Galaxy GF 7600Gs - Update Biosu

(Ovitz Pl) #1

Witam, od paru dni zaczołem mieć problem z karta graficzną (prawdopodobnie).

Podczas grania w WoWa po paru minutach od rozpoczęcia gry wyskakuje mi taki błąd:

This application has encountered a critical error:

ERROR #132 (0x85100084) Fatal Exception

Program:	D:\Gry\World of Warcraft\WoW.exe

Exception:	0xC0000005 (ACCESS_VIOLATION) at 001B:00821800

The instruction at "0x00821800" referenced memory at "0xFFFFFFFF".

The memory could not be "read".

Na forum blizzarda wyczytałem że to może być problem z kartą graficzną z odczytywaniem pamięci z niej czy coś podobnego. Więc postanowiłem po wgraniu nowych sterowników itp. że zrobie update biosu karty.

Czy myślicie że to pomoże?

I jak w ogóle zrobić taki update, chodzi mi głównie jaki bios ściągnąc w wgrać do karty?

(Hen Gra) #2

przecież nie robi się czegoś takiego jak update biosu karty graficznej

tzn. można wgrywać swoje przerobione biosy albo np. z innego modelu (np. wyższe taktowania) ale producent nie wypuszcza nowych biosów jak to jest np. z płytami głównymi

może z tym "wow.exe" jest coś nie tak? :twisted:

(Ovitz Pl) #3

Robiłem już reinstalacje WoWa, a takze brałem checkfiles, i nadal wszystko to somo.

A co do Biosu, to własnie chodzi mi o wersję biosu żeby minimalnie polepszyc wydajnośc karty, widziałem artykuł w którym to jakiś tam GF z 5900 przerobil na 5950 Ultra (nie jestem pewiem co do nazwy).

(Hen Gra) #4

to samo uzyskasz podkręcając kartę np. ATITool lub RivaTuner a będzie bezpieczniej od modowania biosu

a gra oryginalna czy ten wow.exe to witaminka?

można spróbować najnowszych sterowników do grafiki oraz przeinstalowania DirectX

(Ovitz Pl) #5

Dirext i instalacje sterewników nic nie pomogły. WoW orginal.

Jeszcze jakieś sugestie?

(efazeti) #6

a może są patche do gry (oryginalne) poprawiające jakieś błędy? jeśli tak to zainstaluj

problem występuje tylko w WoW?

(Ovitz Pl) #7

Tak tylko w WoWie, więcej gier mi do szczecia nie potrzeba. Ale jak czytałem na forum blizzarda to dlatego że w WoWie jest o wiele więcej elementów wyświetlanych i obiektów niż w innych grach.

(Kabuto1378) #8

dragonik

po co się odzywasz jak nie masz pojęcia, kolejne dziecko się dorwało do internetu.

Updete Biosu karty graficznej jak najbardziej jest możliwy i to od lat. Ja jeszcze na stareńkim Radeon9550 miałem taką możliwość. Słyszałeś o programiku do edycji biosu kart nvidii - Nibitor, i jego odpowiedniku do kart ATI - RaBiT.

Ovitz

wątpię by nowy bios coś dał. Może przegrzewa cię procesor karty lub pamięci. Przeinstaluj grę, zainstaluj najnowsze patche do gry. Może zainstalowałeś ostatnio jakiś program który ma konflikt z z WoW czasami różne cuda się dzieją.

(Ovitz Pl) #9

Format był, przeinstalowałem WoW, patche same się ściagają jak tylko jakiś nowy wyjdzie... Co do Procesora to wątpie żeby się przegrzewał w tak krótki czasie, a po drugie ostatno czyszczenie kompa robiłem i średni temperatura procka to tak 40stopni (Procesor AMD Athlon 3500+). Poczekam mozę do kolejnego patcha i coś to zmieni [-o<