Gainward 9600GT vs Galaxy 9600GT vs Palit 9600GT

A po podkręceniu to zużywa więcej prądu i dlatego się nie opłaca na razie? :slight_smile:

Oj lepiej jednak założyć wentylator np Acutake 120mm, jeżeli nie ma się dobrze wentylowanej obudowy.

Mam już jeden na radiatorze na płycie głównej ; o a obudowa to Cooler Master ELITE 331.

Może nie to że więcej prądu ale po co ja podkręcać? no 9600GT jest dużo gorsza od 8800GTS-512 dlatego można ją podkręcić. Chociaż z tym prądem też się liczę. U mnie komp chodzi 15h na dobę.

Hehe to narazie sobie ustawię 700/1800/2000 MHz, po co mi więcej? :wink: Tylko na ile dac wentyla żeby było cicho…

A jak będę kompa na noc zostawiał to skręcę :smiley: Da się ten program wgrać z płyty na kompa?

u mnie na 40% jest cicho więc przy tym Asusie powinno być przy 50-60%. Tak ten program instaluje się z płyty.

btw. jak sprawuje się obudowa? tez planuje kupno elite 331.

no bdb :stuck_out_tongue: nie skrzypi, dobra rotacja powietrza.

a jaki masz wentyl na karcie?

Ja mam chłodzenie refrekcyjne więc się nie dziw że hałasuje na 40%+

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,49629/

Czyli u mnie do 60% będzie cicho? A przy 700/1800/2000 na ile % ustawić?:stuck_out_tongue:

Nie mam te kary więc nie wiem. Omg przecież sam możesz określić granicę. Kupisz kartę ustawisz wentyl i sprawdzaj czy temperatura jest duża itp… i czy hałasuje, skąd ja to mogę wiedzieć? Przewiduje że takie chłodzenie będzie dużo cichsze od refrekcyjnej konstrukcji.

To temp CPU i ramu nie powinna przekrozyć … *C?

Dla CPU do 80*C a ramy do 55*C ale samemu to można określić, przy jakiej temperaturze ramu wyskakują Ci artefakty to takiej się nie przekracza.

I nie skraca się wtedy żywotność?:stuck_out_tongue:

Jeżeli temperatury będą ekstremalne to skróci się jej żywotność.

I tak po 2 latach będziesz chciał ją wymienić tak więc 15 czy 7 lat żywotności nie robi różnicy.

A duuużo to będzie prądu więcej brać- z 650/1800MHz na 700/1800/2000 MHz?

Przy:

Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W SLI

Obudowa: Cooler Master ELITE 331

Ekstremalne temp = ? :slight_smile:

cały komputer pod obciążeniem może 200-250W.

Że co? nic nie kumam.

Komputer podczas grania będzie brał około 230W prądu . Tak trudno to zrozumieć? :stuck_out_tongue:

To już z podkręceniem karty graf? :stuck_out_tongue:

A co to są ekstremalne temp?:smiley:

Quad + 8800GTS-512 ciągnie 260W więc twój będzie z OC procesor i grafiki ciągnął ok 230W.

ekstremalna temperatura to 100*C +