Gainward GF 5600FX

Jak wyżej , mam Gainwarda już od dwóch lat i od zawsze mam z nim problemy , dawniej bluescreeny na XP poawiały się b. rzadko , ale wciągu ostatnich miesięcy nasiliły się.Blue screeny dotyczą problemów ze sterownikami , próbowałem już chyba wszystkie wersje forceware i kicha wciąż problem , w tej chwili mam najnowsze i problem został. Potrzebuję programu który sprawdziłby czy karta grafiki nie jest uszkodzona , bo chciałbym mieć pewność czy mogę iść z nią do reklamacji.

Ja posiadam karte Nvidi ze stajni Gainwarda lecz na chipsecie GeForce FX5600 Ultra i od 1,5 roku nie miałem z nią żadnych problemów a wręcz przeciwnie… Do dzisiaj jej główną cechą jest ogromna wydajność oraz jakość. Lecz na święta zamierzam ją zmienić na GeForca 6600 GE (128MB GDDR3 1,6ns) ze stajni Galaxy. Obecnie używam do mojego GeForca FX5600 Ultra sterowników Nvidi ForceWare wersji 81.95 które posiadają certyfikat WHQL i od poprzedniej wersji sterowników zauważyłem znaczny przyrost wydajności.

A co do Twojego problemu proponuje zainstalować program Driver Cleaner Pro i odinstalować sterowniki Nvidi, później oczyścić rejsestr z błędnych wpisów programem Registry Mechanic lub Ccleaner a następnie zainstalować najnowsze sterowniki podpisane cyfrowo. Jeśli to nie pomoże to oddaj karte na gwarancje (o ile ją posiadasz jeśli mineły 2 lata)

Pozdrowienia, Toniak.