Gadżety i rozmaitości samochodowe

Witam,

Szukałem na allegro i google różnych akcesoriów do samochodu na wejście do zapalniczki. Znalazłem miedzy innymi podgrzewany kocyk, czajnik itd.

Czy ktoś zna coś przydatnego do podróży kempingowych? Nie wiem czy jest to możliwe, ale niezwykle przydatną rzeczą byłaby płyta grzewcza do samochodu, ten czajnik, który znalazłem jest właśnie na płytę grzewczą.

Czekam na odpowiedź!

Dodane 07.07.2013 (N) 15:36

http://allegro.pl/przetwornica-napiecia … 22305.html

Znalazłem taką przetwornicę, która chyba rozwiązuje problemy. Tylko czy coś takiego jest “zdrowe” dla akumulatora samochodu?

kup sobie lodówkę do samochodu w netto :wink:

Hej,

Po pierwsze zwróć uwagę, że podana przetwornica daje tylko 200W, kup coś porządnego: Lidl, albo Aldi miał chyba całkiem niezłe przetwornice. Jak już, to weź np. takie coś, ma dużo lepsze parametry pod kilkoma względami: http://allegro.pl/przetwornica-napiecia-12v-230v-max-600w-porzadna-i3354406850.html

Sprawdź też, jak maksymalnie (bezpiecznie) można obciążać Twój alternator: chyba rozumiesz, że takiej przetwornicy używa się tylko przy odpalonym silniku i akumulator nie ma tutaj za dużo do powiedzenia?

To nadal nie rozwiązuje sprawy, że zwykłe “domowe” czajniki mają od 1.5kW do 3kW (3000W), więc nie bardzo nadaje się do podłączenia do takiej przetwornicy. Szukaj więc czajników z niską mocą grzałki (0.4L, 0.6L).

  1. ładowarka do tel/nawigacji/laptopa/baterii/‘masażera’/innych dupereli

  2. lodówka turystyczna (najlepiej z dodatkową możliwością podpięcia do 230V)

  3. specjalny czajnik (poj. najczęściej <0.5l)

  4. przedłużacz/rozdzielacz z grubym przewodem, a nie kabelkiem jak do komórki

  5. wentylatorek :wink:

  6. lampa (może się przydać)

Właśnie dużo czytałem o tych przetwornicach:

Pojemność mojego akumulatora to 44Ah i do takiego akumulatora dedykowane są przetwornice 150W-300W. Nie ma co ryzykować i kupować na większą moc.

Nie bardzo wiem jak mam sprawdzić maksymalne obciążenie alternatora. Szukałem na internecie, ale nie ma takich danych.

Zastanawiam się, czy jest sens w moim przypadku. Skoro mogę podpiąć rzeczy do 300W, to właściwie przydatne będzie to tylko do ładowania np. Laptopa, telefonu, czajnika z niskim poborem mocy, ewentualnie telewizora. Lodówki tak bardzo nie potrzebuję, bo mam klimatyzowany schowek.

Kurcze czyli nie ma opcji, bo myślałem, że podepnę np. Toster, płytę grzewczą.

Z drugiej strony można na wakacjach w plenerze można do takiego cacka podłączyć Konsolę do gier i telewizor, albo wzmacniacz do gitary.

Ale przygotowanie konkretnego jedzenia zapewni chyba tylko grill lub ognisko.

Cel przetwornic to podłączenie laptopa, lub innych niewielkich (obciążeniowo) urządzeń: np. małych lodówek. Nie jest to ‘dedykowane’ to żelazka, czy płyty grzewczej! Od tego jak masz duży samochód wrzuć prosty generator, ale to daje ładny hałas

Zależy od modelu samochodu, najczęściej wystarczy wpisać w google.

No ale czego nie rozumiesz - łącznie urządzenia nie mogą pobierać więcej, niż maksymalne obciążenie dla tej prądnicy (nie szczytowe, to co innego).

Nie bardzo

Konsolę do gier, telewizor na kemingu? Myślałem, że to tylo w komediach amerykańskich… Możesz sobie podpiąć radio, czy ładować tablet / laptopa.

Mała butla gazowa, paliwa turystyczne, że pole, gdzie za dodatkową opłatą możesz doprowadzić prąd… No ale co to za wakacje wtedy? :slight_smile:

Prosta sprawa szukałem czegoś do smażenia, gotowania i do tego najlepsza będzie przenośna kuchenka gazowa:

Z butlą wyniesie około 130-150zł.

Ale przetwornica to bardzo fajna sprawa.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.