Gainward GF GTX260 GS vs Radeon Sapphire HD4890


(system) #1

Witam która z tych kart będzie lepsza ? Karta jest dla kolegi :slight_smile: (Ja Tydzień temu złożyłem kompa i mam właśnie tego Gainwarda)

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=40271 <---- Gainward

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=47203 <---- Radeon

Prosił bym jesli można o konkretne argumenty , a nie odpowiedzi "Polecam Radeona ponieważ sam taką posiadam i jestem zadowolony" :shock:

Cena praktycznie identyczna hehe :slight_smile:

czekam na wasze wypowiedzi , pozdrawiam :slight_smile:


(Tliber) #2

Lepszy Radeon, tu masz argumenty http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html :wink:


(Mskitek) #3

Hd4890 jest wydajniejszy.


(Maxforces) #4

A tu masz aktualny test w grach nie markach na aktualnych sterownikach i najnowszych grach.

http://maxforces.com/articles.php?article_id=27

zmień sklep bo drą strasznie


(Jjoasz) #5

jedno ale... dwa w zasadzie :slight_smile:

nie kazdy kreci karty i ma win7 64-bit - na ustawieniach standardowych lepszy jest radeon, co widac z tabelek a i system troche lepiej sobie radzi niz 32-bit/XP (na pclab testowali)

dla przecietnego uzytkownika roznicy duzej nie bedzie, ale dalej obstawialbym hd4890 - jest tanszy i mimo wszystko wydajniejszy (gry to nie wszystko) w np. obrobce video (konwersja dvix->.h264 w 1-1.5h)


(system) #6

Dzisiaj zamówiłem karte w x-komie :slight_smile: Wybór padł na Gainwarda GF GTX260 896MB 448 bit GS :slight_smile: Chciałem Radeona 4890 no ale niestety podobno już wycofano z produkcji ... i nie zamówią ani nic ... Więc zdecydowałem się na GTXa który z danych technicznych jest bardzo dobry :slight_smile:

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc :wink:


(Mskitek) #7

:expressionless: :expressionless: :expressionless:


(system) #8

Co takie zdziwienie ? Skąd wiesz że to nie prawda ? Może faktycznie wycofano bo oni biorą Karty od producenta bezpośrednio więc gdyby te karty były to by zamówili , tak jak właśnie zamówili Mi Gainwarda :slight_smile: Wkońcu to jest seria 4xxx , więc nie wiadomo jak to jest z produkcją :slight_smile: