Gadżet do Windows Seven odliczający dni do wakacji

Cześć!

Chciałbym się zapytać czy istnieje gadżet do Windows Seven lub Vista (to te same dodatki), który mógłbym umieścić na pulpicie i żeby odliczał mi dni do wakacji…

Jeśli taki znacie to podajcie nazwę…

chodzi ci o dodatek do sidebara?

Gorgoroth, masz taki pliczek w Excelu? Ja bym się skusił :slight_smile:

Specjalnie dla Was odliczanie zrobione w Excelu na szybko: http://biklasa.com/ftpbiklasa/Odliczanie.xls

Oczywiście wszelkie ozdobniki czyli ramki, kolorki itd. można dostosować wg własnego uznania. Od siebie dodałem taki bajer, że komórka wyświetlająca wartość funkcji Do końca roku szkolnego pozostało: do dwóch miesięcy przed końcem roku szkolnego będzie zielona, między 60 a 30 dniem będzie pomarańczowa, a w ostatnim miesiącu szkoły będzie czerwona.

Mam nadzieję, ze łatwo ogarniecie zastosowane formuły i zmontujecie coś fajnego sami tak żeby Wam w 100% odpowiadało :wink:

Zapewne.

Z podst. formułami sobie poradzę :wink:

Dzięki. Postawiłbym browca ale tutaj się nie da.

Dodane 30.08.2009 (N) 10:42

Pytanie. Jaka formuła liczy ilość dni? (ost. wiersz)

W tym przypadku jest to B5-B4 czyli odejmujemy od daty zakończenia roku szkolnego datę dzisiejszą obliczając w ten sposób ilość dni dzielącą nas od wakacji.

Mam nadzieję, że wyraziłem się zrozumiale. Poza tym wszystko jest do sprawdzenia własnoręcznie - wystarczy 1x kliknąć na komórkę, a w polu Wstaw funkcję widzimy zastosowane działanie.

Myślałem, że Excel inaczej liczy daty, niż tylko odejmując. Cóż, szczwane. Dzięki.

A jest coś takiego ale do Windows Vista ?

Gadżety zarówno w Viście jak i w 7 są takie same.

hmm… a co ma plik Excela do Gadżetów w Windows Vista / Windows 7 ? można pliki Excela jakoś podpiąć do paska / pulpitu?

Raczej nie. Ale mam plik w razie czego który mi powie ile jeszcze muszę cierpieć. :stuck_out_tongue:

czyli równie dobrze możesz odwiedzać jedną ze stron jak np. ta:

http://www.dalekojeszcze.yoyo.pl/

tam też odliczanie do wakacji trwa ; )

Odliczanie może trwać w 935432584362 innych miejscach. Sztuką jest zrobić coś takiego samemu :wink:

zgadza się, można też napisać samemu taki właśnie skrypcik, który będzie odliczał odpowiadnią różnicę w czasie ; p Rozwiązanie w Excelu jest o tyle dobre że niemalże zawsze (gdy ma się Office/OpenOffice/etc) można to zobaczyć, strony internetowej w trybie Offline już niestety nie ; ]

Witam

Czy mógłby ktoś wstawić na darmowy server ten gadżet do sevena, bo ten link nie działa. PozDro

Fakt, ten link już nie działa, gdyż zaszły małe zmiany serwerowe w mojej klasie ;]

A poza tym to nie gadżet do Sevena tylko arkusz kalkulacyjny :smiley:

A masz jakiś tego typu działający gadżet?

Niestety żadnego “odliczacza” nie mam.