Gadżet Pogoda w Sidebarze - Usługa jest niedostępna

(Peter Mac83) #1

czy komuś udało sie uruchomic gadżet pogody, zdaje sie ze sam Sidebar ma buga a konkretnie plik wlsrvc.dll moze ktoś potrafi zrobić do niego poprawke, bo w wersje angielskiej też wystepował taki problem ale załatwiał sprawe poprawiony plik

(Egon1984) #2

Też miałem ten problem czytając twoją wypowiedz znalazłem rozwiązanie-zainstalowałem wczoraj aktualizacje oprócz pakietów językowych.Zainstaluj język Angielski a potem wejdz w panel sterowania i zmień będziesz musiał się wylogować po ponownym zalogowaniu będzie już dzialał jak nie to użyj fixa do wersji EN :slight_smile:

Złączono Posty : 31.01.2007 (Sro) 12:56

Nawet Speech Recognition działa :slight_smile: no ale język musi być EN

(system) #3

Mam ten sam problem chyba pogoda w wersji pl jest niedostępna jeszcze :frowning:

(aero) #4

Witam.

Ale za pewne niedługo zostanie ta usługa uruchomiona, zadałem pytanie do pracownika microsoftu, narazie nie odpowiedział

(Briho) #5

A co wy tak z tą pogodą? :slight_smile: Ja osobiście używam Opery i tam moim zdaniem jest dużo lepszy niż ten windowsowy - "widżet" o nazwie Touch The Sky. Polecam.

(Miwidlak) #6

Już działa - sprawdziłem :smiley: http://gallery.live.com/liveItemDetail. ... 42deba&l=1 :smiley:

(Lszczedzina) #7

Ta, ale po powrocie do wersji PL znowu wraca wszystko do poprzedniego stanu. Troche te polskie pliki językowe są pokręcone - zwłaszcza nie rozumiem posunięcia z szerokością menu. Niby sie można przyzwyczaić ale...

(Miwidlak) #8

Piszcie na jakiej wersji Visty pracujecie i w jakim jest ona języku - w PL pogoda NIE DZIAŁA (usługa niedostępna) - istnieje inny tego typu gadżet. Link w moim poście powyżej.

Lokalizacja polskiej Visty (niestety) wymaga wielu poprawek, cierpliwości Użytkowników. Do niektórych rzeczy trzeba się przyzwyczaić.

(Lszczedzina) #9

Tak, też go używam.

Może sie czepiam ale irytyuje mnie strasznie, że jak sie na niego najeżdża myszką w niektórych miejscach to on miga na szaro. Nie wiem czy to tylko u mnie tak jest.

(Miwidlak) #10

U mnie działa jak należy.

(Elf258) #11

Według mnie lepszy jest AccuWeather.com® Forecast Gadget oto link: http://gallery.live.com/liveItemDetail. ... 93d2ca&l=1

(Miwidlak) #12

To jeszcze poczytaj opinie o tym gadżecie:

(Peter Mac83) #13

a próbował ktoś użyć angielskiej wersji Sidebara na polskiej Viscie, czyli całą zawartość Windows Sidebar z Program Files wraz z gadżetem bo wydaje mi sie ze powinno wtedy działać, prośba do userów Visty ENG czy mogłby ktos spakowac i udostępnic Sidebara z ENG wersji Visty o ile to mozliwe i zgodne z zasadami forum :slight_smile:

Jakby komuś nie chodziła Pogoda w Viscie ENG tu jest fix

info jak podmienic plik

edit:

niestety podmiana calego Windows Sidebara z wersji ENG na Viscie PL nic nie daje i dalej pogoda nie chce dzialać nawet po zasotosowaniu fixa do wersje ENG Sidebara

(Hickson) #14

Ten gadżet działa (jest po angielsku), dla Warszawy można ustawić pobieranie inf. z Okęcia.

http://gallery.live.com/liveItemDetail. ... 42deba&l=1