Gainward 9600GT vs Galaxy 9600GT vs Palit 9600GT

A to jest ten Asus(720/2000) nie podkręcony?

–> http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,53717/

Skoro Asus daje program do podkręcania tzn, że się nie traci gwarancji?

To jest podkręcony i w jego cenie lepszym wyborem jest Galaxy GeForce 8800GT 512MB 1.0ns Coolermaster Heatpipe.

Nie podkręcony ma takty 650/1800.

Asus TOP to podkręcony model. Tu masz model z standardowym taktowaniem - http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,52572/

A kto Ci to udowodni? Jak oddasz kartę to serwisu to nie wykryją czy była podkręcana czy nie…

Opis PC lab… zawsze na tym serwisie najlepiej się podkręcały Asus, 8800GT, 8800GTS-512 itp

http://pclab.pl/art31428-5.html

:wink:

czyli mam kupić http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … 52572,s,1/

A co tzn “typ zastosowanej pamięci G DDR3” ?

Czyli ten program Smart~ jest dołączony do sterowników i można bez problemu podkręcić? I skąd mam wiedzieć, kiedy przestać? :smiley: Jak temp CPU i ramu się zacznie zbliżać do…?

W moim przypadku OC skończyło się na programie bo mi wyżej nie pozwala a karta pewnie wyżej by poszła :slight_smile:

Czemu się boisz tak o tą gwarancje. Wytłumacz mi jak oni Ci to udowodnia? Przecież kartę podkręcasz z Windowsa. Jeżeli karta się zepsuje, po wyjęciu z płyty głównej taktowanie samo wróci na seryjne. Wiec jak dostaną do seriwsu kartę to skąd będą wiedzieć czy była podkręcana? :stuck_out_tongue:

Co do podkręcania. Spokojnie możesz ustawić od razu 730/1800/2000 i zwiększyć obroty wentylatora o 10-20% i będzie działało… Możesz też spróbować wyżej. Podnosisz taktowanie o 10MHz i uruchamiasz jakąś grę. Jeśli gra działa bez zarzutów to karta jest stabilna i masz jeszcze większą wydajność.

jeżeli chodzi o gainward 9600gt, to na plycie jest program EXPERTtool, w którym można wy windować, Mhzce…

ale jak sama nazwa wzkazuje jest to ponoć dla expetów, to ja tam sie do tych suwaków nie dotykam,

w profnet24.pl można kupić chyba za pińcet złotych polskich, chłodzienie jest bardzo ciche prędkość obrotów wentyla jest sterowana dynamicznie w zależności od obciążenia karty…

A co tzn “typ zastosowanej pamięci G DDR3” ?

Czyli ten program Smart~ jest dołączony do sterowników i można bez problemu podkręcić? I skąd mam wiedzieć, kiedy przestać? :smiley: Jak temp CPU i ramu się zacznie zbliżać do…? Jak zwiększyć obroty wentylatora?:stuck_out_tongue: Nie trzeba dawać więcej prądu?

Czyli w serwisie nie pytać czy na płycie ze sterownikami jest ten program Smart~? :wink:

Ja polecam Asusy ponieważ na PClabie się zawsze one najlepiej podkręcały no i moja karta też… A to jeszcze nie jest koniec jej możliwości.

@EDIT

To są po prostu DDR3.

Temperatura CPU może dochodzić do 90*C optymalnie, max to 100*C ale przy tym chłodzeniu wiecej jak 80 nie będzie nawet po moooocnym OC. Co do ramu to nie wiem, w moim przypadku gdy temperatura ramu dochodzi do 58*C wyskakują artefakty dlatego muszę zwiększyć obroty wentylatora…Na 80% wentyla jest stabilna w 100%.

Stabilność karty testuj w grach… Ustaw 750/1850/2050 i odpal jakąś grę, jeżeli gra się nie zatnie, odpal druga, i tak po kilku grach jak wszystko będzie działać, przesuwasz zegary o 5-20MHz… i znowu to samo, do momentu aż któraś gra się zatnie, jak tak sie stanie to cofnij o 10MHz i wtedy odpal znowu. Jak wszystko będzie działac, Zapisz ustawienia i masz podkręcona kartę.

.

jak sie spoli, to będzie znaczyć, że to koniec jej możliwości ?? :mrgreen:

Przeczytać /\up posta, edytowałem i wszystko opisałem :slight_smile:

dobra po bawie sie tymi suwakami, i zobaczymy co mi z tego wyjdzie…

mam nadzieje że obudowa nie zamieni sie w prodiż… :roll:

Nawet jak byś coś zepsuł to i tak Ci nie udowodnią że podkręcałeś kartę. Chyba że pójdą do wróżki :stuck_out_tongue:

To prócz podkręcania w tym Smart~ będę musiał jeszcze gdzieś zwiększać obroty wentyla (którego?), dawać więcej napięcia?

Nie nic więcej napięcia nie musisz dawać. Obroty wentylatora zwiększa się w SmartDoctorze. Klikasz na ten przycisk w prawym dolnym rogu, i przesuwasz z 30% na 40%, przy tym chłodzeniu możesz pewnie i na 60% i będzie cicho :wink:

Czyli sobie od razu ustawię z początkowych na 750/1850/2050 i obroty wentyla o ile %?

Na pierwszy ogień ustaw 700/1800/2000 MHz i sprawdź stabilność i czy nie ma artefaktów w grach. Jeśli będzie wszystko działać to zwiększ Engine i shadery o kolejne 10Mhz. Wentyla możesz dać do 60%. Tak żeby Ci głośność nie przeszkadzała… :wink:

“w moim przypadku gdy temperatura ramu dochodzi do 58*C wyskakują artefakty dlatego muszę zwiększyć obroty wentylatora”

Tam ten obrazek w *C GPU i ramu to się wszystko tyczy tego co jest na karcie graf? Bo ja pierw myślałem ze to nie GPU tylko CPU procesora i ramu na płycie głównej:stuck_out_tongue:

Pierwsze to jest CPU Grafiki a drugie to RAM Grafiki. Obecnie mam na standardowych ustawieniach bo nie ma sensu jej podkręcać skoro i tak wszystko działa na full bez zajęknięcia. Nawet Crysis minimalny fps 27 na takich taktowaniach :slight_smile: Jak powstaną bardziej wymagające gry, kupie monitor z wyższa rozdzielczością natywną czy zmienie OS na Viste to wtedy wrócę do wyższych taktów :wink:

Co do tych 58*C, tak tam gdzie pisze ram gdy dojdzie do 58*C to gra się zacina, zwiekszam obronty wentylatora na 70-80% i wtedy temperatura sięga tylko 54*C i można grać :slight_smile:

Witam :slight_smile:

A ja ostatnio zakupiłem:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,53678/

Pasywka… cicha jak żadna inna a i 720/2000 :wink:

Jeszcze jej porządnie nie testowałem więc jak na razie jest temperaturka jest ok.

Gigabyte dodaje jakiś programik to overclokingu tej karty również ale się nie znam na tym więc nie powiem czy jest dobry czy nie :stuck_out_tongue:

Łukasz