Gadżet pulpitu

Witam. Poszukuję gadżetu na pulpit windowsa, a dokładniej dodającego pasek, na którym można umieścić najczęściej używane programy, foldery, itp. O ile kojarzę nazwa zaczynała się na “x”, ale więcej wiem.

Zapewne chodzi o Rocketdock.

Możliwe że tak jak wyżej kolega napisał i także można dodać do Rocket Dock dodatek Stack Docklet :wink:

O ten pasek Ci chodzi ?

Jeszcze jest Stardock Object Dock. Wersja plus jest fajna, ale nie darmowa niestety. Na XPku długo korzystałem z tego i nie żałuję. Na 7ce przy przypinanych aplikacjach do paska start w sumie częściowo straciło sens ;] Fajne są ‘docki z zakładkami’, czy 'wielopoziomowe, które po kliknięciu ikony rozwijają dodatkową listę. Teraz ćwiczę z czym innym :D- Stardock Fences. Podobne do docków, ale w sumie co innego.

To chyba właśnie Stack Docklet , czy jeszcze coś innego i fajniejszego? :slight_smile:

XWindows Dock miałem na myśli, ale podane programy też w porządku. A co do przypinania do paska zadań w 7 to prawda :wink:

Chodziło mi o objectdocka plus. Nie wiem czy lepszy, bo z Stack Docklet nigdy nie korzystałem (z tego co widzę fajny, myślę, że przyjrzę się rocketdockowi bliżej :D). Myślę, ze oba programy mają duży potencjał. Z tego co widzę po screenach to o to samo chodzi.

a co tam, akurat jestem w domu to odpalę stacjonarke i screena wrzucę zaraz (tylko się nie przestraszyć bałaganem na plupicie;p- komp zapuszczony i nieużywany

)

stardockl.jpg

Po prawej widać te rozwijane, w porównaniu do StackDocklet przewijają się one po po okręgu, a nie po prostej. Mogą być wielopiętrowe, a nie tylko 2, Czyli naciskam na jeden z rozwiniętych i mi się może następne menu otwierać. Na dole jest to z zakładkami, kiedyś tam wszystkie ikonki miałem posegregowane na kategorie. W sumie wygodne to było dość.

oczywiśćie na korzyść rocket docka przemawia jego darmowość… ja już nie pamiętam jak plusa dorwałem… nie wiem czy nie po tym mi nie został: http://www.dobreprogramy.pl/AlienGUIse, … 12069.html czy się jakoś sam odblokował… nie mam pojęcia :stuck_out_tongue_winking_eye: masę czasu temu to było