Gadżet Pogoda nie aktualizuje stanu

Gadżet pogoda nie aktualizuje stanu. Od dłuższego czasu wskazania są te same - deszczowo i zimno chociaż za oknem bezchmurno i ciepło… Vista PL SP1, gadżet pogoda fixowany (pobrany patch z tego forum). Wiem, że jest wiele innych tego typu gadżetów, ale ten standardowy najbardziej mi odpowiada :slight_smile: Jeżeli ktoś wie jak ten problem rozwiązać, to proszę o pomoc :slight_smile:

problem nierozwiązywalny; :frowning:

poszukaj innego gażdżetu

szkoda że nie ma możliwości ustawienia odświeżania pogody co ileś minutek :confused:

ja mam the weatcher chanell gadget > wyswietla aktualny stan, rzadko sie myli jest tez prognoza i aktualizuje sie co jakies 20m

Poprawka - gadżet aktualizuje stan ale nie dla polskich lokalizacji. Przykładowo dla Redmond stan cały czas się zmienia.

Edit:

Gadżet się aktualizuje, tylko i wyłącznie nie dla mojej lokalizacji :frowning:

Co ciekawe na innym koncie użytkownika zdaje sie działać normalnie :confused:

Z lokazlizacji C:\Users\AppData\Local\Microsoft\Windows Live\Services\Cache usunąłem folder weather i plik Config.xml

Gadżet wprawdzie zaktualizowal się ale tylko raz i dalej jest to samo :frowning:

* C:\ - domyślny napęd na którym zainstalowany jest system Windows Vista.

Nie wiem dlaczego, ale u mnie wszystko dobrze dziala na patchu z forum.

U mnie wszystko działało normalnie do czasu zainstalowania SP1 :confused: Jeszcze raz zastapilkem plik tym spatchowanym i dalej nic :confused:

Co to jest tray?? co to znavczy ze trzeba wylaczyc czy usunac traya?? nie wiem jak mam wlaczyc ta opcje pogody,jakby ktos mogl to prosze o bardziej szczegolowe wytlumaczenie bo za dobrze nie znam sie na kompie.

http://www.vista.pl/articles/art,548/ na 100% pomoze :smiley:

Większość użytkowników polskich edycji Windows Vista spotkała się już z problemem niepoprawnego wyświetlania gadżetu Pogoda. Co ciekawe, w oryginalnej wersji anglojęzycznej wszystko jest w porządku. Wychodzi na to, że nasze edycje są standardowo okrojone. Objawy tej niedoróbki są następujące:

02.jpg

Poniżej przedstawiam instrukcję dotyczącą sposobu podmiany systemowego „wlsrvc.dll” na plik zmodyfikowany przez PeterMac. Trudno powiedzieć czy ten zabieg, który opisuję jest w pełni legalny. W licencji do systemu, Microsoft napisał, że nie wolno modyfikować plików systemowych. A co jeśli ktoś poprawia niedoróbkę, która gości w naszych systemach od przeszło pół roku? Wyszło już tyle aktualizacji do Visty, a do systemowego gadżetu niestety nie pokazała się żadna :frowning:

Tak więc, jeżeli ktoś wykonuje tę modyfikację, czyni to na własną odpowiedzialność.

Zaczynamy od ściągnięcia na lokalny dysk twardy archiwum ZIP zawierającego:

plik dla Windows Vista 32-bit

plik dla Windows Vista 64-bit

Po pobraniu należy go rozpakować.

Teraz zmienimy prawa dostępu dla oryginalnego pliku, aby możliwa była jego zamiana.

Zamykamy Pasek boczny systemu Windows (Sidebar). W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy (PPM) na ikonkę paska znajdującą się w zasobniku systemowym [1]. Następnie wybieramy Zakończ [2].

03m.jpg

Teraz wchodzimy do folderu C:\Program Files\Windows Sidebar [3], klikamy PPM na plik ‘wlsrvc.dll’ [4] i z menu kontekstowego wybieramy Właściwości [5]

04m.jpg

W zakładce Zabezpieczenia [6] klikamy na Zaawansowane [7]

05m.jpg

Teraz zakładka Właściciel [8]. Zmienimy tutaj domyślnego właściciela pliku [9]. W tym celu klikamy na Edytuj [10]

06m.jpg

Zaznaczamy Administratorzy [11] i klikamy na Zastosuj [12]

07m.jpg

Pokaże nam się komunikat

08m.jpg

Klikamy oczywiście na OK [13]. Zauważmy, że domyślnej nazwy już nie ma, a właścicielem pliku teraz są Administratorzy [14]. Klikamy OK [15].

09m.jpg

Wracamy znowu do Właściwości i zakładki Zabezpieczenia [16], potem Edytuj [17]

10m.jpg

Zaznaczamy właściciela pliku [18] i nadajemy mu pełną kontrolę nad plikiem stawiając „ptaszki” we wszystkich polach kolumny Zezwalaj [19]. Następnie klikamy OK [20]

11m.jpg

Gdy już posiadamy wszelkie prawa do naszego pliku możemy zabrać się za zamianę. Uprzednio wypakowany plik ‘wlsrvc.dll’ kopiujemy i następnie wklejamy do folderu C:\Program Files\Windows Sidebar. Dostaniemy taki komunikat

12m.jpg

Klikamy na opcję Kopiuj i zamień. W tym momencie udało się skutecznie podmienić plik odpowiedzialny za prawidłowe wyświetlanie gadżetu Pogoda w polskich wersjach Windows Vista.

Zrestartujmy teraz nasz system i cieszmy się poprawnie funkcjonującym gadżetem :slight_smile: Jeżeli chcesz podyskutować o gadżecie Pogoda to zapraszamy na forum VISTA.PL

Aby nasz gadżet wyglądał bardziej atrakcyjnie (więcej informacji) możemy go “przeciągnąć” z paska Sidebar na Pulpit. Otrzymamy następujący efekt:

pogoda-fix-pulpit.JPG

aratykuł pochodzi ze strony http://www.vista.pl

Poniżej napisze jak sprawić by gadżet pogoda AKTUALIZOWAŁ stan dla Twoje miejscowości, jesli nagle przestał się zmieniać i pokazuje cały czas te sama pogodę bez aktualizacji stanu.

  1. Otwórz folder: C:\Users\NAZWA_UŻYTKOWNIKA\AppData\Local\Microsoft\Windows Live\Services\Cache\weather.

  2. znajdź plik o nazwie rozpoczynającej się od Twojej miejscowiści z końcówką Fpl-PL.xml na przykład KsawerówFpl-PL.xml. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierez EDYTUJ.

3.Na początku zobaczysz tekst: xml version=“1.0”?>

4.To co Cię interesuje to "wc: i to co jest dalej - to tak zwany kod miejscowości. Zapamiętaj ten kod. np. wc:PLXX0014 - to kod dla miasta Łódź

5.Teraz w tym samym folderze znajdź i usuń plik o nazwię rozpoczynającej się na ten kod np. wc:PLXX0014Cpl-PL.xml

6.Teraz idź to traya systemowego przy zegarze i odnajdź ikonę paska bocznego.

7.Kliknij ikonę paska bocznego prawym przyciskiem i wybierz ZAMKNUJ.

6.Teraz uruchom ponownie pasek boczny: START-wszystkie programy-akcesoria-pasek boczny

7.Ewentualnie dodaj jeszcze raz zamknięty gadżet pogoda.

Teraz powinno działać.

To ten Plik z kodem Twojej miejscowości blokował aktualizację.

Jeśli problem się powtórzy wykonaj operację od nowa.

Pozdrawiam. konrado7