Gadżety w Windows 7 przestały działać tak, jak powinny

Tak jak w tytule, od jakiegoś czasu w moim komputerze, z zainstalowanym systemem Windows 7 Professional ( wersja 64-bit ) w pewnym momencie przestały działać gadżety. Nie pamiętam kiedy to było ( jednak mnie się wydaje, że mniej, więcej miesiąc ), nie pamiętam także co mogło być przyczyną zaistniałego problemu. Żebyście lepiej mogli to sobie wyobrazić, przygotowałem dla Was ten screen:

przechwytywaniear.png

Już takiego typu wątku chyba napisałem oraz wysłałem do wszystkich forów, jakich znam, jednak jeszcze nikt nigdy nie był mi w stanie pomóc. Dniami szukałem odpowiedzi w wyszukiwarkach Google, Bing, czy nawet Yahoo!, edytowałem klucze w rejestrze, ale nadal nic z tego. Proszę o pomoc.

Dziękując za uwagę, serdecznie pozdrawiam.

System oryginalny?

Możesz spróbować reinstalacji składnika systemu odpowiadającego za wyświetlanie gadżetów.

W menu Start znajdziesz “Włącz lub wyłącz funkcje systemu windows”

Odznacz tam “Platforma gadżetów…” i OK

Następnie analogicznie do poprzednich czynności przywracasz wyłączoną funkcję.

U mnie pomogło

A to widziałeś: http://www.fixitpc.pl/topic/1232-proble … gadzetami/ .

Może usuń plik Settings.ini

tak jak tu opisu http://banita.pl/~pysiu/sidebar/sidebar.html może to pomoże :slight_smile:

Jeśli chodzi o system, to zapewniam, że jest w 100% legalny, kupiony w Vobisie. Użyłem wasze wskazówki dotyczące naprawy, ale żaden z nich się nie powiódł. Czekam na dalszą pomoc.

Dobrek , Twój problem idealnie pasuje do tego :

zone2.png

[http://www.fixitpc.pl/topic/1232-proble … __p__16957](http://www.fixitpc.pl/topic/1232-problemy-z-sidebarem-gadzetami/page view findpost p 16957)

Usunąłeś ten klucz z rejestru (takie jakby L ) ?

zone1.png

Pisze również tam jasno że to jest sprawka infekcji ,więc:

  1. Wykonać aktualizację i pełny skan http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html ,co znajdzie usuń + dołącz log z usuwania.

  2. Zrób logi OTL,ustaw tak http://wstaw.org/m/2010/09/10/OTL.png ,kliknij Skanuj, zawartość wynikowych logów Extras i Otl skopiuj i wklej na http://www.wklej.org tu linki.

Witam wszystkich miałem podobny problem …

oto log z OTL-u:

http://www.wklej.org/id/440153/

a logi z Malwarebytes są tutaj odpowiednio:

przed:

http://www.wklej.org/hash/59765f5829e/

po usunięciu:

http://www.wklej.org/id/440157/

Proszę o pomoc… w przeanalizowaniu podanych sytuacji

Nie macie czasem zainstalowanego IE 9 beta ? :lol:

Hmm nie wiem… możliwe… ale szczerze mówiąc jak usunąłem te wszystkie wirusy , które mi wykryło to zegar się pojawił :))

Siedzisz na koncie admina, czy na koncie z ograniczeniami ? Bo wiesz konto z ograniczeniami jest bezpieczniejsze.

Mar_87 , Z tego co widać MBAM elegancko sobie poradził z infekcją. Odinstaluj Deamon Tools Toolbar ,Spybota możesz też odinstalować + zresetować plik Hosts ,masz wbudowany Windows Defender zapewniający rezydenta ,oraz zdecydowanie lepszym skanerem na żądanie jest Malwarebytes.

Prosisz o przeanalizowanie danych…

[-X Piractwo.

Taką zapodam sugestię lepiej gry instaluj i przechowuj na oddzielnej partycji, a partycję z system zostaw tylko dla niego, tak jest szybciej i bezpieczniej.

Dzięki, wielkie dzięki… Mc Afee nic mi nie sugerował … ale już teraz widzę ile ten antywir jest wart… A ta propozycja co do stworzenia oddzielnej partycji słuszna i już nie wspomnę o fakcie piractwa… Pozdrawiam.

Dodane 19.12.2010 (N) 13:47

Ehh problem jednak ciągnie się dalej… Znaczy się Łukash proponowałeś usunąć spybota a co Ty na to jak powiem Tobie to co się stało. Przeskanowałem bowiem spybotem dzisiejszego dnia i się okazało, że wykrył mi Trojana Win32 autorun. A przeskanowałem jeszcze raz Malwarebytes i on mi tego nie wykrył… A spybot nie potrafi usunąć tego Trojana. I jestem w dołku… Także z deszczu pod rynnę…