GaduGadu - problem ze zmianą statusu

mam następujący problem. Nie chce mi się zrobić status dostęony niewidoczny ani żaden inny. Próbowałem robić nowe konto ale pisało błąd połączenia z serverem rejestracyjnym. co mam zrobić zeby moc gadać z kolegami.

błąd w gg ? lub może za dużo dodatków do gg .

Proszę zmienić temat na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Friket

Przedstawiłeś problem, ale mało szczegółów - czy słoneczko miga na przemian z żółtego na czerwone ?

Friket odczekaj chwilę.

Może mają chwilowe problemy z siecią :roll:

tak zmienia sie z żółtego na czerwone czekam już tydzień

No to proponuję reinstall :wink:

Odinstalować z Dodaj lub Usuń programy potem usunąć folder (domyślnie) z C: / Program Files / Gadu - Gadu oraz C: / Documetns and Settings / ( twoja nazwa użytkownika ) / Gadu-Gadu następnie wyczyść rejestr programem jv16 PowerTools lub RegCleaner (oba na vortalu) i po tej operacji zainstaluj ponownie Gadu-Gadu (najlepiej najnowszą wersję

Zadzwoń do nich :wink:

A tak na poważnie: czym to może być spowodowane? Instalowałeś ostatnio jakieś programy / dodatki / skiny do Gadu-Gadu?

Jeśli nie to może robiłeś format i teraz źle wpisałeś hasło?

no robiłem format ale hasło mam dobrze i zapomniałem dodać że ze skype i AQQ jest tak samo

Friket

Najczęstszym powodem “migania” słoneczka z żółtego na czerwony i z powrotem jest błędne ustawienie serwera proxy. Ustawiasz je w menu Gadu-Gadu->Ustawienia. Następnie z listy wybierasz “Połączenie”. Zaznaczasz opcję Własne ustawienia proxy i naciskasz przycisk Ustaw. Pojawia się okno Ustawienia proxy. Wpisujesz adres i port, który jest udostępniony przez administratora sieci. Jeśli serwer proxy wymaga autoryzacji wpisujesz nazwę użytkownika i hasło. Aby sprawdzić jaki powinieneś wpisać adres proxy oraz port wejdź w menu

Start->Panel Sterowania->Opcje internetowe. Wybierz zakładkę Połączenia, a nastepnie naciśnij przycisk Ustawienia sieci LAN. W polu Serwer Proxy masz potrzebne ku temu dane.

Okresowo słoneczko może migać - jest to niestety problem zapychających się łącz internetowych i na to nie ma żadnego wpływu . I sposób łączenia się z internetem (LAN czy Dial-up) nie ma tu większego znaczenia.

Pozdrawiam

Zapewne coś źle skonfigurowałeś.

Korzystasz z jakiegoś Firewalla? Jeśli tak to go wyłącz i zobacz czy się połączysz.

a jaki to adres i port a jak każdy ma inny to jak sie dowiedzieć

Złączono Posta : 05.12.2006 (Wto) 17:48

wiem że to banalne pytanie ale jak??

Odnoszę wrażenie, że nie do końca uważnie odczytałeś mój post

napisałem

Pozdrawiam

sorki zaraz sprawdze

Złączono Posta : 05.12.2006 (Wto) 17:52

adres servera czy klienta wpisać i nie widdze portu

Złączono Posta : 05.12.2006 (Wto) 18:01

prosze bardzo o szybką odpowieć

Friket

Oczekując bardzo szybkiej, konkretnej odpowiedzi, winieneś przedstawić problem w ujęciu najpełniejszym. Przedstawić sposób łączenia z siecią, czy użytkowałeś już GG przy tej konfiguracji sieci i firewalla, bo w tym momencie to my, chcący pomóc , robimy to na podstawie własnych domysłów, a te nie muszą się pokrywać z rzeczywistością.

Wspominasz o tychże kłopotach również z AQQ i Skype. Może jednak przejrzyj , w myśl sugestii Morgena ustawienia firewalla , być może on tu blokuje połączenie

Pozdrawiam