Gajim? jak dodać liste gg? jaki serv. jabbera?


(Marjaan) #1

jak wyżej...


(Reticxe) #2

Z serwerów zdecydowanie polecam jabster.pl

Żeby rozmawiać z użytkownikami GG, musisz uruchomić transport na tym serwerze. Wchodzisz do przeglądarki usług serwera, wybierasz Gadu Transport, wpisujesz numer hasło i gotowe.

Konwerter kontaktów GG -> Jabber znajdziezs m.in. tutaj: http://chomik.eu.org/jabber/index.php


(Marjaan) #3

poprubuje z tą stroną ;D

Złączono Posta : 08.11.2007 (Czw) 20:05

"Żeby rozmawiać z użytkownikami GG, musisz uruchomić transport na tym serwerze. Wchodzisz do przeglądarki usług serwera, wybierasz Gadu Transport, wpisujesz numer hasło i gotowe. "

yyy.. tego nie kumam...


(Reticxe) #4

Każdy szanujący się klient Jabbera (Gajim prawdopodobnie też) ma coś takiego, jak przeglądarka usług. Dzięki temu masz dostęp do usług danego serwera. W przeglądarce możesz zarejestrować transport, umożliwiający rozmowę z użytkownikami innych sieci, np. GG. http://www.jabberpl.org/SlowoPisane/Dok ... rty?v=18f8 Jest tam ikonka "Transport Gadu-Gadu". Klikasz na nią, wpisujesz numer GG i hasło i gotowe.


(Marjaan) #5

jak szukam tego transportu gadu gadu, to znalazłem tylko na linuxa, a obecnie siedze na windowsie ;/

no i jest pod jabber a nie gajim...


(Reticxe) #6

Transport nie ma nic wspólnego z systemem operacyjnym. Jest on przypisany do danego serwera. To forma bramki na serwerze, tłumaczącej język GG na Jabbera i odwrotnie.


(Marjaan) #7

kontakty mam przepisane na gajima, tylko jak sie połączyć??

niby jestem połączony, ale kontakty nie są online ;/


(Reticxe) #8

Czy kontakty mają formę numer@nazwabramki.serwer.pl (np 123546@gadu-gadu.jabster.pl)?

Kontakty muszą być autoryzowane - pozwól im na pobieraj i wysyłaj im swój status opisowy. Przede wszystkim musisz autoryzować kontakt gadu-gadu.jabster.pl, który jest właśnie Twoją bramką.

Pamiętaj również, że nowsze serwery nie obsługują statusu "niewidoczny" dla Jabbera. Musisz być dostępny, aby widzieć inne kontakty. Status "niewidoczny" dla GG możesz ustawić niezależnie, wpisując dla swojej bramki na rosterze "iv" i "fo".


(Marjaan) #9

kontakty mają formę taką jaką na chomiku zrobiło się xD

123546@gg.jabster.pl etc.

jak zmieniam te gg na gadu-gadu to też nic ;/


(Reticxe) #10

Chomik domyśla ustawia nazwę bramki "gg", ale na Jabsterze potrzebny jest "gadu-gadu". Możesz powtórzyć operację, zmieniając w ustawieniach Chomika na "gadu-gadu" przed konwersją. Jeśli poprawnie uruchomiłeś transport, na rosterze (liście kontaktów) powinieneś mieć kontakt "gadu-gadu.jabster.pl/registered". Autoryzuj go i spróbuj z nim "pogadać". Umożliw też innym kontaktom pobieranie od Ciebie statusu.