Gadżet pogoda sie nie włacza

(Patrykol270) #1

Czy mógłby mi ktoś podać linka do poprawki Microsoftu aby gadżet działał ?? bo gdy go włączam pisze usługa niedostępna

(Semtex) #2

Pobierz Vista sunrise z tej lokacji w nim jest opcja naprawy pogody.

(Hen Gra) #3

vista 32-bit - pobierz

vista 64-bit - pobierz

Plik należy zamienić w C:\Program Files\Windows Sidebar

(przed podmianą należy wyłączyć Sidebar z paska tray i mieć pełne prawa adminstratora na tym pliku aby można było go zamienić)

(Meszuge) #4

Poproszę konkretnie i dokładnie, krok po kroku, co to znaczy mieć pełne prawa administratora.

Ja mam w systemie jedno tylko konto i jest to konto administratora, a zamienić tego pliku nie jestem w stanie.

(Hen Gra) #5

prawy przycisk myszy na pliku wlsrvc.dll

Właściwości -> Zabezpieczenia -> Zaawansowane -> Właściciel -> Edytuj -> wybierasz Administratorzy (nazwa uzyt/Administratorzy) -> Zastosuj -> OK następnie powrót do Zabezpieczenia -> Edytuj... zmiana w górnym oknie na Administratorzy (nazwa uzyt/Administratorzy) zaptaszkowujesz wszystkie uprawnienia "Zezwalaj" i OK.

(Meszuge) #6

Dziękuję Ci serdecznie Dobry Człowieku. Właśnie o to mi chodziło. :slight_smile:

(el polaco) #7

Swoją drogą płacić za system kilkaset złotych i w zamian otrzymywać nie sprawne oprogramowanie to jakiś żart. Jakby jakąś aktualizacją nie mogli tego naprawić...

(Dawiddek55) #8

dodam, że jak komuś nie chce sie kombinować, moze pobrać zamiennik pogody, tu gadżet podobny do oryginalnego:

http://www.vista.pl/download/940_weatherbug.html

(pakeroso) #9

Wcale nie taki podobny. Jak ktoś chce identyczny zamiennik to:

3dcda37908ead457m.jpg

(Mekcal) #10

Gadżet pogoda już działa w Viście bez żadnych kombinacji!

Miła niespodzianka. Dzisiaj uruchomiłem ten gadżet i normalnie zaczęło mi wyświetlać prognozę pogody dla mojego miasta. Wygląda na to, że Microsoft naprawił jakoś ten gadżet.

Proponuję zmienić odpowiedni wpis w Vista FAQ.

gadzetpogoda.png