Gainward GTX 460 Podkręcenie Pytania

Witam,

Chciałbym podkręcić kartę graficzną Gainward GeForce GTX 460 768MB DDR5 /192bit http://www.esc.pl/product_info.php?manu … s_id=29918

niestety nie wiem jak się za to zabrać więc proszę o poinstruowanie.

Czym się podkręca, jak to kontrolować, ile maksymalne podkręcić itd.?

Pozdrawiam

jeśli się nie znasz na podkręcaniu, nie wiesz jak to się robi to raczej nie radzę się za to zabierać,

ale jak już chcesz spróbuj narzędziem EVGA Pre­ci­sion

Użyj tego: NVIDIA System Tools with ESA Support

Dokładnie najlepszym wyborem do OC kart nVidii to NVIDIA System Tools with ESA. Niestety z większością kart Gainward-a jest niekompatybilny.

Ok, już wiem jaki program do podkręcenia.

Co dalej?

jak sprzęt zacznie być niestabilny zmniejszasz delikatnie parametry i zapisujesz, ewentualnie zmieniasz ROM w karcie graficznej aby na stałe były przypisane

mam pytanie, co chcesz osiągnąć podkręcając tą kartę mega dodatkowych osiągów nie zyskasz a ryzyko uszkodzenia jej na dobre w Twoim przypadku jest spore, bilans więcej możesz stracić niż zyskać

Czyżbym wyczuwał osobę nielubiącą/niepotrafiącą podkręcania ?

Do autora wątka 100 do 150MHz zyskasz na rdzeniu i 200 do 300MHz zyskasz na pamięciach.

może i nie lubie może i nie potrafię, nie jest to istotne,

ostrzegam tylko że jeśli się nie wie jak zabrać za podkręcanie, nie przeczytało zapewne żadnego artykułu o tym a jedynie się usłyszało od kolegi, brata że można podkręcić sprzęt, bo po pytaniach można to wywnioskować, lepiej za overclocking się nie zabierać, bo później będzie płakał że sprzęt nie wstaje albo na monitorze nie ma obrazu…

jeszcze pytanie do revac , jaki masz zasilacz ?? bo od niego wiele zależy

Tacens RADIX IV 600W

Ta zasiłka ma łącznie tylko 30A i to nie w jednej linii tylko w dwóch po 15A. Pewnie nabywając go patrzyłeś na moc 600Watt a nie na ilość amper na lini 12V.

Poprawka, mam TACENS Valeo III 600W