Gainward gtx560 i asus m5a97 Problem

Mój sprzęt to:

Płyta główna - Asus M5A97

Procesor - AMD FX-6100 Six-Core Processor (6 CPUs), ~3.3GHz

Zasilacz - Chieftec nitro 85+ BPS-750c (750W)

Ram - Kingston 4x4GB 1600mhz

Karta graficzna - Gainward gtx560

Wszystko hula na Windows 7 64bit professional

Mam dosyć duży problem z tym sprzętem ponieważ

np. na “Mafia II” chodzi na ultra ale podczas jazdy są spadki fps z 60 do 20/25 i występują w tedy lekkie przycięcia tak samo w Fallout New Vegas i Battlefield 3. Toy Soldiers mam problemy w grafika np. miga mi cale podłoże. The Elder Scrolls V Skyrim też występują spadki fps. Lost planet II przy dłuższej grze czasami psuje się tekstura postaci. Mirror’s Edge nie mogę grac na Physx ponieważ zacina mi się gra i to samo w Mafii II .Total War Shogun 2 - Fall Of The Samurai podczas bitwy wyskakuje mi okienko że program przestał działać.O GTA 4 nie będę mówił bo tam dopiero cyrki miałem jak cale podłoże zniknęło i renderowanie było tak powolne ze szkoda gadać. The Sims 3 gra chodzi płynnie ale gdy przesuwam kamera w tedy klatkuje. A najlepsze jest to ze sa gry ktore chodzą “bez żadnego ale” takie jak: Sniper Elite V2, Saint Row The Third, Alan Wake, Darksiders

To jest temperatura po wyłączeniu się gry Total War Shogun 2 - Fall Of The Samurai

temperaturaa.jpg

temp1 to płyta głowna

temp2 to procesor

Mam nadzieje ze ktoś pomoże mi to rozwiązać i z góry dziękuje

Sterowniki najnowsze? Sprawdzałeś inne wersje sterowników?

Tak sterowniki sprawdziłem od najstarszych które działają do tej karty po najnowsze i nie widziałem różnicy :frowning:

Sprawdziłeś może są już sterowniki Omegi do twojej to sprawdź.

Ja bym zmienił Cracki

wszystkie sterowniki są aktualne

są wmontowane 2 dodatkowe wentylatory w obudowę aby poprawić cyrkulacje powietrza

i tu pomiary z HWMonitor podczas grania

temperaruaa.jpg

Co to za obudowa? Gdzie są zamontowane wentylatory? Jesteś pewien, że otwory wentylacyjne na karcie nie są zakryte (np. kablami) albo mocno ograniczone? Przyglądałeś się kondycji systemu - może jakiś program w tle zaczyna swoją działalność i zwalnia (np. antywirus).

Odinstaluj sterownik Nvidii 3D Vision > Restart ,w panelu Nvidii > Wyreguluj ustawienia obrazu…> ustaw Użyj ustawień aplikacji 3D. Jak bez zmian to wykonaj instalację nakładkową sterowników ,z tym że wybierz opcje “Czystej instalacji” ,nie instaluj 3D Vision, HD Audio i Aktualizacji - instaluj sterownik i physx.(Sterowniki ze strony Nvidii)

Odinstalowałem sterowniki i zrobiłem jak “mówiłeś” ale nic to nie pomogło. Jeden wentylator jest stylu (wyciąga powietrze z obudowy) drugi zaminowany mniej wiecej na wprost procesora (wdmuchuje powietrze do obudowy) a trzeci który był oryginalnie zamontowany jest na przodzie i wdmuchuje powietrze, cale okablowanie jest ułożone prawidłowo. obudowa to Trendsonic wizard