Gadżet pogoda nie łączy się z usługą

Ok. tygodnia temu przestał mi działać gadżet pogoda. Wyświetla się tylko komunikat “nie można połączyć z usługą”.

Sprawdziłem w Norton Internet Security i sidebar.exe nadal ma pełne prawa do łączenia się z internetem. Mimo to nie działa.

Może to wina po stronie dostawcy pogody, gdyż od podobnego czasu mam takie same problemy…

Działa !  W folderze :

C:\USERS\NAZWA UŻYTKOWNIKA\APPDATA\LOCAL\MICROSOFT\WINDOWS LIVE\SERVICES\ CACHE

umieść plik CONFIG.xml

SIDEBAR.exe off/on

 

Domyślna lokalizacja Warszawa ! 

Jak zrobić nie posiadając czujnika lokalizacji (GPS , GEOSENSE) , aby po restarcie systemu była pokazywana prognoza z miasta w którym mieszkasz ? Da się ? TAK !

 

GEOSENSE x64 * :

https://drive.google.com/file/d/0B-HnGXDSzvpmYzhSOXYwQUdHZVU/view?usp=sharing

Menedżer Urządzeń/KOMPUTER/DODAJ STARSZY SPRZĘT/ZAINSTALUJ … WYBIORĘ RĘCZNIE Z LISTY/CZUJNIKI

Panel Sterowania/Czujniki on

 

USERS = UŻYTKOWNICY

* Wymagany sterownik WUDFRD.sys (usługa Windows Driver Foundation) .

GEOSENSE nie radzę pobierać za pomocą downloaderów (K. Ś. etc.) bo kontakt z Accorus-em , Atis-em z działu Infekcje gwarantowany ! Mnie takie sprawy nie dotyczą bowiem gdyby nawet zdarzyło mi się tak pobierać program (przy założeniu , że z rana nie widziałem się z rozumem) to w odwodzie mam lustrzaną kopię zapasową systemu na odłączonym HDD (jestem człowiekiem małej wiary i nie wierzę , że absolutnie wszystko zostanie usunięte) i po … ~15 min. mam system co do którego jestem absolutnie pewny , że owe instalacje “dodatków specjalnych” nigdy nie miały miejsca . Ergo “znajomość” z w/w panami nie jest dla mnie konieczna .

CONFIG.xml

Odpada… Na laptopie pogoda działa bez problemu, w pracy na wszystkich komputerach z Win7 też.

 

Mogę wiedzieć skąd ten “przepis”? Wygląda na mało bezpieczny i wiarygodny.

Doświadczyłem na “własnej skórze” . To sobie skopiuj folder : WINDOWS LIVE z komputera gdzie usługa działa poprawnie . W sprawach “wiary” jestem … bezradny .

Ja mam ten sam problem, ale nie mam takiego pliku w tej lokalizacji… W folderze cache nie mam żadnych plików, jedynie w folderze Gadgets mam plik Config.XML. Dlaczego to się tak psuje? Jeszcze parę dni temu wszystko działało prawidłowo…

C:\USERS\NAZWA UŻYTKOWNIKA\APPDATA\LOCAL\MICROSOFT\WINDOWS LIVE\SERVICES\ CACHE

CONFIG.xml

Skopiowałem config.xml z posta kazdan63 do:

c:\Users{nazwa}\AppData\Local\Microsoft\Windows Live\Services\Cache\

i pogoda działa

U mnie również. Dzięki za pomoc.

 

 Edit. Znów nie działa. Zaczyna mnie to powoli irytować…

Gadżet po 7 dniach poprawnego działania zaczyna wyświetlać komunikat : “Nie można połączyć się z usługą” . Jeżeli “pozornie” zmodyfikujemy zawartość pliku CONFIG.xml (Spacja , Backspace) a tym samym realnie zmienimy jego datę modyfikacji i zrestartujemy SIDEBAR.exe to gadżet zaczyna działać poprawnie . Aby nie robić tego co tydzień zrobiłem tak : 

C:\USERS\NAZWA UŻYTKOWNIKA\APPDATA\LOCAL\MICROSOFT\ WINDOWS LIVE \SERVICES\CACHE\ CONFIG.xml

 

  1. Przestawiłem datę na 01.01.2020r.

  2. Za pomocą Kopiuj , Wklej uzyskałem w folderze CACHE plik CONFIG (2).xml .

  3. Usunąłem do Kosza plik CONFIG.xml  i usunąłem go z Kosza.

  4. Zmieniłem nazwę CONFIG (2).xml na CONFIG.xml .

  5. Zmodyfikowałem pozornie jego zawartość przez otwarcie w Notatniku (Spacja , Backspace) i zapisałem “zmiany” .

  6. Ustawiłem prawidłową datę .

  7. Restart SIDEBAR.exe .

 

CONFIG.xml - Właściwości/Ogólne : Utworzony & Zmodyfikowany 01 stycznia 2020

 

Jest to jakaś “informatyczna szarlataneria” , ale gadżet działa prawidłowo .

Problem ten ma związek z zawartością plików .xml (< Saved Time> 130703052678436495 </ Saved Time>< Expiry Time> 130707372678436495 </ Expiry Time>) związanych z danym miastem a umieszczonych : C:\USERS\NAZWA UŻYTKOWNIKA\APPDATA\LOCAL\MICROSOFT\ WINDOWS SIDEBAR \CACHE\168522D5-1082-4DF2-B2F6-9185C31F9472