśli twojego kolegi ip zaczyna się na 192.168.x.x(ip prywatne) to znaczy że wszystkie dane jakie on ściąga/wysyła przechodzą przez serwer który udostępnia mu Internet (bramka domyślna). Jeśli był by takim serwerem to każdy by mógłby mu przesłać plik. Ale jeśli chowa się zanim to połączenie nie dociera do niego i on może wysyłać pliki tylko do osób, które mają bezpośrednie połączenie z Internetem a nie łączą się przez dodatkowy serwer. Sprawdź: zobaczysz, że będzie mógł wysłać plik do wszystkich osób które mają publiczny ip.