Galaxy Geforce 6600 - problem

Witam, niedawno otrzymałem od kumpla kartę AGP Galaxy GeForce 6600 256/128bit (GPU 305; MEM 400) on sobie zakupił lepszą więc ta mu była zbędna. Tego Geforc’a zakupił na allegro. I mam taki problem, karta się wiesza po zainstalowaniu sterowników 163.75 forceware winxp 32bit english whql. Mówiłem o tym kumplowi, a on stwierdził że jemu na Viście działała i nie miał z nią żadnych problemów. No więc pożyczyłem Viste i zainstalowałem sterowniki w wersji takiej jak powyżej, tylko że pod viste. I o dziwo karta się nie wieszała :o pracowałem na niej kilka godzin, film oglądnąłem i nic. Jedynie mógłbym się przyczepić do tego że funkcja Aero nie była dostępna, a pod wersją Visty Home Premium taka opcja chyba powinna być. Również odpaliłem sobie gry pod tą kartą, jedyny problem był przy Unreal Tournament 2004, gdzie zawiesiła się na logo nVidii, ale jak szybko pominąłem te logo to przeszłem do menu gry i ustawiłem sobie rozgrywkę, grałem ok. godz. i się nie zawiesiła. Więc odinstalowałem Viste i powróciłem do swojego XP SP2. Zainstalowałem system na tej karcie, zainstalowałem stertowniki poruszałem okienkami i się zawiesiła :frowning: Nie mam pojęcie co się dzieje, czy karta ma uwaloną akceleracje 2D? A zresztą czemu pod Vistą działała a pod XP nie? Nie chce specjalnie dla tej karty nabywać Visty. I jeszcze jedno ta karta została zakupiona od jakiegoś podkręcacza, widać po nieoryginalnym wiatraku i po niestandardowych radiatorach na pamięciach. I jak ją wpinam na płyte główną to od razu w biosie mam komunikat, że podkręcanie się nie powiodło, i żebym nacisną F2 aby przywrócić standardowe ustawienia biosu. Muszę tutaj podkreślić że ja żadnych podzespołów nie podkręcałem, więc również nie wiem skąd taki komunikat. Również mam swoją karte AGP Radeon GeCube 9550XT i z nią nie mam takich problemów. Mój sprzęt przedstawia się nastepująco:

płyta główna: ASUS P4P800E-Deluxe

pamięci: GoodRam 2x256MB(DUAL) i GoodRam 2x512MB(DUAL)

Procesor: Celeron D 2.66GHz

Zasilacz: ModeCom 500W

W sumie, nie wiem co jest grane, mam nadzieje tylko że jest to wina karty a nie złącza AGP na mojej płycie. I tutaj pytanie, czy da się w jakiś sposób sprawdzić czy moje złącze AGP nie jest uwalone? Bo myślałem o zakupie 7300GT Sonic i nie chciałbym, aby się okazało że przyczyną moich problemów jest złącze AGP na mojej płycie głównej.

W sumie nigdy nie miałem karty nVidii (oprócz Riva TNT2) i może należy coś należy ustawić w biosie? Bo ja nic nie ustawiałem, wpiąłem i zainstalowałem sterowniki (instalowałem jak i te najnowsze jak i te nieco starsze, efekt zawsze był taki sam).

Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc w tej sprawie.

przecież działa na 2 karcie graficznej.

od razu trzeba było kupić tą kartę.

co do tego starego geforce zainstaluj sterowniki z serii 9x.xx

GeForc’a 6600 nie kupowałem, pożyczyłem od kumpla, więc nie poniosłem żadnych kosztów związanych z ta kartą, no może z wyjątkiem nerwów :slight_smile:

Pobrałem z strony nVidii sterowniki w wersji 93.71 (oczywiście przeznaczone dla systemu winXP). Zainstalowałem i niestety również pod tymi sterownikami karta się zawiesiła.

Witam,

mam taki sam problem, czy znalazłeś może jakieś rozwiązanie,

czy po prostu odstawiłeś karte?

Wszystko wskazuje na sterowniki, ale to musi być problem

sprzętowy. To, że nie wiesza się pod vista nie oznacza ze dziala tam dobrze.

dzięki

No niestety, karta jak nie działała tak nie działa, nie wiem co jest grane.