Gainward 8800 - dlaczego u mnie nie działa?

Witam, kupiłem kartę graficzną na PCI-E NVIDIA GEFORCE 8800GT GAINWARD.

Kiedy podłączam ją do swojego komputera, do płyty głównej, podpinam dodatkowe zasilanie i włączam komputer - BIOS nie startuje, nie ma “piknięcia” i nie pokazuje się obraz.

Sprawdziłem ją (była używana, więc myślałem, że ktoś mi wcisnął złom) u kolegi i okazało się, że bez problemu działa, nie ma żadnych sytuacji podobnych do mojej…

Może coś mam za słabe?? Dziwne to jest…

Posiadam Windows XP 32bit

Zasilacz Chieftec 350W

Pamięć RAM 1,5gb ddr2

Płyta główna ASUS P5VD2-MX

Czekam na wasze podpowiedzi, sugestie!!

Może ci slot PCI-E się spalił,próbowałeś wkładać grafikę kolegi do swojego komputera? ,ja bym też popróbował z pamięciami Ram,czyli włożyć tylko jedną kość i wkładać kolejno do poszczególnych slotów.

Masz za słaby zasilacz. Marka bardzo dobra ale przydałby Ci się taki 450W wzwyż.

350 W to spory zapas jak na 8800 GT ,więc raczej to nie wina zasilacza.450W to na HD 5870 by spokojnie wystarczyło.

hmm, a do tej pory korzystales z jakiej grafiki, tej na plycie? podlacz monitor pod plyte (przy wsadzonym GF8800), zmien VGA w biosie na PCI-E… 8)

Jak ma zmienić w biosie jak pisze że nic mu się nie wyświetla?

A z jakiej karty grafiki korzystałeś dotychczas ?.

Załóż kartę grafiki podłącz wszystko i zrób reset biosu baterią lub zworką, ustaw ponownie tylko co trzeba i zapisz bios Save i zobacz teraz.

Sorki, że dopiero teraz odpisuje, ale nie byłem poza domem.

  • chyba się nie spalił skoro moja obecna - druga karta ATI Radeon X1650 pro 512mb ddr2 działa w tym slocie…

Co wreszczie z tym zasilaczem, to tego wina??

ATI Radeon x1650 pro 512mb ddr2, w Biosie jest wszystko zmienione, żeby brało z PCI-E TYLKO ON NAWET SIĘ NIE WŁĄCZA PRZY TEJ 8800 U MNIE!

brakuje Ci wattow - Chieftec 350W i pewnie pod P4 robiony… podmien zasilacz i sprawdz, choc w teorii karta powinna ruszyc… ~30W (w zaleznosci od modelu x1650) to nie duza roznica

Byłby ktoś nią zainteresowany? Dogadalibyśmy się co do ceny…

Pisać

mail: dho94@o2.pl

gg: 3395131

Dodane 23.10.2010 (So) 22:51

Tak szczerze mówiąc, to bardzo dziwne.

Mój CHIEFTEC ma 420 Wat, właśnie sprawdzałem.

Kolegi (nie znam firmy) ma 450 Wat i u niego działa…

Coś innego mam za słabe, ciekawe co… Zasilanie dodatkowe podpinam…