GaduAIR - czy warto?

Ostatnio spotkałem się z ofertą nowej sieci od gadu-gadu pod nazwą GaduAIR. Starter można kupić za 20 zł i sieć ta oferuje:

* Gadu Gadu Mobilne za darmo

* 29 groszy za min do wszystkich

* 15 groszy za min w sieci GaduAir i na GG

* 15 groszy za SMS

* 1 grosz za 50 kB za Internet

Czy jest w tym jakiś haczyk? W sumie jest to chyba najlepsza oferta w sieciach na kartę. Dlatego pytam.

Carrefourmova

  1. Dzwonisz najtaniej:

Minuta 25 gr

Minuta do Play 49 gr

SMS 13 gr

MMS 35 gr

Internet 0,5 gr

  1. Za doładowania od 25 zl odbierasz Bon Carrefour na zakupy

25 zł – 49,99 zł bon o wartości 5 zł

50 zł – 99,99 zł bon o wartości 10 zł

powyżej 100 zł bon o wartości 20 zł

  1. Zarabiasz na odbieraniu połączeń z innych sieci

Za każde 2 minuty odebranych połączen z krajowych sieci telefonicznych (bez własnej sieci oraz sieci Plus) otrzymasz 5 gr na Twoje rozmowy wychodzące do wszystkich sieci.

Kup w sieci sklepów Carrefour za 9.99 zł

Już na start otrzymasz 4,99 zł

20 wizytówek do powiadomienia o nowym numerze telefonu

30 dni na wykonywanie połączeń,

http://www.carrefourmova.pl/oplaty.html

Jest też ponoć bardzo atrakcyjny http://mbankmobile.pl/karta/index.html#tabs=1

A zamiast GG mobile można używać darmowego http://www.palringo.com/pl/pl/

Tyle, że Parlingo nie jest na “normalne” komórki, tylko na te z systemami operacyjnymi, jak Symbian, Windows Mobile, Android i inne podobne. Chyba, że jestem ślepy i na tej stronie nie widzę wersji dla normalnego telefonu.

Jeśli zależy Ci na gadu-gadu w komórce, to możesz zakupić telefon (starter) z Ery bądź Plusa, tam funkcjonuje EraGG / PlusGG, gdzie opłata jest tylko za abonament gadu-gadu, w Erze wynosi on 5 zł/30 dni, nie wiem jak jest w Plusie. Pozytyw za to, że nie płacisz za transmisję danych (oprócz klikania w reklamy i połączenie w roamingu ).

Ogólnie się opłaca, tanio dość :stuck_out_tongue: Ja takie coś mam po 8 miesiącach w Era Tak Tak HOT.

Palringo działa na wszystkich komórkach z javą… mam na KU990 i śmiga bardzo fajnie :smiley:

A czy przy tym nie płaci się za połączenie z WAP/internetem przypadkiem?

Oczywiście że się płaci, ale w przeciwieństwie do gg mobile nie ma miesięcznego abonamentu za sam program jak np w Erze

Aaa no widzisz. A co po przeliczeniu kosztów ? :stuck_out_tongue: Nie wiem, ile tam jest bajtów/kilobajtów wiadomość.

Ciekaw jestem, czy za 0,72 zł/500kB w Erze zrównoważysz / będziesz tańszy, niż te 5 zł na 30 dni :smiley:

Zawsze można wykupić pakiet 5 MB w Tak-Taku :stuck_out_tongue:

Odnośnie GG to ma on dwa “haczyki” (a właściwe mega wady) : obsługa w GGAir jest gorszej “jakości” niż w PLAYu (mnie się wydawało, że nikt PLAYa nie przebije, a jednak :twisted: ), oraz internet “zamraża się” po 2-3 MB, co jest bardzo uciążliwe szczególnie dla osób chcących wykorzystywać GGAir jako mobilny internet.

Najlepszą ofertę w stosunku do jakości ma moim zdaniem mBank mobile.

co do ceny to nie jest ona jakaś szczególnie korzystna. Każda sieć ma podobny cennik. Ja osobiście polecam Orange. Dobre ceny w ofercie na kartę, trzy taryfy do wyboru w zależności od potrzeb oraz wiele pakietów które obniżają koszty (m.in. smsy, minuty, wybrane numery, internet itp)

Jeśli masz dużo znajomych w Erze, to opłaca się wziąć Tak Taka, tam za godzinę jest 99gr :smiley: a teraz, do 19 czerwca, za 6 zł jest pakiet 1000 minut do Ery i na stacjonarne na okres 2 tygodni. Też przydatne :stuck_out_tongue: Prócz tego jest 6 zł za pakiet 600 SMS-ów do Ery.

oferty w każdej sieci są bardzo zbliżone dlatego najlepiej kierować się (tak jak sugeruje kolega powyżej) tym w jakich sieciach mamy osoby do których najczęściej dzwonimy

Ja mając prepaida staram się uciekać od wszystkich pakietów i abonamentów. Niestety każdy operator zaczyna z “prostą taryfą” a kończy z “darmowymi sms’ami za 5zł na miesiąc po wysłaniu kodu…”. A internetu w komórce się jeszcze nie dorobiłem. Nawet MMSów nie mam, także przeliczanie opłacalności zostawiam Wam.

Tutaj wybrałbym Carrefour Mova, bo oni dają kasę za rozmowy przychodzące spoza własnej sieci, a nikt z moich znajomych nie ma Movy :smiley: